"Voi niitä, jotka sanovat pahaa hyväksi ja hyvää pahaksi! Pimeyden he kääntävät valoksi ja valon pimeydeksi, karvaan makeaksi ja makean karvaaksi."
Tätä Saatanan - hänen palvelijoittensa mielestä eriomaista julistusta - on tämä
palsta ollut pullollaan jo 11 vuotta.
Löytyykö täältä ketään, joka ymmärtäisi, miten tämä tapahtuu?
Tätä Saatanan - hänen palvelijoittensa mielestä eriomaista julistusta - on tämä
palsta ollut pullollaan jo 11 vuotta.
Löytyykö täältä ketään, joka ymmärtäisi, miten tämä tapahtuu?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Autan sinua onnetonta!
Tämä suomi24-portaalin Raamattu-palsta on piskuinen paikka maailmankaikkeudessa. Jo suomen kieli rajoittaa monen ihmisen tänne osallistumista. Eikä tänne moni suomalainenkaan kirjoita.
Sinun täytyy Teuvo-kulta ottaa mittatikuksesi koko maailma: sieltä ei pahuutta puutu. Siellä on myös muita pahoja kuin sinä. Ylipäätään pahoja on enemmän kuin hyviä.
Kysymys onkin siitä, ken on vanhurskaan Jumalan edessä, Herran Jeesuksen Kristuksen armahtama. Teuvo, sinun syntisi eivät vielä ole Jumalan edessä anteeksi.
"Tätä Saatanan - hänen palvelijoittensa mielestä eriomaista julistusta - on tämä
palsta ollut pullollaan jo 11 vuotta."
Annan arvoa rehellisyydellesi Teuvo, mutta kuiten vahvasti epäilen että kerroit vahingossa totuuden. Sillä yksitoistavuottahan sinä juuri olet julistanut saatanan pahuuden oppeja tällä palstalla.
Sinä itse voit antaa asialle parhaan selityksen miksi aloit kanavoida saatanan automaattikirjoituksella saamiasi eksytyksiä tänne.
Ei tällaista Totuuden Hengen herjausta tällä palstalla ollut ennen heinäkuuta 2005, koska täällä ei ollut ketään totuuden julistajaa.
Ne alkoivat tästä Pyhän Hengen antamasta tehtävästä:
"Kokeile, mitä täällä saa aikaan totuus."
Ja sinä olet yksi niistä, joka on sen kaikkein karvaimmin lihassaan kokenut.
Teuvo rakas... nyt on jo myöhäistä. Kukaan ei kuule. Menen risiinipuun alle..auringolta suojaan..kalan suoliston maku vielä suussani! Teuvo..Kukaan ei halua tietää.
Täältä ei voi löytää yhtäkään JAHVE'sta piittaavaa!!
Pyhä Henki puhuu Suomeksi ja ymmärtää myös Suomen kieltä.
Miksi sinä yrität Saatanan tahdon mukaisesti mongertaa kielillä?
Totta puhuit..en tunne sinua. Entä sitten!? Olen nähnyt saatanan silmästä silmään. Elämälläni ei ole enää mitään väliä. Mitä tapahtui..!?
"Olen nähnyt saatanan silmästä silmään."
Milloin ja missä tapasit Teuvon?
En ole tavannut..Sinäkö tapasit??
En saatanaa tavannut..vietin viikon..
Eikä se ollut Teuvo. Oli toinen.
Taitaa olla niin että muut tuntevat sinut paremmin kuin minä.. noinkin kauan 11v olet tänne kirjoitellut?;kirosit minut helvettiin..ei taida olla iso haitta. .vaikka meen nyt pois. Yksi onni mulla on. Se..ettei kukaan ihminen voi ottaa minulta pois sitä mun oon Herralta saanut.... haukkukaa. .pilkatkaa. .ivatkaa. . Ei haittaa. .kaiken mitä oot sanonut mulle..
Kääntyy sun omaan...Tappioon.
Kirjoitettu on:
"Moni luulee omaa tietään oikeaksi, vaikka se on kuoleman tie."
Ja kirjoitusten mukaan voit myös täysin sydämin nauttia onnestasi:
"Säilytä sinä oma uskosi Jumalan edessä. Onnellinen se, joka ei tuomitse itseään siitä minkä uskoo oikeaksi."
Eikö millään tänne aiemmalla ole merkitystä!?
Kiitoksia vastauksista, jotka antoivat selvän kuvan miten Saatanan palvelijat tekevät pimeästä valkeutta.
Yksinkertaisesti juuri näin:
Ensiksi joku kirjoittaa Totuutta vihaavan herjansa, jonka perään - yleisesti hän itse, toisella nimimerkillä - tai hänen herjahenki ystävänsä antaa oman todistuksensa:
"Amenaamenaamen" eli Totisesti totta Totisesti totta Totisesti totta.
Ja kaikki valehtelijat ja väärämieliset ovat uskonsa mukaisesti onnensa kukkuloilla:
"Säilytä sinä oma uskosi Jumalan edessä. Onnellinen se, joka ei tuomitse itseään siitä minkä uskoo oikeaksi."
Tähän sopii myös erinomaisesti Entisen Postipankin mainos:
"On hienoa olla kultapossukerhon jäsen."
Kuin myös Raamatun todistus:
"Heidän on käynyt juuri niin kuin sananlaskussa sanotaan: "Koira palaa oksennukselleen", ja: "Pesty sika rypee rapakossa."
Nyt on sopiva hetki kokeilla tätä:
"Minä lähetän teidät kuin lampaat susien keskelle. Olkaa siis viisaita kuin käärmeet ja viattomia kuin kyyhkyset."