Käveli vastaan heppuja joilla oli hienot puvut päällä ja Jeesus kyltti rinnassa.
Sanoin näille miehille, en usko, uskon henkisyyteen, en usko uskontoja!
Miettikää ihmisen historiaa ja että kuinka paljon eri uskontoja on ihmisen historiassa ollut ja on edelleen. Mikään uskonto ei ole oikea!
Minun neuvo on, uskokaa luojaan! Kaikki mitä koette täällä on lähtöisin luojasta, creator. Jokainen tähti, planeetta, atomi, elektroni, puu, lasi, rakennus, koira, kissa, sinä ja minä on luojasta. Toinen asia on rakkaus, luojan rakkaus on 1000 000 000 kertaa vahvempi kuin sinun ensirakkaus, luojan rakkaus on hippunen täällä maan päällä että saadaan uusille sieluille kokemusta kehittyä, elämä on oppimista.
Tämäkin teksti ei ole minusta, se on viesti luojalta teille kaikille!
Älkää tuputtako Jeesusta!
keps
3
75
Vastaukset
- keps
Oppimateriaalia!
https://www.youtube.com/user/timotahvanainen1 Kirjoitat ; älkää tuputtako Jeesusta .. sitten ilmoitat itse olevasi yhteydessä Luojaan kuin Jeesus ja tuot julki opetuksiasi . Oletko opettaja ?
- Vain.Jeesus.pelastaa
Niuvanniemi ja muut lataamot on täynnä ns. henkisyyden kannattajia...!
MUTTA VAIN JEESUS PELASTAA!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723063
- 552725
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792188
- 951996
- 571929
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?301351