MITÄ UUTISTA USKOO-

epäpätevä

25.9.2016 11:13

Lauantain mielenosoituksen osanottaja määrästä Helsingissä.Lauantain MTV.n. teksti tv.n mukaan sivu 112.oli poliisin arvion mukaan 6000.osallistujaa Samoissa texteissä sivu 104.oli 15000.osallistujaa. Ylen uutisissa lähes 20000.osallistujaa.Sitten pitäis vielä uskoa uutisia ja samana päivänä ilmoitetaan näin suuria eroja.Ketä uskoa ,Vaihtoehto mediota/vain virallisia uutisia.
1392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei näitä medioita kannata uskoa ,uutisoivat hyvin yksi puoleisesti,esim. vartti lehden nettiversiossa ei voi kommentoida mielenilmaisusta otettuja kuvia ollenkaan,näin sitä sananvapautta nyt sitten vaalitaan.

Äänestä

Iltapäivälehdet voisi ainakin laittaa boikottiin.

Äänestä

Olisit mennyt paikanpäälle laskemaan osallistujat. Ai niin,eihän se sossupummille käy..

Äänestä
  • Suvakki ,istuiko kärpänen nenällesi,ha ha ,eihän kunnon ihmiset tuonne vaivaudu edes laskemaan,käy katsomassa kuvia nosta mediasta ,aika tummaihoisia ovat "mielensäpahoittajat" .

    Äänestä

  • lda4400 kirjoitti:

    Suvakki ,istuiko kärpänen nenällesi,ha ha ,eihän kunnon ihmiset tuonne vaivaudu edes laskemaan,käy katsomassa kuvia nosta mediasta ,aika tummaihoisia ovat "mielensäpahoittajat" .

    Et vaivautunut edes omiesi jengiin ??

    Äänestä

Rasistien vastamielenosoittajia olisi ollut helppo laskea, niitä kun oli vain muutama hattiwatti siellä.

Äänestä

Siellä oli paikalla noin 2000 mielenosoittajaa, sekä 1000 sivustaseuraajaa. Eli noin 3000 ihmistä. Jos satunnaiset ohikulkijat halutaan laskea, niin ehkä voidaan 5000 päästä.

Ei tämä kuitenkaan Suomen kansaa edusta mitenkään. Vihervasurit siellä lähinnä oli hillumassa.

Äänestä
Aloittaja

Nyt sunnuntaina klo.16. MTV:n teksti tv. uutisista oli poistettu se uutis teksti jossa oli se 15000 osallistujaa. Jätetty sivulle113. se 6000 osallistujan uutinen. Eli perättömät poistettu.

Äänestä

Ottaako rasistille noin koville ?

Äänestä
  • Ei pätkääkään mamu,kaikki ok,entäs sinulla? Taitaa ottaa koville ,kun huomaa miten yksin olette?

    Äänestä

Aloittaja välittää natsistisen SVL:n propagandaa.

MTV3 uutisoi rasismia ja vastustavaan Peli Poikki - mielenosoitukseen osallistuneen 15.000 mielenosoittajaa. Väite 6.000:sta olisikin ollut järjetön. Määrä oli siihen nähden kolminkertainen ja sen erottaa jokainen kerran elämässään jalkapallo-otteluissa käynyt sekä kulkueen pituudesta että Senaatintorin yleisnäkymästä.

Tässä MTV3:n linkki: http://www.mtv.fi/uutiset

Poliisin mukaan rasismia ja fasismia vastustavaan Peli Poikki -mielenosoitukseen osallistui yli 15.000 ja ehkä 20.000 ihmistä.

Rasismia ja fasismia puolustavien mielenosoituksia oli kaksi. Toisessa osallistujia oli 10 ja toisessa 30. Tämä joukkio on netissä valehdellut jo vuosia suut ja silmät täyteen ja viestin aloittaja jatkaa tätä valehtelua. Nämä rasistiset ja fasistiset järjestöt tulee kieltää, sillä nyt ne valehtelun ja loukkaamisen lisäksi myös pahoinpitelevät ihmisiä.

Äänestä
Aloittaja

Mitä tästä väittelee. Lue MVT.n texti uutisista sivu 113. klo 19,40.luin omin silmin että poliisin arvion mukaan 6000.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


epäpätevä kirjoitti:

epäpätevä

25.9.2016 11:13

Lauantain mielenosoituksen osanottaja määrästä Helsingissä.Lauantain MTV.n. teksti tv.n mukaan sivu 112.oli poliisin arvion mukaan 6000.osallistujaa Samoissa texteissä sivu 104.oli 15000.osallistujaa. Ylen uutisissa lähes 20000.osallistujaa.Sitten pitäis vielä uskoa uutisia ja samana päivänä ilmoitetaan näin suuria eroja.Ketä uskoa ,Vaihtoehto mediota/vain virallisia uutisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu