Suomi on ajautunut pahaan taloudelliseen kuin mm. turvallisuudenkin yms. umpikujaan: erityisesti vallan kahvassa päsmäröivien ay/eu/nato -fanaatikkojen toimesta.
Suomessa pitäisi kylläolla monipuolista mediaa, sananvapaus jne, mutta kun ei alkua pidemmälle ole.
Jos joku julkaisee ay/eu kannasta poikkevan mielipiteen, joutuu välittömästi "punakoneen silmätikuksi."
Näin on käynyt esim. magneettimedialle, mv-lehdelle, rokotusinfolle kuin muillekkin todellisille Kansan mielipidettä julkaisevillle tahoille.
Valtaapitävien pitäisi saada jatkaa edesvastuutonta hölmöilyään eikä kenenkään saisi siitä vihastua saati sitten edes muutamaa riviä kirjoittaa!
Ja tämä on EU-Suomi 2016!
Eli vainotaanko Suomessa sananvapautta käyttäviä henkilöitä mielipiteensä vuoksi: tuskin esim. rasismi on se todellinen syy vaan ne muuta paljastukset "mädännäisyydestä" Suomalaisessa vallan käytössä?
Siinäpä kysymys!
Suomessa pitäisi kylläolla monipuolista mediaa, sananvapaus jne, mutta kun ei alkua pidemmälle ole.
Jos joku julkaisee ay/eu kannasta poikkevan mielipiteen, joutuu välittömästi "punakoneen silmätikuksi."
Näin on käynyt esim. magneettimedialle, mv-lehdelle, rokotusinfolle kuin muillekkin todellisille Kansan mielipidettä julkaisevillle tahoille.
Valtaapitävien pitäisi saada jatkaa edesvastuutonta hölmöilyään eikä kenenkään saisi siitä vihastua saati sitten edes muutamaa riviä kirjoittaa!
Ja tämä on EU-Suomi 2016!
Eli vainotaanko Suomessa sananvapautta käyttäviä henkilöitä mielipiteensä vuoksi: tuskin esim. rasismi on se todellinen syy vaan ne muuta paljastukset "mädännäisyydestä" Suomalaisessa vallan käytössä?
Siinäpä kysymys!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Niin... kyllähän se nyt vähän herättää ajattelemaan kun järjestään kimppuun käydään kun vähän on toisenlainen näkökulma kuin vallassa roikkuvien valtamediassa.
"Vastamedia halutaan vaientaa ja tämä potkukuolema on oiva keppihevonen.
Ilja Janitskinista tehdään samanlainen esimerkki kuin Julian Assangesta, Edward Snowdenista ja Chelsea Manningista, jotta seuraavia asioiden oikean laidan paljastajia ei enää tulisi koska pelkäävät kohtaloaan".
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14497022/janitski-halutaan-vangita-puukottaja-matua-ei-!!!
Ex-vasemmistojohtaja avautuu tunnoistaan vastaanottokeskuksen naapurina – Lehti: "Kuntosalille ja takaisin ei äkkiä enää ollutkaan kiva kävellä"
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/426144-ex-vasemmistojohtaja-avautuu-tunnoistaan-vastaanottokeskuksen-naapurina-lehti
"Vasemmistoliiton ex-puheenjohtaja, nykyisin elinkeinoelämässä vaikuttava Suvi-Anne Siimes kertoo uudessa Kanava-lehdessä, miltä tuntuu, kun naapuriin muuttaa yllättäen 800 turvapaikanhakijaa.
Siimes asuu Helsingin Pitäjänmäessä, jonne yksityinen Luona Oy perusti vastaanottokeskuksen pikavauhtia syksyllä 2015.
Siimes kertoo kirjoittaa artikkelissaan olleensa tietoinen turvapaikanhakijoiden virrasta, Tornion järjestelykeskuksesta ja tarpeesta perustaa uusia vastaanottokeskuksia. Silti vastaanottokeskuksen perustaminen ja "satojen ja taas satojen" miesten tulemien omaan naapuriin oli yllätys.
Siimes kritisoi erityisesti asiaan liittynyttä tiedottamista – tai sen puuttumista.
– Säännöllisestiseuraamistani medioista ei löytynyt asiasta lisätietoja. Niitä ei ollut myöskään viranomaisten verkkosivuilla. Asiasta kerrottiin jotain vain netissä ilmestyvän MV-lehden sivuilla. Siihen jouduin tyytymään, kun muuta ei ollut tarjolla, Siimes kirjoittaa".
-
Jopa osa vasurien uutistiedoista pitää täydentää ja päivittää vastamediasta, kun valtamedia ei voi kertoa kaikkea. Missä mättää, rasismissako?
jaup!
Erityisesti EKokoomusmafian fanaatikkojen toimesta!
Niin vainotaan, ja se on huolestuttavaa.
Nyt olis idea:
Suomeen tarvitaan JA PIAN uusia digitaalisia julkaisuja
vanhan median tilalle.
Vanhaa mediareserviä vaivaa pöhöttyneisyys ja itsesensuuri.
Suomessa on tiukka mediakontrolli ja kontrollin takana Mediapooli, joka määrittää mistä ja miten uutisoidaan. http://raunolintunen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/212818-mika-ihmeen-mediapooli
Vastavalkeasta on toistaiseksi oltu hissukseen. Se kuitenkin julkaisee usein valtamedian linjasta varsin poikkeavia näkemyksiä. https://vastavalkea.fi
Sitä saa mitä tilaa?
Sota on jo lähellä. Nato saa vapaasti käyttää suomen aluetta ja resursseja operaatioissaan. Sotapropaganda pauhaa täysillä ja oppositiota nujerretaan kovalla kädellä. Vai onko jo alkanut koska sanotaan että sodan ensimmäinen uhri on totuus?
Mitä sä horiset? Vihervasemmistohan depuliÄMMIEN kera on kovasti suomalaisia vastaan. Valitseehan ne amerikan presidentinkin.
Sivitysvaltioissa media on vallan vahti. Tässä saatanan Pohjoismaiden Pohjois-Koreassa vainotaan totuutta eliittipoliitikoista kirjoittavia!
Kyllä se kokoomusisin vihervasemmistomediapissiksen nuppi saa vielä viikonkin päästä päästä kotio vetämään itsarit.
Minne muuten katosi verkkomedia.org ja oiva Janus Putkonen?
Miksi Suomessa ei siedetä kuin vain yksi, valtaa pitävien näkökulma?
"Ja tämä on EU-Suomi 2016!"
Mitäs muuta odotit EU-maalta!
Kapitalistieliitti haluaa ajaa maamme sekasortoon, tämä on suunnitelmallista toimintaa.