SPR ja ev.lut kirkko käyttävät resurssejaan laittomien maahantunkeutujien hyysäämiseen. Älä anna enää rahojasi näille.
Kirkon Ulkomaanapu syytää rahaa diktatuurimaille, jotka eivät itse hoida asioitaan kuntoon.
Mädättäjä-arkkipiispa Mäkinen ja joku ylipapitar Askola eivät perusta oppejaan kristinuskoon (eli Raamattuun), vaan islamilaisuutta nuolevaan höpinään (viinalaskuja kyllä muistavat toimittaa kirkon maksettavaksi).
SPR ja kirkko boikottiin
5
213
Vastaukset
- hanke
Kirkko boikottiin , itse eroan kirkosta koska kirkko hyysää laittomasti täällä olevia ja kritisoivat työtään tekeviä viranomaisia eli kirkon mielestä lakia ei pidä noudattaa.
Synnin palkka on kuolema. Kirkosta en eroa.
- HYVÄmielipide
Samaa mieltä ketjun aloittajan kanssa. : )
- hoikettaa
https://www.eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/erolomake tässä erolomaketta jonka voi helposti täyttää 25 sekunnissa
- okkigaam
Kunnes maailman tilanne selviää niillekin jotka sanovat: EI se minun koske!!!
On noustava barrikaadeille pelkäämättä, meneekö duuni, sukulaiset, mitä minusta ajatellaan, etc,etc...
Saatava väärin tekijät tuomiolle, kaikesta siitä missä kusivat kansaa silmään.
Jostain on löydettävä se joukkohenki ja hyväksyttävä keinot, joiden kautta saatamme menettää jotain. Saada takaisin vapaus, ihmisarvo, alistuneisuus on unohdettava. Kivulla synnytettävä uusi liitto, joka hajoittaa eu -> kirkon ja jättää meille valinnan vapauden.
Me emme ole yksin. Luotan, että tuolla jossain on ne jotka haluavat antaa meille voimaa, valoa, uskoa. Totuus on miekka ja kilpi panssari pahutta vastaan.
Niillä aseilla saamme ihmeitä aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723093
- 572788
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322375- 792208
- 602023
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171567Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301410Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351398