Orjaa en tarvitse en halua en missään tapauksessa halua että nainen joutuu tekeen kaikkee yli voimiensa. Mutta nyt on niin että maatilat ovat yhteisomistuksessa ja pariskuntien pitää tehdä vointinsa mukaan. Velat on kauheat.
Onneksi en ole maajussi, omistan puoli hehtaaria huonoa maata. Veli tarvii mun apua mutta jos aamulla soitan tai meen käymään tuohon 600m. päähän ja sanon, nyt ei jaksa. Broidi sanoo että selvä.
Äskeiseen kirjoitukseeni lisätäkseni;
0
76
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222648- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821189