Risikko; lisää neitipoliiseja

Risikko on vihastunut kun ummikkoina pidetyt suomalaiset ovat avanneet suunsa mm. verkossa ja kertoneet mitä oikeasti ajattelevat.

Eihän sellaista Risikko voi sallia, joten hän haluaa lisää nietipoliiseja mm verkossa tapahtuvan mielipiteiden ilmaisujen kitkemiseen,

Risikko näin kehottaa Suomalaisia ottamaan astalot ja rynkyt käteen ja ryhtymään toimintaan puheiden sijasta !

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001266424.html
36119
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 36

Vanhimmat

Järjetön+avaus+risikolta.Miksi+suvakkien+nuorisopuhe:+nuorille+töitä,+johtaa+liki+30%+nuorisotyöttömyyteen?Risikko+ja+muut+poliitikot+on+niin+tottuneet+täyttämään+maailman+puheella+(=valheillaan),+että+ne+luulee+että+puhe+on+teko.+Mitään+järkevää+eivät+saa+aikaiseksi,+kunhan+lupailevat.Tavisten+somepuhe+on+viestintää,+välillä+vihaistakin.+Kyllä+se+täytyy+kestää.Suorat+väkivaltauhkaukset+on+asia+erikseen.Vihapuheeni+eilen,+tänään+ja+huomenna:+Matut+ulos+ja+rajat+kiinni.

1Äänestä
  • Pusikot vilisee eu-rahanpesua. Joni maksaa käteisellä?

    1Äänestä

Kaduille niitä poliiseja tarvitaan eikä nettiin kyttäämään ihmisten mielipiteitä!

2Äänestä

Tervon voivat hakea lähimmästä baarista.

1Äänestä

Hyvä juttu! Jos saataisiin tännekin vähän valvontaa ja rasisteille tuomioita.

1Äänestä
  • Tällaista tapahtuu sisäministeriössä. Jätkät istuvat jouten koko päivän, vahtaavat, mitä lakimies tai muu työntekijä kirjoitti koneellaan. Jos niillä on sähköpsti, jo yksikin meili kaivetaan, etsitään kuka on lähettäjä. Se on täysin naurettavaa paskaa, ärsyttää, ettei koneella voi tehdä mitään, kaikki omat tiedostot pengotaan, ne menee sinne kloakkiin suoraan.

    Jätkät pitää hauskaa toisten ihmisten yksityisasioilla, varsinkin suhdejutut saavat ne liikkeelle.

    Hirvittävää tuhlausta, sitä tekee muutama ukko, kyttää koko päivän. Jos joku laskee veroja sen tietokonetta vahdittaan, monta äijään aivan hukkahommissa.

    1Äänestä

Kuivavittuiselta jakkukalkkunalta pääsi pieru.

1Äänestä

Risukolla on valtaa, niin meni Heinolan Reumasairaalakin 2 miljoonan puutteessa.

2Äänestä
  • Mitä tekee koulutettu lääkäri politiikassa? Miksi se ei hoida sairaita ja johda sairaalaa? Missä vika?

    1Äänestä

  • RISIKKO EI OLE LÄÄKÄRI! Pelkästään sairaanhoitaja joka on priorisoinut mm. vammaiset ulos tekonivelleikkauksista.

    1Äänestä

ketä kiinnostaa mitä ihmiset interneteissä puhuu. aivan helvetin paskan hailea.

1Äänestä
  • Ketäkö? Kim Jong-unia, Putinia, Lukashenkoa, Xi Jinpingia ja tietysti Risikkoa.

    1Äänestä

  • Niitä kiinnostaa, kun puhutaan englantia. Pitää varoitella englanniksi. NSA, pyytää, rahanpesu maksaa bonnarit.

    1Äänestä

Kokoomuslainen suojelee tuottoisaa mamubisnestä arvostelijoilta. Kuka yllättyi?

Kaduilla partioivia poliiseja leikataan samaan aikaan mut hei, Kokoomus ei menetä rahaa kun taviksia raiskataan ja ryöstetään.

1Äänestä

Tavoite on se, että mielipiteitä ei saa ilmaista paitsi moskeijan tornista josta saa levittää rauhanuskonnon sanomaa.
Veronmaksajien rahat kyllä kelpaavat vaikka mielipiteet eivät.

1Äänestä
  • Niin totta.

    1Äänestä

Seuraako viranomaiset arabiankielisiä palstoja.

1Äänestä

Puupää Paula on puhunut.

1Äänestä

On se kyllä pimahtanut nainen, luulin että on jotenkin järkevä, vaan ei.
Esim näillä palstoilla kirjoittaminen on sitä, että katsotaan avausotsikko, luetaan suunnilleen mitä siinä sanotaan. Siinä vaiheessa on jo oma mielipide asiasta valmis.
Sitten luetaan muutama kommentti, vastataan ensimmäiseen sopivaan jotain mitä itse juuri silloin ajattelee.
Sen jälkeen selaillaan muita, välillä tehdään muutakin, taas selaillaan ja vastaillaan mihin vastaillaan.

Jos risikko kuvittelee, että suomi24:ssa kehitellään jotain uutta puoluetta, tai jotain rauhanyhdistys rauhanmiehiä, niin väärillä jäljillä on.
FB:ssä kaveriporukat keskenään kiroilee ajankohtaisista asioista, jakavat juttuja, voivottelevat, varoittelevat kavereitaan.

Kyllä se on todella turha täältä etsiä rikollisuutta, se on kuin neulaa heinäsuovasta hakisi.
Todellinen rikollisuus piilee jossain muualla, poissa ihmisten luettavista.
Osta risikko aku ankka, siinähän on joku konnakolmikko rahoja jahtaamassa. Saat kuvan todellisista tapahtumista.

1Äänestä

Tällekkin palstalle ainakin minä puran vain kiukkuani ja en ole aikonut tehdä mitään rötöksiä.

Jos sananvapautta rajoitetaan, niin sitten voi vaikka lähteä kadulle riehumaan,

1Äänestä

Kohta on porukkaa tuhatmäärin oikeudessa mahtaa tulla riemuvoitto suomelle tästäkin laista hahhaha ja ainakin hallitus saa niitä toivomiaan sakkorahoja.

1Äänestä
  • Joo, mitään oikeaa ei nykyministeri tee tässä maassa, rahaa tulee bitteinä. Täyttä kusetusta alusta loppuun. Sitten kuluttajia biteille. Käteisraha pois.

    1Äänestä

vihapuhetta
Tällekkin palstalle ainakin minä puran vain kiukkuani ja en ole aikonut tehdä mitään rötöksiä.
-purat aivan selväti puheillasi vihaasi

Jos sananvapautta rajoitetaan, niin sitten voi vaikka lähteä kadulle riehumaan,
-nyt lauseesi paljastaa edellisen lauseesi valheeksi ja alatkin jo uhkailla väkivallalla

1Äänestä

Joo laitetaan kaikki poliisit googlettamaan niin eivät pääse häiritsemään kunniakansalaisten taharruspelejä.

1Äänestä

Poliisit oppimaan arabiankieltä, että saavat kiinni siellä uhkailevat ja kiihkoilevat.

Rusakko voisi myös todeta, että ennen pakoloisia ei ollut suuria ongelmia. vaan nämä muslimit toivat ongelmat mukanaan,

1Äänestä

Tulostakaa jutut tuontirikollisten kotikunnassanne tekemistä rikoksista ja lasten ahdisteluista ja kiinnittäkää niitä mahdollisimman moneen julkiseen paikkaan.

1Äänestä

Joko joku tutki miten kansa voi erottaa sen virastaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KapinenRusakko kirjoitti:

Risikko on vihastunut kun ummikkoina pidetyt suomalaiset ovat avanneet suunsa mm. verkossa ja kertoneet mitä oikeasti ajattelevat.

Eihän sellaista Risikko voi sallia, joten hän haluaa lisää nietipoliiseja mm verkossa tapahtuvan mielipiteiden ilmaisujen kitkemiseen,

Risikko näin kehottaa Suomalaisia ottamaan astalot ja rynkyt käteen ja ryhtymään toimintaan puheiden sijasta !

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001266424.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu