Jari Tervo hinkaa poikki omaa oksaansa.

Suomalaisvihamielisillä kannanotoillaan. Ja satuilullaan uudessaa kirjassaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016092422365999_uu.shtml
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No jarihan on vanha juoppolalli ei se siittä miksikää muutu, höpisee mitä sylki suuhun tuo.
Ei siittä mitää kannata välittää, saati noteerata hörhön höpinöitä.

Äänestä

No ihan varmaan hinkkaa omaa "oksaansa". Kuka tuollaiselle antaisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tervaaja kirjoitti:

Suomalaisvihamielisillä kannanotoillaan. Ja satuilullaan uudessaa kirjassaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016092422365999_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu