Otanmäen tappojutussa 2 laittomasti maassa ollutta lähi idästä tullutta tyyppiä harjoitti rasismia käymällä kantaväestöön kuuluvan henkilön kimppuun ja pahoinpitelemällä tämän hengiltä. Pojat pääsee varmaan tekosistaan ehdollisella tuomiolla. (vrt. 2003 Helsingissä hengiltä potkitun kadetin tapaus) Vikahan ei näissä tapauksissa tietenkään ole tappajissa vaan syyt tappoihin johtuivat suomalaisen yhteiskunnan tylyydestä ja kantaväestön elintavoista jotka ei sovi näiden tyyppien kulttuuriin. Ihmetellä täytyy miksi vihreä liitto ja muut suvakit ei ole vielä nostaneet älämölöä puolustaakseen näitä Otanmäen tappajia.
Rasismia kantaväestöä kohtaan
vauhtianyt
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Etkö tiedä että valkoihoista kantasuomalaista saa kohdella miten vaan? Sitä ei mikään laki kiellä. Mamut saa olla rauhassa rasisteja meitä kohtaan, se on oikeus ja kohtuus. Kiitos "hienon" hallituksen ja muiden "viisaiden" mamujen hyysääjien.
Tässä Otanmäen tapauksessa ja kaikissa mamujen tekemissä väkivalta- ja raiskaustapauksissa on syy aina uhreissa, ei tekijöissä!