Vaparit sen tekevät

Siitä pitää puhua, mistä ei pidä vaieta. Vaparit sen tekevät.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllähän valtamediassa kirkon julkisoikeudellisista etuoikeuksista aika kattavasti vaietaan. Sen sijaan kirkon "hyvän tekeminen" saa sijaa helposti. Ns. uskontojournalismia on isoissa medialoissa selvästi ohjailu myötäsukaiseksi viime vuosina. Ettei vain jossain strategiassa olisi taas jopa osa "henkistä maanpuolustustakin".

Äänestä

Kukas se olikaan, joka sanoi, että "siitä mistä ei voi puhua, pitää vaieta"?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täälläkin kirjoitti:

Siitä pitää puhua, mistä ei pidä vaieta. Vaparit sen tekevät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu