Ns. homoliittoja on perusteltu mm. tasa-arvolla ja siksi sen kannattajat ovat ottaneet käyttöön sellaisen termin kuin "tasa-arvoinen avioliittolaki." Sanan "tasa-arvo" taakse, kätkeytyy kuitenkin suuri huijaus ja petkutus.
Homoliittojen kannattajat tarkoittavat tasa-arvo vaatimuksellaan sitä, että kaikenlaiset vääryydet, seksuaaliset moraalittomuudet, irstaudet ja luonnottomuudet sekä muita ihmisiä syvästi loukkaavat epäsiveelliset elämäntavat tulee lakisääteisesti asettaa tasa-arvoiseen asemaan siveellisten, säädyllisten ja kunniallisten elämäntapojen kanssa.
Sitä, joka ei tällaista pahuuden ihannointia hyväksy, haukutaan homovihaajaksi ja ihmiseksi, jolla on homofobia. Näin moraaliset asiat käännetään ylösalaisin. Homoaktivistien logiikka menee harhaan jo siitäkin syystä, että he eivät tiedä, että vallitseva tasa-arvo käsite on aivan eri asia kuin oikeudenmukaisuus, mutta siitä tarkemmin jossain muussa aloituksessa.
"Yö on pitkälle kulunut, ja päivä on lähellä. Pankaamme sen tähden pois pimeyden teot, ja pukeutukaamme valkeuden varuksiin. Vaeltakaamme säädyllisesti, niin kuin päivällä, ei mässäyksissä ja juomingeissa, ei haureudessa ja irstaudessa, ei riidassa ja kateudessa, vaan pukekaa päällenne Herra Jeesus Kristus, älkääkä niin pitäkö lihastanne huolta, että himot heräävät." (Room.13:12-14)
Sateenkaariväelle opetusta tasa-arvosta
3
93
Vastaukset
- KazuKa
"Homoliittojen kannattajat tarkoittavat tasa-arvo vaatimuksellaan sitä, että kaikenlaiset vääryydet, seksuaaliset moraalittomuudet, irstaudet ja luonnottomuudet sekä muita ihmisiä syvästi loukkaavat epäsiveelliset elämäntavat tulee lakisääteisesti asettaa tasa-arvoiseen asemaan siveellisten, säädyllisten ja kunniallisten elämäntapojen kanssa."
Jos mitään vahinkoa ei tapahtu eikä kukaan kärsi niin mitä ihmeen väliä on jos jokin toiminta ei ole "siveellistä"?
Kärsimiseksi ei sitten kutsuta sitä, että "tämä toiminta on minun mielikuvitusystäväni tahtoa vastaan""Jos mitään vahinkoa ei tapahtu eikä kukaan kärsi niin mitä ihmeen väliä on jos jokin toiminta ei ole "siveellistä"?"
Sen logiikan mukaan ihminen voisi avioitua vaikka sian kanssa. Kukaan ei siitä kärsi, eikä se ole keneltäkään pois.- Molo-Molo
Mark5 kirjoitti:
"Jos mitään vahinkoa ei tapahtu eikä kukaan kärsi niin mitä ihmeen väliä on jos jokin toiminta ei ole "siveellistä"?"
Sen logiikan mukaan ihminen voisi avioitua vaikka sian kanssa. Kukaan ei siitä kärsi, eikä se ole keneltäkään pois.Et kirjoita enää ns. "tasa-arvoinen...", no voi voi sentään, ei ohjaa Jumala enää Markin sormia! Sian kanssa avioituminen lipsahtanee helposti eläintä kiusaavaksi toiminnaksi, ja on siten haitallista, mutta huru-ukkojen pelottelulla ei tietenkään ole mitään tekemistä oikeustoimikelpoisten aikuisihmisten siviilioikeudellisten sopimusten kanssa ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 20211388
- 114758
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523760Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043116Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952772Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t102565Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m122098Golffarit kehityksen jarruna
Nyt kun yritetään saada kivitippua toimimaan niin golffarit iskee puukolla selkään joka asiassa. Majoituspalveluja maino131549- 481511
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos721358