Miten sattukin just 17v

1478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ammattirikolliset tietävät miten viranomaisia petetään.

Äänestä

Joka päivälle pitää saada pari pakolaisten pelko uutista mitäs mahtaa olla huomenna luvassa tai parin tunnin päästä....

Äänestä
  • Saman afganistalaisen nuorukaisen haastattelu tänään Aamulehdessä. Poika pelkää ikätestejä, koska niistä voi seurata palautus Afganistaniin ja siellä hengen menetys! Ikä on 17v.
    Poika hukkasi henkilöllisyyspaperinsa pitkän matkansa aikana. Hän oli hakenut uudet paperit Afganistanista (todellakin, voiko niitä papruja hakea Suomesta käsin?), mutta niitä ei hyväksytty Suomessa!
    Onkohan tämä ihan rehellinen tarina turvan tarvitsijasta?

    Äänestä

Testin hinnaksi pitäisi laittaa vielä ainakin 2000 eeroa jonka maksaa hakija.

Äänestä

Jos on oikeasti 17v, ei ole mitään pelättävää, rehellisellä ei ole mitään pelättävää. Vain valehtelevilla kusipäillä on pelättävää ja niitä näkyy olevan aika paljon.

Äänestä

Uusia papereita jäi tulliin iso kasa tilaamalla niitä saa ja millä nimellä vaan.....

Äänestä

Mitä tarkoitti kahden vuoden virhemarginaali ? Tarkoittaako se sitä että 18v voi kertoa olevansa lapsi ? Ei jumalauta.

Vielä ihmetellään mistä sana " partalapsi " on lähtöisin.

Äänestä

Kuka muistaa TV-tähden jota Sipilä kätteli sekin oli alaikäinen.....ja on saanut kielteisen päätöksen ja on edelleen Suomessa...

Äänestä
  • Onko se valittanut kielteisestä päätöksestä?

    Äänestä

  • Ei sillä ainakaan yhdessä vaiheessa ollu kämppää ja rahahanat meni kiinni...

    Äänestä

  • ljkhlkjjl kirjoitti:

    Ei sillä ainakaan yhdessä vaiheessa ollu kämppää ja rahahanat meni kiinni...

    Eikö se ollut menossa naimisiin jossain vaiheessa suomalaisen kanssa?

    Äänestä

Missäs on ne perheet Syyriasta jota hehkutettiin aikoinaan;DD

Äänestä

Huijareita ja keplottelijoita ovat irakilaiset, afgaanit ja somput ihan laitanaan. Afroissakin melkoisia satusetiä ja tätejä.

Äänestä

Jos suomalaisilla on juominen geeneissä niin näillä matuilla on epärehellisyys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vitsiuutiset kirjoitti:

haastatteluun..........

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016092522369344_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu