MV-lehden Janitskinia vaaditaan vangittavaksi - epäillään kiihottamisesta kansanryhmää vastaan
Vangitsemisen jälkeen Janitskinista voitaisiin antaa eurooppalainen pidätysmääräys.
Helsingin käräjäoikeus käsittelee vangitsemisvaatimusta perjantaina.
Vangitsemisesta päätös perjantaina
Janitskinia epäillään kiihottamisesta kansanryhmää vastaan, törkeästä kunnianloukkauksesta, rahankeräysrikoksista, rahapelirikoksista, laittomasta uhkauksesta, salassapitorikoksesta sekä tekijänoikeusrikoksista. Epäillyt rikokset liittyvät pääosin MV-lehden toimintaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201609270143444_uu.shtml
MV-lehden päätoimittaja Ilja Janitskin poliittisen vainon kohteena!
Espanjalaisen julkaisun Espanjassa viisi vuotta asunutta päätoimittajaa vainotaan koko Suomen valtakoneiston voimalla - tekaistuin syin!
http://mvlehti.net/2016/09/27/mv-lehden-paatoimittaja-ilja-janitskin-poliittisen-vainon-kohteena/
Vangitsemisen jälkeen Janitskinista voitaisiin antaa eurooppalainen pidätysmääräys.
Helsingin käräjäoikeus käsittelee vangitsemisvaatimusta perjantaina.
Vangitsemisesta päätös perjantaina
Janitskinia epäillään kiihottamisesta kansanryhmää vastaan, törkeästä kunnianloukkauksesta, rahankeräysrikoksista, rahapelirikoksista, laittomasta uhkauksesta, salassapitorikoksesta sekä tekijänoikeusrikoksista. Epäillyt rikokset liittyvät pääosin MV-lehden toimintaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201609270143444_uu.shtml
MV-lehden päätoimittaja Ilja Janitskin poliittisen vainon kohteena!
Espanjalaisen julkaisun Espanjassa viisi vuotta asunutta päätoimittajaa vainotaan koko Suomen valtakoneiston voimalla - tekaistuin syin!
http://mvlehti.net/2016/09/27/mv-lehden-paatoimittaja-ilja-janitskin-poliittisen-vainon-kohteena/
Vastaukset 94
Vanhimmat
mv-paska vedetään siis vihdoin pöntöstä alas
Varmaan samalla logiikalla espanjalaiset vetävät Hesarin pöntöstä alas, koska Hesari suosittelee nastarenkaiden käyttöä talvella ja se on Espanjan lakien vastaista.
"Hyvin sanoit"
Lainaus Aapelin kirjasta Siunattu Hulluus
Alexander Fridbackin henkilöllisyyttä koskevat epäilykset nousivat esille syyskuun alussa. Aftonbladet kertoi tämän esiintyneen väärillä nimillä toimittajana ja mielipidekirjoittajana. Eri rooleissaan hän otti eri kannan esimerkiksi maahanmuuttoon.
Fridback esimerkiksi kirjoitti Tobias Lagerfeldtin nimellä mielipidekirjoituksen, jossa hän vaati äänioikeutta turvapaikanhakijoille ja paperittomille. Sitten hän levitti mielipidekirjoitusta Twitterissä Egor Putilovin nimellä ja vastusti omaa vaatimustaan.
Kohuvaatimus herätti paljon huomiota ruotsalaisilla maahanmuuttoa vastustavilla sivustoilla.
Aftonbladetin pääkirjoitustoimittaja Lena Melin epäili, että Fridbackin jäljet johtivat Venäjälle.
– Mikään ei viittaa siihen, että Alexander Fridbackilla olisi yhteyksiä Venäjälle. Paitsi hänen toimintatapansa. Venäjä toimii mielellään kansallismielisten ryhmien ja puolueiden kautta ja yrittää horjuttaa yhteiskunnan vakautta, hän kirjoitti Aftonbladetissa.
Venäjän ei mitenkään erityisesti tarvitse yrittää horjuttaa yhteiskunnan vakautta. Sen tekevät hyysärit, jotka haluavat päästää Suomen rajojen yli lukemattomat määrät armeijaikäisiä muslimimiehiä, joista monet ovat ammattirikollisia ja jopa terroristeja.
nimenomaan yhteiskuntien vakauden horjuttamienn on Venäjän tavoite, sillä heikko ja keskenään riitelevä EU on Venäjän etu. Siksihän Venäjä tukee myös rahallisesti kaikkia EU:n äärioikeistolaisa puolueita, näkyvimmin Le Penin porukkaa Ranskassa.
kehitysmaamuslimien massamaahanmuutto tekee EU:sta heikon ja keskenään riitelevän. Venäjän ei tarvitse tehdä juuri mitään, kun hyysärit nakertavat yhteiskuntarahaa sen verran tehokkaasti monikultturistisella maahanmuuttopolitiikallaan.
Poliisin mukaan Iljan Janitskin vangitaan oikeudenkäyntiin asti eli noin vuoden päästä on oikeudenkäynti. Janitskinia uhkaa 3 vuoden ehdoton vankeustuomio.
Viimeinkin tuli loppu mv-lehdelle ja iljalle. Mv-lehti loppuu ja suljetaan heti kun ilja vangitaan ja vankila odottaa.
Pian me kaikki olemme vapaita netin pahimmasta vihasivustosta ja sen vihatoimittajasta.
Husuterveiset
Mitäs vihaa siinä on? Pitäisikö kaikki sinulle poliittisesti epäsovivat asiat piilottaa maton alle?
Olishan se mukava, kun kukaan ei tietäisi mihin kaikkeen turhaan Suomen rahatkin hassataan.
Miten Suomessa on vielä noin tyhmiä ihmisiä.Suvakkigeeni.
Eikös se suurin vihakoneisto mediassa ole juuri linjalla Yle, Hesari, Iltalehti ja IS? Noissa sitä juuri tukahdutetaan sananvapaus ja toisenlainen mielipide etenkin maahanmuutosta ja elintasopakoloisten elättämisestä. Valtamedia ei julkaise vastakkaisia mielipiteitä, ja kirjoittaa ylistävän valheellisia propagandajuttuja matuista ja heidän suvakkilaumasta. Nyt ajojahdin kohteena MV-lehti joka on pystynyt tiedottamaan asiat kuten ne ovat. Valtamedia koki asian uhkaavana ja nyt sitten päätäjämme vaientavat sen ja perustaja Janitskin. Nyt ei "suvakkien" kannata enää sitten kehua olevansa sananvapauden, ihmisoikeuksien ja demokratian puolella. Luulevatko suvakit, että tervejärkinen kansamme enemmistö suostuu vaikenemaan noilla nettipoliisi- ja vankilauhkailuilla? Väärin. Se teidän aikaansaama viha kasvaa, kunnes räjähtää naamallenne. Vielä koittaa aika, kansannousu ja sisällissota, ja "suvakit" joutuvat maksamaan rikoksistaan ja oikeasta rasismista, rasismista omaa kansaa kohtaan.
Joo ei voi ikuisesti salata ja valehdella ja rakennella ihannetarinoita. Netti on muuttanut kaiken, ulkomaiden media on saatavilla. Valehtelu ei enää uppoa.
Pian me kaikki olemme vapaita demokratiasta, sananvapaudesta ja itsenäisyydestä.
http://mvlehti.net/2016/09/27/mv-lehden-paatoimittaja-ilja-janitskin-poliittisen-vainon-kohteena/
Suomeen halutaan poliittisia mielipidevankeja
Vihdoinkin Suomessa herätään taisteluun Venäjän hyökkäyksiä vastaan.
Paskan marjat!!
Punavihreät stalinistit ovat eniten huolestuneita Venäjän hyökkäyksistä :D Jotenkin koomista.
Ainut lehti mistä saa oikeaa tietoa on MV lehti. Hyvä että on tälläinen totuuden kertova lehti! Kiitos !
Asiassa on yksi pulma. Janiskin asuu Epsanjassa, ja sinne ei Suomen poliisin koura yllä. Espanjan poliisi tähän ei puutu, koska Espanjan lakeja tässä ei ole loukattu. Se on tietysti varma, ettei Janiskin voi ainakaan tällä hetkellä tulla Suomeen, koska hänet todennäköisesti heti vangittaisiin. Mutta tuskin Janiskinilla mikään hinku Suomeen on tullakaan, Epsanjassa on lämmin ja hyvä olla. Suomen poliisi voi vangita ainoastaan virtuaali-Janiskinin, ja leikkiä säilyttävänsä virtuaali-Janiskinia vankilassa, siinä tämän valtiovallan uhon kokokuva.
Vangitseminen voidaan käsitellä myös epäillyn poissaollessa ja sitten etsintäkuuluttaa hänet.
Helsingin käräjäoikeus käsittelee tutkintaryhmän esittämää vangitsemisvaatimusta perjantaina. Tutkintaryhmä hakee Janitskinia vangittavaksi, jotta hänet saadaan kuulusteltavaksi useista rikosepäilyistä.
Poliisi hakee Janitskinia vangittavaksi törkeästä kunnianloukkauksesta, kiihottamisesta kansanryhmää vastaan, rahankeräysrikoksista, rahapelirikoksista, laittomasta uhkauksesta, salassapitorikoksesta ja tekijänoikeusrikoksista.
Hakija on pyytänyt vangitsemiskäsittelyä salaiseksi keskeneräisen esitutkinnan vuoksi.
Janitskinista tehtyjä rikosilmoituksia on tutkinut Helsingin poliisin tutkintaryhmä niin, että tutkinnassa on ollut mukana myös syyttäjäyhteistyöhön nimetty syyttäjä.
Janitskin on viime vuodet asunut Espanjassa.
Syyllinen on jo selvillä, nyt vain pitäisi jostain repäistä se ajatusrikos. Ei sillä lailla nyt saa toimia, että esittää poliittisen eliitin näkemyksistä poikkeavia mielipiteitä. Niin ei vaan saa toimia Neuvosto-Suomessa!
Siinä pitää lukea "Niin ei vaan saa toimia" Pohjois-Koreassa.
Olemme jo ohittaneet tuon kyseisen Pohjois-Korean.
toivottasti seuraavassa mv lehdessä on jotain raflaavaa näistä uhkailijoista
Kaikenlaista paskaa pusketaan nettiin ja sinisilmäiset uskoo. Verkon kyky luoda harhatodellisuutta palvelee näennäissuvaitsevaisia hyvin. Tuolla ulkona asiat on toisin. Käykääpä vaikka katsomassa todellisuutta silmiin ja verratkaa tähän "antirasistiseen" älämölöön. Se ero lyö ohtaan kuin viiden kilon leka.
Kertovat, että kansanedustaja Olli Immonen (ps) poseerasi viime kesänä kauniissa muodostelmassa tunnettujen uusnatsien kanssa. Oli ihan sattumalta osunut samalle paikalle. Eivät olleet ollenkaan millään tavalla tuttuja tyyppejä. Ja paha olisi muutenkaan ollut hengailla natsien kanssa, kun eihän sellaisia ole olemassakaan. Suvakkitrollien keksintöä koko homma.
Myöhemmin samaisena kesänä myös kansallismielisen Suomen Sisu -järjestön puheenjohtajana toimiva Immonen uhosi sisällissotaa ja taistelua, mutta ei tietenkään tarkoittanut sitä, vaan jotakin ihan muuta. Se oli vain sellaista tsemppailua. Lyyrisessä muodossa.
Suomen Sisun piirijohtaja James Hirvisaari kertoi voivansa sympata lopullista ratkaisua. Myöhemmin hän täsmensi, että ei ollut tarkoittanut sanoillaan sitä Hitlerin Saksan joukkomurhaista lopullista ratkaisua, joksi sanapari yleensä tulkitaan, vaan jotakin ihan muuta. Tietenkin.
Hirvisaari symppaili myös vastaanottokeskusten tuhopolttoja. Samoin saattoi tulkita tehneen toisen Suomen Sisun piirijohtajan Juha Mäenpään. Hän kertoi rukoilleensa vastaanottokeskusrakennnuksen tuhoutumista. Kun näin kävi, hän ilmoitti sen olevan todiste siitä, että Jumala on olemassa. Tai näin olisi hätäinen saattanut kuvitella, mutta tietenkään perussuomalaisten varakansanedustaja ei ollut tarkoittanut sanojaan kirjaimellisesti noin.
Nyt kun aina niin puolueeton valtamediamme yrittää taas käynnistää tiettyihin persuihin kohdistuvaa "natsijahtia", on syytä muistuttaa, että ääriliikkeiden symppaamista esiintyy myös muissa puolueissa, erityisesti vihervasemmistossa, vaikka media ei tietenkään tätä aihetta juurikaan käsittele.
Esimerkiksi vasemmistoliiton helsinkiläinen kunnallispoliitikko, äärioikeiston väkivallasta säännöllisesti valittava Dan Koivulaakso on jakanut FB-sivuillaan Ruotsissa toimivan äärivasemmistolaisen terroristijärjestön väkivaltapropagandaa.
Pahamaineinen äärijärjestö Revolutionära Fronten on kunnostautunut mm. pahoinpitelemällä joukolla yksinäisiä kadulla kulkevia ihmisiä sekä hyökkäämällä yöllä kirveiden kanssa lapsiperheiden koteihin.
Kun Ruotsin poliisi pari vuotta sitten suoritti järjestön jäsenten koteihin lukuisia kotietsintöjä, ja sen jäseniä pidätettiin, Dan Koivulaakso osoitti järjestöä kohtaan tukensa jakamalla tämän Facebook-sivulla ollutta propagandaa, kuten pahoinpitelyvideoita.
Koivulaakso toki poisti nopeasti päivityksen, kun tajusi sen saaneen huomiota myös äärivasemmistopiirien ulkopuolella, mutta kuvankaappaus vasemmistopoliitikon Facebook-seinästä on edelleen nähtävissä verkossa: http://oi66.tinypic.com/312yars.jpg
Tällainen tuen osoitus raakaa väkivaltaa käyttävälle äärijärjestölle antaa suomalaisesta vasemmistosta aika selvän kuvan. Rikos tai siihen yllyttäminen näyttäisivät kuuluvan kiinteästi tuohon toimintaan - siitä käytetään tosin yleensä tuossa leirissä peitenimeä kansalaistottelemattomuus tai antirasismi.
Käväisin kaupassa oman paikkakuntani ulkopuolella. Kassalla odotti vuoroaan vierasmaalaisen näköinen herra suomalaisen näköisen vaimonsa (?) tai avopuolisonsa (?) kanssa. Kiinnitin huomiota kassan käytökseen ja muiden asiakkaiden vihamieliseen tuijotukseen. Kassa tosin palveli asiallisesti, mutta kun tuli minun vuoroni, hänen käytöksensä muuttui asiallisesta ystävälliseksi, hymyn kera.
Olin jo kysyä, miksi kaikki käyttäytyvät kuin ulkoavaruudesta tulleet, koska en tunnistanut ihmisten käytöstä suomalaiseksi. Onneksi sentään pidin suuren suuni kiinni, ja jälkeenpäin sain kuulla että kyseisellä paikkakunnalla oli juuri tullut ilmi tiettyjä ikäviä tapahtumia.
Uskokaa tai älkää: minun kävi sääliksi tuo nuori pariskunta, joilla ilmeisesti oli vauvaikäinen lapsi, jolle ostivat vauvanvaatteita - tai sitten jollekin tutulleen, mene tiedä. Molemmat käyttäytyivät ihan normaalisti, mutta se ahdistava vihan ilmapiiri oli käsinkosketeltava. Itseänikin rupesi pelottamaan aivan sivullisena.
Olen asunut "maailmalla" ja joutunut näkemään asioita, joita ei pitäisi tapahtua kenellekään, eli en säikähdä ihan vähästä.
Enää en jaksa uskoa, että meidän asiamme ovat hallussa. Vanha äitimuorini, 90 v. pelkää, että sota on ovella.
Luoja meitä varjelkoon. Vaikka tapakristitty olenkin.
Perussuomalaisten kansanedustaja Laura Huhtasaari vaikutti esittävän kitkerää ihmisoikeuskritiikkiä, mutta häntäkin tulkittiin aivan väärin. Totta kai. Onhan se nyt aivan selvää, että suurempaa ihmisoikeuksien ystävää ei ole kuin Laura Huhtasaari. Hänhän suorastaan huokuu ihmistä ja oikeutta aina kun avaa suunsa tai laskee sormensa näppäimistölle.
Huhtasaarelle sattui myös sellainen lapsus, että hän ei ollut lainkaan huomannut, kun hänet oltiin liitetty rasistiseen Facebook-ryhmään. Huhtasaari paheksui luonnollisesti moista kovasti heti, kun asia hänelle selvisi. Hyi hyi, ei saa liitellä lupaa kysymättä ketään rasistisiin ryhmiin. Eihän kukaan sentään rasisti ole.
Ehkäpä tästä kömmähdyksestä viisastuneena Huhtasaari on ymmärtänyt pysytellä erossa Rajat kiinni -kansanliikkeen äärimmäisen rasistisesta ja väkivaltakiimaisesta Facebook-ryhmästä. Tai eihän se oikeasti rasistinen ja väkivaltakiimainen ole; ryhmän 17 ylläpitäjää eivät vain voi ihan kaikkea huomata, kun suvakit trollaavat. Jos nyt vaikkapa esimerkiksi kolme neljästä tai edes puoletkaan sivulle kirjoitetuista viesteistä sattuisi olemaan rasistisia tai lietsomaan tai juhlimaan väkivaltaa, niin ihan silkkaa työtapaturmaa se on. Sattuuhan niitä erehdyksiä tarkkasilmäisellekin moderaattorille. Tai seitsemälletoista.
Miten Laura Huhtasaari liittyy edelliseen kommenttiin, se onkin jo vaikeampi kysymys. Palstan päivystävä suvakki taitaa spämmäysviestiensä tasosta päätellen olla taas aikamoisessa jurrissa, kun ei kykene pysymään asiassa.
Hyvä kun sinäkin ihmettelit. Itsekin luin kommenttia kirjoitukseeni äimän käkenä. Ei päätä ei häntää. Ei edes aasinsiltaa.
Juuri näin. ÄÄRIvasemmisto, anarkistit, saavat toimia jatkossakin rauhassa. Heihin vastaavat poliisin toimet eivät ulotu. Nurinkurisinta tässä on se, että anarkistit ovat juuri niitä, jotka tuhoavat ihmisten omaisuutta, hyökkäävät rauhallisten itsenäisyyspäivämarssijoiden kimppuun, häiritsevät rauhaisia mielenosoituksia ja niiden puheita huutamalla ja pärisyttämällä rumpuja jne. Ja ovat kaikki nii-in ärhäköitä kieltämään ÄÄRIoikeiston toimintaa ja jopa Perusuomalaisia. Ja Dan Koivulaakso sekä Li Andersson omaavat sellaisia luurankoja kaapissaan ettei kestä päivänvaloa.
Tuota...
Mv-lehti on toistuvasti linkittänyt tännekin sivustojaan, joissa on graafista väkivaltaa ja mm. Isiksen teloitusvideoita.
Toimiiko Mv-lehti siis näitä julkaisemalla ja mainostamalla omia sivujaan itse asiassa Isiksen leivissä ja Isiksen väkivallantekojen promotoijana ? Klikkejä tehdään murhavideoilla. Mikä on moraalinen kantanne tähän ?
Kommentteja.
MV-lehti tuo esille totuuden.
Valtamedia ei kuuna päivänä julkaise tuollaisia videoita, koska siitä saisi vain huonon kuvan muslimeista.
Pahaahan tuollaisten videoiden katsominen tekeekin, ja niin niiden on tarkoituskin. Tarkoitus on kertoa kansalle, millaisia ihmisiä maahamme päästetään, millaisia tekoja he tekevät, miten paljon he arvostavat toisen ihmisen elämää. Ja se vasta pahalta tuntuukin.
Näistä videoista pitäisi herätä sellainen kysymys, että miksi entisestä kotimaastaan lähteneen raakoja tekoja tehneen maahanmuuttajan muuttomatka suuntautui nimenomaan koko Euroopan läpi tänne kaukaiseen Suomeen.
Ehkä nämä kuvittelivat että Suomi on riittävän kaukana attei Irakin tai Syyrian oikeuslaitoksen pitkä käsi tänne ylety.
Toisaalta Irak ja Syyria ovat ilmaisseet selvin sanoin etteivät he halua ottaa näitä omia kansalaisiaan takaisin. Pitäkööt Suomi ja EU-maat heidät hyvänään.
Valitettavasti luulen, että mv-lehden lukijat eivät paljoakaan välitä siitä, että lukevat etsintäkuulutetun rikollisen luomaa julkaisua.
mv - vaihtoehto totuudelle
Vähän samalla tavalla kuin ns. suvaitsevaiset eivät välittäneet yhtään siitä, kun viime syksynä Suomen rajojen yli tunki kymmeniä tuhansia ihmisiä, joista monet olivat syyllistyneet raakoihin väkivalta- ja terrorismirikoksiin. Tosin Iljan ajatusrikokset eivät tosin ole ihan samalla tasolla kuin joidenkin matujen suorittamat päänkatkomiset ym. rikokset.
Ja mitähän rikoksia valtaeliitti tekee kansan selän takana hyväveli -ringissään? Luuletko, että niillä perkeleillä on puhtaat jauhot pussissaan? Mv-Lehti on uhka tuollaisille, koska se ei ole valtaeliitin etuja palvelevan agendan alainen, ja tämän vuoksi sitä yritetäänkin vaientaa kehittelemällä kaikennäköisiä rikoksia, mistä päätoimittajaa voitaisiin syyttää.
Entä valtamedian vihapuheet ja -teot? Suurin osa suomalaisita on leimattu natseiksi kyseiseltä taholta. Heidän puolellaan olevat vasurianarkistit suosittelevat väkivaltaa "natseille", eikä näitä vasemmistoporukoita edes listata äärijärjestöiksi. Lisäksi päättäjät ovat syyllistyneet kansainvälisten lakien rikkomiseen ja saattanut siten maahamme laittomia maahantulijoita. Vallan kahvassa olevat kasvattavat kaiken aikaa vastakkainasettelua ja jännitettä osapuolten välille. Tämä saattaa eskaloitua sillä tavalla, että Janitskinin "teot" jäävät todellakin varjoon. Valtaeliitti ja sitä tukevat tahot ovat syyllistyneet maanpetturuuteen.
MV -lehti vaihtoehto "totuudelle"
Jos esimerkiksi minä toisin nykyiset mielipiteeni holtittomasta maahanmuutosta, Suomen rajojen kontrolloimattomasta vuodosta ja islam-uskonnosta torilla julki, minut nimettäisiin natsiksi ja rasistiksi. Se on kuitenkin sangen hassua, koska natsismi ja rasismi kiinnostaa minua ainoastaan historiantutkimusmielessä.
Hassua myös on kulkea natsina ja rasistina samanlaisten ja tavallisten kanssasuomalaisten joukossa. On säistä rupatellessa hankalaa päätellä, että onkohan kukin vastaantuleva ihminen natsitoveri vai vihollisanarkisti. Tässä sitä vaan tehdään muina natseina töitä, maksellaan veroja ja kasvatellaan kotona uutta natsisukupolvea.
Viimeinkin rasistinen vihasivusto suljetaan ja se ylläpitäjä vangitaan. Rasistit eivät voi levitellä pian enään mvlehden juttuja ollenkaan. Taistelu rasisteja vastaan jatkuu ja voitto on varma.
Toivottavasti säästyt puskaraiskaukselta,vai toivotko sitä?
Voisitko Hannele39 kertoa hieman syvällisemmin, mitä tarkoitat rasistilla, tai rasismilla? Miksi vihaat MV-lehteä? Miksi olet niin kiihko "rasismin" tappaja?
En usko että kertoo. Kyseessä on vain jonkun hauska trollausyritys. Nähdäkseen miten kommenttiin reagoidaan.
Kaikki muut lehdet ja mediat ovat herrojen perseennuolijoita.Kyllähän
se vituttaa,ettei enää voi vapaasti kusettaa kansaa.MV on ainoa joka
uskaltaa kertoa totuuden koska sen ei tarvitse kumarrella kuvia.Monet
Suomalaiset ovat vaan niin tyhmiä etteivät halua kuulla totuutta.
Suomen poliitikot eivät kestä totuutta! Meno on kuin Pohjois-Koreassa, toisinajattelijat ammutaan. Oikeasti, Suomessa ei ole sananvapaus.
Ei juma-vitun-lauta.. Mä oon sanaton. Suvakit ovat sitten niin saatanan tyhmiä. Ikinä ei löydy niin tyhmää tuomaria, joka suostuisi tuollaisen tuomion hyväksymään.
Suvakit sen kuin toitottavat sananvapaudesta itse, mutta missä vitun vitussa se sananvapaus on sitten?? Jos ihminen kertoo kansalle totuuden, onko se kansanryhmää vastaan kiihottamista? No ei ole!
Suvakkikommareilla todellakin alkaa olla sellanen lasti paskaa housussa että tursuaa jo läpi asti. Ja suvakeilla kun argumentointitaito loppuu, niin aletaan nimitellä rasistiksi ja nostamaan rikossyytteitä. Ja se taito loppuu jo parin ensimmäisen lauseen jälkeen.
Voisiko joku ystävällinen suvakki kertoa mulle, miten MV-lehti täyttää rikosnimikkeen 'kansanryhmää vastaan kiihottaminen'?
Suvakit, ymmärrän sen, että haluatte kaikkien ihmisten olevan tasa-arvoisia, mutta kun maailmassa niin ei vain ole, eikä tule koskaan olemaan. Haluatteko tänne loisivia matuja elelemään verovaroilla, kun työttömiä suomalaisiakin on jo niin paljon, eikä työpaikkojakaan ole kaikille suomalaisille? Haluatteko turvattomuutta ja pelkoa siitä, uskallatko liikkua yksin pimeällä omassa kotimaassasi? Hylkäättekö oman kansanne sairaat, vanhukset, lapset sekä opiskelijat? Hävetkää! Olette vitun tekopyhää ja tietämätöntä sakkia, pilaatte Suomen maineen.
Aamen.
Ei MV lehti mihinkän katoa eikä Janitskin joudu linnaan ja miksi joutuisikaan kun hän totuutta julkaisee. Toisin on nämä viherpaskavasurit he ovat pahimpia rasisteja mitä on missään muualla olemassakaan.
Tuhansia rikollisia kulkee vapaana ihmisten joukossa,mutta poliisi jahtaa
totuuden kirjoittajaa.Raha mennyt kaiken edelle.Hyväveliverkosto vapisee.
Herroja ei saa arvostella,vaikka kaikki tietää totuuden.
Ja entäs se suvakkien hokema että mamu on maallemme rikkaus ja monosaaja? Jouduin käyttämään taksia parisen viikkoa sitten Vuosaaressa, metromatkan jälkeen painavan matkalaukun takia. Kauppakeskus Columbuksen lähellä on taksitolppa ja ekana oli tila-auto. Kuskina somalimies. Hän tuli sinänsä kohteliaasti avaamaan takaoven, mutta avasi sitä aivan liian vähän ja itse piti se avata uudelleen pakaasin kanssa. No sitten paras: kun kerroin minne ajetaan (reilut 2 km) niin koko ajan kyseli reittiä hoonolla suomella eikä laittanut navia päälle. Karmeinta oli että T-risteyksessä kysyi ajetaanko vasemmalle, suoraan vai oikealle. Suoraan jos oltaisiin ajettu siitä, oltaisiin päädytty liikerakennuksen seinään! Ajotapa seilaava ja hutiloiva, arvelutti jo turvallisuus. Että tällaisia moniosaajia...
Jotkut jaksavat mesoa siitä mitä toiset lukevat. Kukin lukekoon mistä tykkää, mitä se minulle kuuluu. Minun mielestäni jokainen saa kunnellakin ihan sitä musiikkiakin, mistä tykkää, vaikka protestilauluja, mitä se minulle kuuluu, kun minun vaan ei ole pakko niitä kuunnella.
Älkää nyt olko niin pikkusieluisia kuin koulukiusaajat! Ei sitä lehtä ole kenenkään pakko lukea!
Elä ja anna toistenkin elää.
Venäjän propagandaan pitää puuttua lujalla kädellä.
Mitähän tekemistä Venäjällä on Suomen maahantunkeutumisen kanssa?Lakkaa lukemasta jos se on mielestäsi propagandaa.
Voi sentään. Se propaganda on kylläkin "korkeemmas käres"...
Niinpä niin Ilja, miltä meno nyt maistuu?
Kiitos kysymästä,samalta kuin ennenkin.
Ajatukseni Suomesta – tai siis valtiovallasta
https://www.youtube.com/watch?v=VD6zQqlrWEQ
MV Lehti on parasta mitä suomessa on tapahtunut pitkään aikaan,kiitos Ilja! Onko Jyväskylästä kyytiä Hesaan!
En ota moskovan viestin lukijoita kyytiin. Muut kyllä.
No,meillä onkin eri asiat ja matkat,joten en kyytiisi tulisikaan! Ps.Suomi kiinnostaa enemmän kuin "moskova"😂
Enää ei pitäisi kenellekkään olla epäselvää tai vaikeaa havaita, miten käy jos uhkaa valtaeliitin valehtelua ja propagandaa. Yritetään vaientaa keinolla millä hyvänsä. Suomessa ei todellakaan ole sananvapautta.
Se, että ainoastaan vasemmistolaiset aatteet saa sanoa ääneen, mutta ei oikeistolaisia aatteita, ei ole sananvapautta. Suvakit eivät vain ymmärrä. Ymmärtäminen on järki-ihmisten lahja.
Mahdollinen tuleva oikeudenkäynti vaikuttaa todellakin enemmän poliittiselta oikeudenkäynniltä kuin rikosoikeudenkäynniltä. Mv-lehden toimituksellinen linja kun näyttää olevan varsin räväkkä samaan tapaan kuin monilla vasemmistomedioilla on.
YLE on huippua ja antaa kuvan miten Pohjois-Koreaa oikeasti matkitaan.
http://www.marmai.fi/uutiset/ilja-janitskin-aikoo-hakea-turvapaikkaa-6586379
,
http://www.marmai.fi/uutiset/ilja-janitskin-aikoo-hakea-turvapaikkaa-6586379
"Ilja Janitskin, miltä mieltä olet syyttäjän toimista?
"Tämä todistaa, että Suomessa toisinajattelijat halutaan lukkojen taakse. Suomi on kuin DDR."Espanjan kansalaista, joka on luopumassa Suomen kansalaisuudesta, epäillään Espanjassa tehdyistä rikoksesta tai rikoksista, jotka eivät ole rikoksia, joita ei ole millään tavoin yksilöity. Vangitseminen käytännössä haluttaisiin tehdä vain siksi, että en ole saapunut kuulusteluihin. Ja näillä perusteilla lehdet kirjoittavat, että "valhemedian päätoimittajalle" haetaan "kansainvälistä pidätysmääräystä".
"Haen siis poliittista turvapaikkaa. Minulla on perusteltu syy pelätä Suomessa vainoa, joka liittyy tiettyyn yhteiskunnalliseen ryhmään kuulumiseen tai poliittiseen mielipiteeseeni."
"Kun ei mene perille…
28.9.2016 by Saku Timonen |
Facebook255Twitter
-Kolme kertaa oikeutta on jo ja ne on todettu perättömiksi.
Janitskin viittaa myös kahteen oikeuden päätökseen, joista hänellä on kopiot. Toisessa oikeus hylkäsi yksityishenkilön tekemät vaatimukset MV-lehden sisällön poistamisesta lain vastaisina. Toisessa tapauksessa oikeus hylkäsi poliisin vaatimuksen sulkea MV-lehti kahdelta eri palvelimelta. Suomessa palvelimia hallinnoineet yhtiöt lopettivat myöhemmin itse MV-lehden jakelun.
Näin sinnikkäästi jatkaa MV:n julkaisija Ilja Janitskin itselleen ja muille valehtelemista. Toinen vakavasti otettava vaihtoehto on, että hän ihan oikeasti ei ymmärrä mistä on kysymys. Siinä tapauksessa hän tarvitsisi kiireellisesti jonkun juristin kertomaan tosiasioita Suomen lainsäädännöstä.
Väännetään vielä kerran rautalangasta. Oikeus ei ole kertaakaan käsitellyt rikosepäilyjä, vaan ainoastaan esitutkintaviranomaisen hakemuksen verkkoviestin jakelun keskeyttämisestä sekä yksityishenkilön vaatimuksen poistaa viesti verkkosivulta. Tästä esitutkintaviranomaisen hakemuksesta olen kertonut heinäkuun 29. päivä.
Oikeus on hylännyt nämä vaatimukset sananvapauden suojan perusteella, mutta ei ole ottanut mitään kantaa esitutkinnassa oleviin rikosepäilyihin. Ei olisi voinutkaan ottaa, sillä esitutkinta oli ja on yhä edelleen kesken. Juuri siksi syyttäjä nyt hakee Janitskinin vangitsemista pakkokeinolain perusteella. Vaatimuksen tarkoituksena on saada Janitskin kuulusteltavaksi, koska muuten se ei ole onnistunut."
siinä ei ole mitään järkevää, että spämmää tuon ahdistelun uhreiksi joutuneita alaikäisiä tyttöjä uhkailleen ikääntyneen peräkammarinpojan aivopieruja joka puolelle.
en tiennyt, että se Niljake Jnistikin on alaikäisiäkin uhkaillut.
en tiennytkään, että Saku Timonen käyttää nykyään itsestään nimitystä Niljake Jnistikin.
Niljake Jänistikin on tietysti Ilja Janitskin. Tuon sananmuunnoksen kyllä tajuaa, jos ei ole venäläinen trolli.
itsehän sinä sekoitit hänet ahdistelijoita puolustelevaan messiaaseesi Saku Timoseen.
sinähän se sekoitat puurot ja vellit. Lainaa jotain muuta nimimerkkiä, tämä on sinulle liian iso.
olet ilmeisesti taas ihan totaalisen sekaisin, muttaneiti, kun lainailet nimimerkkiäni ja kirjoittelet itsellesi tarkoitettuja viestejä.
http://blog.oikeus.pro/fi/blogi/:action/viewentry/entryid/717?PHPSESSID=9dfa7566b1130064fd81009c975609ed
Suomi haluaa poliittisia mielipidevankeja
Neuvostoliittolainen joutaa takasin synnyinmaahansa.
Eli Ilja JanitSkinistä tulee itsestä turvapaikanhakija, joista hän on kirjoitellut vuosikaudet paskaa sivustollaan :) Rajat kiinni!
Näin se elämä heittelee. Nyt rasistisen MV-lehden perustajasta Janitskinista tulee turvapaikanhakija. Nauti nyt niistä huikeista eduista. https://twitter.com/marmai/status/781104166055837696 …
millä tavalla MV-lehti on rasistinen, se onkin jo vaikeampi kysymys.
No, tyhmälle venäläistrollille kaikki kysymykset ovat tietysti liian vaikeita.
Aiemmin pelkäsit Breivikin, kuunatsien ja Halla-ahon hanurin piileskelevän sänkysi alla. Nyt mielikuvitusolentojesi joukkoon on näköjään liittynyt venäläiset peikot. Nämä alati pahenevat harhasi kertovat siitä, että psykiatrin olisi hyvä tarkistuttaa lääkityksesi ja tehdä siihen pikaisia muutoksia.
Sori, tuo vitsi on vanha ja huono eikä se venyttämällä parane.
harhaisuutesi ei ole vitsi, vaan vakava ongelma, johon tarvitset pikaista ja vahvaa lääkitystä.
http://mvlehti.net/2016/09/30/video-hitler-kuulee-ilja-janitskinin-vangitsemisasiasta/
.
Salainen oikeudenkäynti sopii DDR:n
Suomen poliisi on saanut oppia STASI:lta. Lieneekö Tawja ollut hoitelemassa kulttuurituontia.
http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/229720-tarja-halosen-lahjakissasta-loytyi-salakamera-–-katso-video
Tästäkään ei syntynyt diplomaattista selkkausta? Olisi pitänyt tuo Dmitri Medvedev vangita poissaolevana mikäli ei olisi saapunut kuulusteluun.
Toimivat linkit:
http://bot.fi/1nee
https://youtu.be/AbslE5IkOi8
Meillä on oikeus lukea/kuunnella mitä itse haluamme! Seteliselkärankaisilla maansa myyneillä on pelko perseessä,kusetus ei onnistunutkaan!
Suomen mihail hodorkowski...ilja janitskin...me olemme janitskin..
Sörkkään vaan siellä on pula vaimoista.
Tukea sananvapaudelle
http://www.loviisansanomat.net/lue.php?id=8698
Ei voi tulla vangitsemispäätöstä 5V espanjassa asuneesta joka ei ole suomenmaaperällä mitään nettilehteä toimittanut!.Suomalaiset loukkaantuneet on itse etsineet netistä lehden mitä ei ole lehden (maksamana )toimesta mainostettu missään suomenmediassa.