..Niin! Miksi Ali ei mene kotiinsa sinne Irakiin, itkee vain kun ei pere pääse Suomeen mitään kautta ? EI voi opiskella eikä yhtään mitään kun koko ajan ajattelee perhettään... NO eihän se ole kuin lähteä lenotkoneeseen !! Irak on turvallinen maa !
Miksi Ali ei mene kottinsa ?
474574575
573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Säästösyistä laitetaan porukkaa palkattomalle vapaalle ja nuorisomme opinnot vaarantuvat, eikö ennemmin voisi palauttaa elintasopakolaisia ja turvata siten että rahaa riittää omaan tulevaisuuteemme.
Eiköstä tämä SOS hallitus nyt rustaa uutta lakia joka kieltää äärijärjestöt, silloinhan muslimit tulevat Suomessa terroristijärjestönä laittomiksi, ja ne pitää poistaa muonavahvuudestamme !
Late Lapista. SSSS Ry!
Mikähän mahtaa olla syynä oikeasti siihen, ettei tämä ali uskalla palata perheestään huolehtimaan Irakiin Linnea-mummon hoivista? Olisiko joku henkirikos tms. tehtynä ja tuomio odottamassa? Miksi tuolle lusmulle on myönnetty turvapaikka?
Käsittämätön hyypiö, joka jättää perheensä ja piiloutuu vanhan mummon hameen alle!
Epäilyttää kyllä miksi menettelee näin.Kuka maksoi tuon Turkin vierailun jossa piti perhe tavata.Onko tosiaankin noin vaikea palata perheensä luo.Vai onko tuota oikesti omaa.Josko palaisi naapurivaltioon sinne.Olisi lyhempi matka perheen mennä tapaamaan.
Mikä tässä on totuus ja miksi tätä pyöritellään kanavilla tiuhaan tahtiin.Oikeasti kenen,keiden etu on kysymyksessä.
"Miksi Ali ei mene kottinsa ?"
Ehkä siksi, kun siellä ei ole ilmaista ylöspitoa ja asuntoa eikä sossua, josta saa rahaa, kun tarvitsee jotakin.