Joko kunta on lahjoittanut Valtterille mopoauton että Valtteri pääsee koulun?
Seuraavaksi Valtterille rakennetaan oma maantie jota muut eivät saa ajaa ja jolle tulijoiden on aina väistettävä. Suunnitelmissa on myös oma koulu Valtterille.
Uskokaa tai älkää, näitä kaikkia on tosissaan ehdotettu.
Seuraavaksi Valtterille rakennetaan oma maantie jota muut eivät saa ajaa ja jolle tulijoiden on aina väistettävä. Suunnitelmissa on myös oma koulu Valtterille.
Uskokaa tai älkää, näitä kaikkia on tosissaan ehdotettu.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mopoautot ovat epäluotettavia ja taas Valtteri jää ilman kyytiä.
Ettei vaan Valtteri saisi presidentin luvalla ihan oikeaa ajokorttia. Saa varmaan sitten presidentiltä lahjaksi jonkin entisen virka-auton, ettei vaan jätä enää bussit Valtteria tienposkeen notkumaan. Valtterille rakennetaan oma autokoulu, ja oma autokorjaamo, bensiiniasema, autopesula ja katsastusasema. Lisäksi Valtterille perustetaan oma vakuutusyhtiö, ettei hän tarvitse jonottaa vakuutusasioiden takia. Valtteri on vaan niin söpö, ihana ja niin sorrettu bussikuskien toimesta, että tämä kaikki on enemmän kuin ansaittua. Olkaamme iloisia Valtterin puolesta, enää eivät jätä ilkeät bussikuskit pikku Valtteria bussipysäkille palelemaan.
Limusiini ja oma kuljettaja sille pikku nekrulle on hommattava! Ja valtion piikkiin tietysti!
Valtterille hommataan kunnan puolesta yhtä sun toista jotta olisi tasa-arvoinen muiden kanssa. Kunta ei halua olla rasistinen.