Käveli vastaan heppuja joilla oli hienot puvut päällä ja Jeesus kyltti rinnassa.
Sanoin näille miehille, en usko, uskon henkisyyteen, en usko uskontoja!
Miettikää ihmisen historiaa ja että kuinka paljon eri uskontoja on ihmisen historiassa ollut ja on edelleen. Mikään uskonto ei ole oikea!
Minun neuvo on, uskokaa luojaan! Kaikki mitä koette täällä on lähtöisin luojasta, creator. Jokainen tähti, planeetta, atomi, elektroni, puu, lasi, rakennus, koira, kissa, sinä ja minä on luojasta. Toinen asia on rakkaus, luojan rakkaus on 1000 000 000 kertaa vahvempi kuin sinun ensirakkaus, luojan rakkaus on hippunen täällä maan päällä että saadaan uusille sieluille kokemusta kehittyä, elämä on oppimista.
Tämäkin teksti ei ole minusta, se on viesti luojalta teille kaikille!
Älkää tuputtako Jeesusta!
keps
3
93
Vastaukset
- keps
Oppimateriaalia!
https://www.youtube.com/user/timotahvanainen1 Kirjoitat ; älkää tuputtako Jeesusta .. sitten ilmoitat itse olevasi yhteydessä Luojaan kuin Jeesus ja tuot julki opetuksiasi . Oletko opettaja ?
- Vain.Jeesus.pelastaa
Niuvanniemi ja muut lataamot on täynnä ns. henkisyyden kannattajia...!
MUTTA VAIN JEESUS PELASTAA!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1018133Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m907401Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875587Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot725546Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1144763Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1232538Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys482418Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e61379Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71374Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa461220