Vihreät ja SDP voittamassa kunnallisvaalit

Tämä on selkeä vastaveto rasistiselle ilmapiirille. Kunnolliset ihmiset äänestävät näitä puolueita osoittaakseen tukensa pakolaisille ja halveksuntansa rasisteille/natseille/rajakeille/maahanmuuttokriitikoille. Kun SDP ja Vihreät saavat eniten paikkoja, yksikään rasisti ei enää voi estää pakolaisten tuloa kuntiin ja kaupunkeihin. Mikäli paras käy toteen, saadaan ensi vuonna Suomeen 50000 pakolaista joista riittää jokaiseen kuntaan raikasta monikulttuurista tuulahdusta. Pakolaiset ovat paras ase rasismin kitkemisessä, ei puheet eikä lait, toki niitäkin tarvitaan..
1890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

PersKeKo-porvarihallitus+nosti+maahantulijoiden+määrää+2015+edellivuodesta+kaikkien+aikojen+ennätysmäärällä+yli+822%,+joka+oli+EU:n+ylivoimaisesti+suurin+nousu,+kakkosen+ollessa+prosentuaalisesti+2/3+vähemmän.+Ruotsi+ja+Tanska+pyysivät+2015+EU:lta+rajatarkastuslupaa,+2016+vuoden+alusta+jatkoaikaa+rajatarkastuksiin+ja+taas+marraskuussa+pyytävät+jatkoaikaa,+mutta+mitä+tekee+Suomi?+No+ei+rajatarkastuslupaa+pyydetty+vielä+kertaakaan,+ja+Venäjänkin+kanssa+tehty+maahantulosopimuskin+pois+käytöstä.+Kokoomus,+oikeistokepu+ja+yrittäjäpersut+haluavat+maahantulijoita+lisää+1€/tunti+halpatyövoimaksi+EK:n+ja+yrittäjäjärjestöjen+sekä+rkp:n+lisäksi.Huonompaa+maahantulopolitiikkaa+eivät+voi+sdp,+vasemmisto+ja+vihreät+harrastaa+kuin+Orpon+kokkelit,+Sipilän+kepu+ja+Soinin+persut,+SOS-hätäkutsu+on+lähetetty+hallituspolitiikan+hoidosta.

Äänestä

Risikon ja Orpon kokoomus koittaa kieltää äärijärjestöt ja maahanmuuttokritiikin, tosin syy laitetaan taas muille mm. Sdp, vasemmistoliitto, vihreät. Todellisuudessa kokoomus ja sen laajennus EKokoomusmafia(kokoomus, EK, yrittäjäjärjestöt, oikeistokepu, rkp, kristilliset ja yrittäjäpersut) on maan rasistisin äärioikeistoryhmittymä, kyseessä on tietenkin sosiaalirasismin lietsonta ja sen avulla tapahtuva sosiaalinen luokkasyrjintä.

Äänestä siis näitä puolueita niin äänestät maahanmuuttokriittisyyden sekä isänmaallisuuden ja tolkun kieltämistä.

Äänestä
  • Yhtäkään nykyhallituksen puolueista ei pidä äänestää, jos haluaa muutosta nykyiseen rikkaiden ja mamujen hyysäykseen.
    Se on totuus.

    Äänestä

Hienoa, että Aloittaja on osaltaan pilaamassa sdpn ja vasemmiston vaalivoittoa. Tavallinen tolkunihminen ei takuulla äänestä rasismin vastaisuudesta tai puolesta, vaan ihan jostain muusta syystä.

Kaikki tässä maassa ei pyöri jonkun vitun pakolaisten ympärillä! Yritä Aloittaja nyt ymmärtää tämä asia ja kaivaudu takaisin komeroosi, mistä olet esiin tullutkin.

Äänestä
  • Aloittaja on EKokoomusmafian infosotilas ja hybriditrolli Eteläranta 10:stä, joka on laitettu trollaamaan ja manipuloimaan koska sdp:n gallupkannatus pelottaa riistäjiä.

    Katsokaapa kuka nyt ns. äärijärjestöjä on kieltämässä, no Risikon ja Orpon kokoomus, Sipilän kepu ja persutkin ovat hallituksessa. Heidän edustajansa olivat jopa "suvakkimielenosoituksessa" mutta kummasti syy maahanmuuttokriittisten, nationalisten ja äärijärjestöjen kieltämisestä saadaan taas oppositiossa olevien sdp:n, vasemmistoliiton ja vihreiden syyksi. Kokoomus osaa syyn laittamisen muiden harteille, kepu pettää aina ja persut jakaa sitä p****ttä itseään. Persut hallituksessa ja persujen miehittämät järjestöt kielletään, onpa hyvää politiikkaa=)) Ja takuulla Timo Soini syyttää taas seuraavassa eduskunnan istunnossa demareita tästä. Ottakaa jo vastuu möhläyksistänne hallituksen urpot, ja ymmärtäkää erota!

    Äänestäkää vain näitä toopeja uudelleen kunnallisvaaleissa ja seuraavissa eduskuntavaaleissa niin idiotismi jatkuu.

    Äänestä

  • PersKeKo yrittää oikeisto-omisteiden valtamedian avulla manipuloida vaaleista maahanmuuttokysymyksen ja saada fokuksen pois todellisesta ongelmasta ideologisesta luokkasodasta joka siirtää etuja rahaeliitille tavalliselta kansalta ja pienituloisilta.

    Taviskansa on tarkoitus saada tämän rahamafian agendassa tappelemaan toisiaan vastaan luomallaan mamumassainvaasiolla kansallismielisten-mamukriittisten "äärioikeiston ja rasistien" sekä vihervasemmiston "hyysärien ja suvakkien" rajalinjoilla, jotta oikeiston omistajien rahavalta saa häärätä rauhassa Suomen hyvinvointivaltiota alas. Persujen Timo Soini on tainnut hyväksyä agendan päätellen punaisesta irvistävästä naamasta. Rötösherrat kuriin politiikasta rötösherraksi lihapatojen äärelle.

    Oikeisto käy ideologista hajoita- ja hallitse -luokkasotaa jolla se jakaa muuten poliittisesti uhkaavan tavallisen kansan äänet. Todellisuudessa Suomen kohtalon määrittämä "taistelu" käydään eliitin rahavallan ja tavallisen tolkun kansan välillä.

    Äänestä

  • ÄläMeneHalpaan kirjoitti:

    PersKeKo yrittää oikeisto-omisteiden valtamedian avulla manipuloida vaaleista maahanmuuttokysymyksen ja saada fokuksen pois todellisesta ongelmasta ideologisesta luokkasodasta joka siirtää etuja rahaeliitille tavalliselta kansalta ja pienituloisilta.

    Taviskansa on tarkoitus saada tämän rahamafian agendassa tappelemaan toisiaan vastaan luomallaan mamumassainvaasiolla kansallismielisten-mamukriittisten "äärioikeiston ja rasistien" sekä vihervasemmiston "hyysärien ja suvakkien" rajalinjoilla, jotta oikeiston omistajien rahavalta saa häärätä rauhassa Suomen hyvinvointivaltiota alas. Persujen Timo Soini on tainnut hyväksyä agendan päätellen punaisesta irvistävästä naamasta. Rötösherrat kuriin politiikasta rötösherraksi lihapatojen äärelle.

    Oikeisto käy ideologista hajoita- ja hallitse -luokkasotaa jolla se jakaa muuten poliittisesti uhkaavan tavallisen kansan äänet. Todellisuudessa Suomen kohtalon määrittämä "taistelu" käydään eliitin rahavallan ja tavallisen tolkun kansan välillä.

    Miettikää+nyt+pienissä+päässänne+kuka+nosti+Suomen+mamumäärää+viime+vuonna+822+%+edellisvuodesta,+ei+ole+Tanskan+ja+Ruotsin+tapaan+pyytänyt+EU:lta+väliaikaisia+rajatarkastuksia+ja+on+kieltämässä+nationalistisia+järjestöjä!Voin+kertoa,+jos+et+vieläkään+tajua:+Kokoomus,+kepu+ja+persut.

    Äänestä

  • Juu ei pyörikkään pakolaisten ympärillä, mutta kun nämä palstan pölhöpersut eivät tajua sitä alkuukaan. Heille kaikki pyörii juuri pakolaisten ympärillä. Minkäs sille sitten voi...

    Äänestä

Vain mäntti äänestää persuja kunnallisvaaleissa.

Äänestä

Palstapölhön synnkkää yksinpuhelua ,ota hullunlääkettä hhe

Äänestä

Ken tahtoo oikein kovasti mamuttaa Suomea, sen hyypiön pitää äänestää persuja. Ei millään muulla poliittisella poppoolla ole sellaista mamutuskiimaa kuin persuilla. -Käytäntö on sen jo todistanut.

Äänestä

Miten niin vastaveto rasismille? Vihreät ja vasemmistohan ovat pahimmat kantasuomalaisten syrjijät politiikassa.

"Kunnolliset ihmiset äänestävät näitä puolueita osoittaakseen tukensa pakolaisille ja halveksuntansa rasisteille/natseille/rajakeille/maahanmuuttokriitikoille. "

Pakolaisille? Tarkoitat kai vaimonsa ja lapsensa hylänneille rintamakarkureille. Osallahan on Facebookissa kuvia kun kanniskelevat irtileikattuja päitä. Turvapaikkaturisteja ja elintason perässä ravaavia pummeja.

Kunnolliset ihmiset lienevät nukkuvien puolueessa nyt kun persut liittyivät näihin vihervassari-maanpettureihin.

"Kun SDP ja Vihreät saavat eniten paikkoja, yksikään rasisti ei enää voi estää pakolaisten tuloa kuntiin ja kaupunkeihin. "

Pakolaisten? Tarkoittanet... ai niin sanoinkin jo yllä. Mutta SDP ja Vihreät saavat nyt riehua edestään löytävät. Ja riehuvat loppunsa edessä.

Äänestä
  • Et taida osaa edes lukea, faktat löytyvät ylempää.

    Äänestä

Orpo pitää persuja hyödyllisinä idiootteina

http://areena.yle.fi/1-3653200?autoplay=true

Leikolan ja Lähteen vieraana perjantaina ollut Petteri Orpo pitää persuja hyödyllisinä idiootteina. Orpon mukaan persut eivat jaa samoja arvoja kuin kokuumuslaiset, mutta tästä huolimatta persut ovat valmiita kantamaan vastuuta kokoomuslaisten arvojen toteuttamisesta.

Aika noloa persujen kannalta.

Äänestä

Miksi kunnonihminen haluasi elättimamuja elinikäiseksi riesakseen? Ei sellanen ole kunnon ihminen, van kusipää suvakki!

Äänestä
  • Miksi persut sitten haalivat niitä tänne ennätysmääriä?
    Kysyppä persutoimistolta...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PakolaisetElintärkeitä kirjoitti:

Tämä on selkeä vastaveto rasistiselle ilmapiirille. Kunnolliset ihmiset äänestävät näitä puolueita osoittaakseen tukensa pakolaisille ja halveksuntansa rasisteille/natseille/rajakeille/maahanmuuttokriitikoille. Kun SDP ja Vihreät saavat eniten paikkoja, yksikään rasisti ei enää voi estää pakolaisten tuloa kuntiin ja kaupunkeihin. Mikäli paras käy toteen, saadaan ensi vuonna Suomeen 50000 pakolaista joista riittää jokaiseen kuntaan raikasta monikulttuurista tuulahdusta. Pakolaiset ovat paras ase rasismin kitkemisessä, ei puheet eikä lait, toki niitäkin tarvitaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu