Olet tosi tyhmä köyhä kun et viitsi yrittää mitään ja makaat vaan päivät pitkät.Jollain kelan rahalla elät ja välillä käyt ruinaamassa sosiaalihuollosta rahaa.Läskit lyllyy ja sen takia kun syöt vaan hiilihydraattipitoisia leipiä jukoliste että oot tyhmä. Tee älykääpiö jotain tai älä teekkään voit laihtua.Terv pääomatuloista nauttiva. About 7000eur kk
Olet tyhmä köyhä
mitäänaikaan
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minkä sille mahtaa? Kun ei ole töitä niin ei ole. Ja sitä paitsi hölmö paljon töitä tekee, viisas pääsee vähemmällä.
Entä jos on kiusattu ja pelkää ihmisiä?
Risusavotassa ei tarvitse pelätä ihmisiä. Ja jos petoeläimet tulee liian lähelle, niin kyllä sillä vesurilla pystyy niiltäkin puolustautumaan.
Etenkin työnantajat ovat hyvin pelottavia ihmisiä. Niillä on iso kalu, jonka ne haluaa tunkea työttömän reppanan hanuriin.
Nooh inhimillisyys tietenkin täytyy huomioida kiusaukset,sairaudet...
Hyvä Björn "Nalle" Wahlroos, olen todella huolissani, miten pärjäät vaatimattomilla pääomatuloillasi. Omasta kokemuksestamme työttöminä peruspäivärahoilla (702€/kk) elävinä tiedämme miltä sinusta tuntuu.
Niinpä keräsimme porukalla tyhjiä pulloja ja tölkkejä voidaksemme tukea ja auttaa sinua vaikeassa ja ahdistavassa tilanteessasi. Onneksemme löysimme Nordean pankin takapihan roskalavalta suuret määrät pankissa tyhjennettyjä pulloja ja juomatölkkejä. Vaikka osa niistä oli ulkomaisia viski- ja konjakkipulloja, joista emme saaneet panttia, saimme kerättyä kuukauden ahkeroinnillamme 294,70€, jonka tahdomme sinulle ojentaa kädenojennuksena kohtalotoverillemme.
Lisäksi Tane haluaa antaa sinulle yhdeksän tunnin jonottamisen palkkiona saamansa leipäkassinsa ja Maija viikkokausia lapsenlapselleen kutomansa villasukat, jotta sinulla ei olisi nälkä eikä kylmä, sillä me tiedämme, miltä tuntuu olla nälissään ja kylmissään.
Toivottavasti pärjäilet ja kestät siihen asti, kun saamme haudattua nälkään kuolleet kohtalotoverimme ja olemme haalineet sinulle lisää tukea pullonkeräys- ja kirpputorituotoilla. Olemme alkaneet pyörittää myös työttömien kahvilaa talkoovoimin, minkä tuotoilla voimme avustaa tukalaa asemaasi.
Voimia ja jaksamista koettelemuksissasi toivoo Suomen pitkäaikaistyöttömät!
Jos haluaa Wahlroosin pääomatulot, kannattaa ensiksi tehdä kuten hän ja hankkia aluksi se pääoma.
Eli hankkia rikkaat vanhemmat.
Osa on toiminnoissa mukana ja puuhailee mutta sitten löytyy joka suuntaan passivoituneet. Ei oo töitä eikä sitä ja tätä mutta itsensä eteen ei tee mitään.