Kyllä on ajastettu päin mäntyä Kirkkonummen keskustan liikennevalot.
Jos tulet mäkeä alas Heikkilän suunnasta aikeenasi kääntyä oikealle Gesterbyhyn, et pääse valoista sujuvasti vihreiden aikaan. Varsinkaan jos on useampi jalankulkija ylittämässä suojatietä.
Keltaista/punaista päin on usein ajettava tai sitten saa odottaa koko valokierroksen ennenkuin on taas vihreä sinulle. Ja sitten on taas kerääntynyt niitä jalankulkijoita ja odotetaan taas.
Kenelle voisi valittaa? Tehdä anomuksen, että ajastusta muutettaisi jotenkin?
Jyväskylässä on ainakin yhdessä risteyksessä niin, että kun risteyksestä vasemmalle kääntyvillä autoilijoilla on vihreä, on jalankulkijoille vihreä (jotka ylittävän sen tien minne vas kääntyvä on menossa).Fiksua.
Jumissa liikennevaloissa
valoissaseisoja
1
164
Vastaukset 1
- vihreälläajetaan
Silloin kun vanhala rantatieltä saa ajaa suoraan ja kääntyä oikealle on jalankulkijoilla vihreä valo ja kuten kirjoitat harvoin tuolloin pääsee kääntymään oikealle.
Mutta kun seuraavaksi Gesterbyystä tulijat pääsevät kääntymään vasemmalle Vanhalle rantatielle Heikkilään päin niin, vain vanhalla ranatiellä oikealle kääntyville tulee uudestaan vihreä valo jolloin pääse paremmin liikkeelle. (jalankulkijoilla punainen valo silloin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061281
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642- 32635
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18568
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10476