Kiinnostaisi olla mukana vauhdittamassa varsinkin pienten asuntojen rakentamista mutta asuntosijoittamisessa vaikuttaa olevan vähän vaihtoehtoja.
Olen löytänyt vain kaksi suomalaista asuntorahastoja mutta rahastojen korkeat tuottovaatimukset ja vuokralaisilta perittävät ilmeisen korkeat vuokrat ei vastaa sitä mitä etsin.
Onko asuntosijoittamisessa vaihtoehtoja eli mahdollisuutta yhteisomistuksen,säätiön,osakeyhtiön tai vastaavan kautta olla mukana asuntosijoittamisessa?
Asuntosijoittaminen ilman tuottovaatimuksia?
Rahat_nollakorkotilillä
1
164
Vastaukset 1
- fsaah
Sotket nyt pahasti hyväntekeväisyyden ja sijoittamisen toisiinsa. Hyväntekeväisyyttä voit harrastaa esim. Pelastusarmeijan tai seurakuntien kautta.
Jos haluat vuokrata uudiskohteita edullisesti, sinun pitäisi saada rakennuskustannukset ja rakennus/rakennuttajafirmojen katevaatimukset alas. Mitäpä jos sijoittaisitkin rakennusfirmaan ja alkaisit tuottaa sillä tavalla edullisia pieniä asuntoja? Ja sitten kun olet saanut sellaisia rakennettua, voit tietysti jatkaa niiden omistajana ja vuokrata niitä edullisesti tarvitseville.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921566
- 831062
- 67967
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su374966Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t177924- 94841
- 64623
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60612Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta165594- 37588