Juuri kuulin radiosta pressan puheen.
Mitä ihmettä se siellä merten takaa sekoilee, kun meinasi saada omilla puheillaan tuon ison Naapurimaankin nostamaan aseistukset esille alkuaikana. Ei hyvääpäivää!
Mutta nyt on mennyt aivan kaverilla nuppiin toi touhu!!
Missä hemmetin pumpulissa noi poliitikot elää, yritetään pelastaa maailmaa ja siten tehdään lakeja, että päästää putsaamaan natomaitten perseitä.
Jepjep.
Puheesa ilmeni esim; emme siedä rasismia, emme äärijärjestöjä so on... so on...
Vittu mitä paskaa!
Mitä ihmettä se siellä merten takaa sekoilee, kun meinasi saada omilla puheillaan tuon ison Naapurimaankin nostamaan aseistukset esille alkuaikana. Ei hyvääpäivää!
Mutta nyt on mennyt aivan kaverilla nuppiin toi touhu!!
Missä hemmetin pumpulissa noi poliitikot elää, yritetään pelastaa maailmaa ja siten tehdään lakeja, että päästää putsaamaan natomaitten perseitä.
Jepjep.
Puheesa ilmeni esim; emme siedä rasismia, emme äärijärjestöjä so on... so on...
Vittu mitä paskaa!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Yle:n uutiset eivät päästäneet Niinistöä ääneen, vaan toimittaja selosti, mitä Niinistö oli sanonut.
Niinistö oli sanonut, että järjestöjen kieltäminen ei onnistu. Tätä Yle ei voinut päästää Niinistöä sanomaan.
Radiosta tuli kaverin tallenne ns.kooste ennen omaa postausta, noin 10 aiemmin ylesuomi taisi olla.
Olen tyrmistynyt.
Tää menee ihan järjettömäksi tää touhu, tai menny jo.
Kuinka paljon suomalaisia kokonaisuudessaan on hätää kärsimässä.
Ensiksi otettiin valtion tuki sotaveteraaneilta pois.
-Loi sisäistä halveksuntaa yhteiskunnan päättäjiä ja järjestelmää kohtaan!!!
Yx tyyppi veti alkossa 5hunti setelin taskusta, ku oli jotain joukkotappoi ollu jossai saamarin prkl.. pikkukyläs, eikä päästetty yli. Joku tradegia, sit seuraavana päivänä suurinpiirtein suomalaisia raiskattiin, tapettiin, puukotettiin yms. joku ihme hälinä oli päällä. Radiosta, ei tullut sen ilmoituksen jälkeen muuta koko asiasta ja jätettiin pois kuvioista nämä oman maan kärsimykset, sit oli vain pitkä haastattelu, kuinka nyt on jokin stubareitten juhla ja kuinka nyt kansalaiset ovat palkinneet "tämän" teon ja ylistivät joka turviksessa heijän juhlapäivänä, toimitten tarvittavat juhlaruoka-ainekset ja kyseltiin miten niitä tehdään, taitaa sekoo pää ihan tästä.
Optetaan kuinka kiertää veroja, lakeja, annetaan kaikki. Meinasin liukastua myyrmäessä kun joku kabubabi pesi laitteella lattioita jättäen 10 litraa vettä perässä joka neliöön, nii kivilattia, ois kai pitäny vetää väkisi lipat. stana!
Joo ok. eipä siinä mitää, jos kaikkii kohdeltais samoin, se on se sinisilmäisyys. Nyt en kestä. Lähden heti seuraavaan... vaikka vallankaappaukseen tueksi!!
Ton ukkelin pää seonnut, mitähän punaniskat kelaa tonki äijä puheesta, oli kuulemma ollu eka puhuja.
Pitää olla roti. Oppikaa käytöstavoille!!! Sinisilmäset ja kansalaiset nyt ei oikeesti mee hyvin enää, meijät veetää lakoon!!!!
Niin ja suunnitteilla pohja, eli minimi palkka 5ekee h, että revitää siitäs sitte maitoo ja perunaa tuntipalkalla.
Ajan ainakin jokasen yli mitä en näe. Ehkä en, muttä ei muakaan ole kohta olemassa, kun nää poistetaan. Kunhan purnaan sivujen ja kirjainten välistä toisin.
Joku hirveä paine sillä saulilla siellä on. Ei taida oikein olla selvilläkään Suomen viime viikon asioista. sanoi että on samaa mieltä kuin Orpo ja Sipilä.
Minusta olennaisin lause oli, että lain mukaan mennään.
Ja Risikko on sanonut jo toissapäivänä, että vasta keväällä on sisäministeriön mietinnöt tästä asiasta valmiit. Ja koska Ruotsissa ei ole voitu kieltää, ei täälläkään. Saksassa on eri asia.
Mediakohu tämä on ja Rkp:n ja vasemmistövihreiden yritys saada hallitus nurin.
Kirsi Heikel oli todlela röyhkeä eilen Sipilää kohtaan. Alkaa Sipilällekin valjeta että media riekkuu.
Saulilla on tosiaankin taipumuksia tällaisiin pikkunäppäriin näpräilyihin. Muistatte varmaan miten hän näpräili Putinin vierailun aikana tranpondereiden kanssa. Kun Putin sitten kutsui Suomea ja muita naapureitaan keskustelemaan transpondereista ei Saulia enää kiinnostanutkaan. **Noh, kukin taaplaa tyylillään.
Toki Sauli on ajoittain osoittanut tiettyä selkarankaisille ominaista ryhdikkyyttäkin
Joopa joo. maailman pelastusta ja so on... samaa tavaraa joka tuutista, eu lait pitää saada yhtenäisiksi. Mites se ahvenanmaan juttu menikään? 0 alv. ja työttömyyttä sielläkin tämän uudistuslain myötä. nyt natomaahan roudataan ja takas suomeen. Hyysätään ja hyysätään. Pakko alkaa pitää puoliaan ja ihan ahkerasti. Korruptoinu koko poliittinen akseli, lait ja sen alaiset samaa tavaraa.
Alasti pakkaseen nuo tyypit ja sit katotaan kenellä pokkaa.
Olen pitänyt Saulia tolkun miehenä.Nyt on tolkku lähtenyt.Miltähän
mahtaa sotaveteraanista tuntua,kun käsketään olla olematta isänmaallisia
ja puolustaa Suomalaisia?Suvakki Saulilta on unohtunut,että ilman näitä
tekoja hän ei olisi vallan kahvassa vaan ehkä alkoholisoitunut ryssä.