Siellä taas menestytään varmasti hyvin! Itselle ei ainakaan ollut minkäänlainen pettymys tämä suomen menestymättömyys näissä kisoissa kun ennakkoon jo tiesi mitä on luvassa. Ja eihän miesten mm-kisoihinkaan ole enää kuin n. 200 päivää :)
Ei hätää! u20 kisoihin enää 95 päivää!
mm2017
3
356
Vastaukset
- tuhnuja
Mitä nämä höpötykset MM-kisoista ja World Cupeista ovat? Neljä viisi joukkuetta kisaa pienessä lajissa, joka ei kiinnosta maailmalla oikein ketään.
- hyväsuomi
Kanadassa ja Suomessa kiinnostaa ja mikään muu laji ei juuri Suomessa ja Kanadassa sitten kiinnostakkaan, Ja miksi miettiä sitä mikä maailmalla kiinnostaa?
- epäkulttuuriolio
No tietystikin siksi, että suomalainen potkupalloluuseri luulee olevansa universumin urheilukiinnostusten kvanttimagneettinen napa. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237