Winston Churchill oli kiihkeä rasisti

suurista_suurin

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/erikoisartikkeli-historian-suurten-persoonien-pimeat-puolet-gandhi-nukkui-alastomien-tyttojen-kanssa/6092370

Churchill on yksi kaikien aikojen tärkeimmistä ihmisitä maapallolla. Ilman häntä NATSIT olisivat voittaneet toisen maailmansodan.

Arvostan kovasti hänen mileipiteitään. Vihervasurienkin kunnioitettava häntä.

Vuonna 1937 hän totesi: – Mielestäni Amerikan intiaaneja tai Australian mustia vastaan ei ole tehty vääryyttä, kun vahvempi ja kehittyneempi rotu on syrjäyttänyt ne.

31

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kolmas_valtakunta

      Ilman tuota rasistia, natsit johtaisivat maapalloa.

      • Timo3T

        PÖH!
        Venäläisethän se enimmäkseen Saksaa turpaan pisti, länsiliittoutuneitten ei tarttenu ku marssia Berliiniin!


    • aikaansaedelläkö

      "Nuorena sotilaana Churchill palveli jonkin aikaa Intiassa ja omaksui halveksuvan asenteen maata ja sen kansaa kohtaan. Keskustelusssa Britannian Intian asioiden ministerin Leo Ameryn kanssa Churchill tokaisi Ameryn mukaan:

      – Vihaan intialaisia. He ovat eläimellinen kansa, jolla on eläimellinen uskonto.

      Islamista Churchill kirjoitti eräässä kirjassaan: Mitä kirouksia muhamettilaisuus langettaa kannattajiensa päälle! Siinä fanaattiseen, vesikauhuun verrattavaan hulluuteen yhdistyy pelottava, fatalistinen apatia. Tulokset ovat nähtävissä monissa maissa." on Churchill todennut.

      • Parasitoidimatut

        Historiasta löytyy paljon opittavaa ja nykypäivään sovellettavaa...

        Winston oli hieno mies.


      • brtwrst

        Winstonin arvio islamista pitää 100% paikkansa vielä tänäänkin.


      • sadfcvgbhn
        Parasitoidimatut kirjoitti:

        Historiasta löytyy paljon opittavaa ja nykypäivään sovellettavaa...

        Winston oli hieno mies.

        Hieno mies, joka pommitti saksalaisia siviilikohteita tarkoituksella.


    • BuuriJohannesburgista

      Kautta ihmiskunnan lähihistorian niin britit ovat olleet ehkäpä rasistisin kansakunta maan päällä...

      • KAFFER

        Ne etelä-Afrikan BUURIT ovat kylläkin HOLLANTILAISTA alkuperää..


      • Timo3T

        Juu ja Espanjan konkistadoorit saatto olla kans ihan _hieman_ rasistisia Amerikan mantereella? :) :/


    • hienoa_kansa

      Ilmankos ne erosi EU:sta. Eivät ota enää pakoloisia riesakseen.

    • värillinen

      Toinen ääripää oli Martin Luther King, joka plagioi sumeilematta. Kun oma älli ei riittänyt "varastettiin" muiden ajatuksia.

      Teologi ja ihmisoikeustaistelija Martin Luther King oli ilmeisesti unohtanut seitsemännen käskyn: älä varasta. Hän nimittäin varasti muiden tekstejä ja käytti niitä kirjoissaan, puheissaan, saarnoissaan ja tohtorinväitöskirjassaan.

      • buereugfh

        todisteet, muuten huuhaata


    • pervoa_menoa

      Gandhi taas nukkui alastomien naisten kanssa.

      Hänen vuodekumppaneitaan olivat muun muassa 19-vuotias sukulaistyttö Manu ja sukulaispojan vaimo, 16-vuotias Abha. Manun isälle osoitetussa kirjeessä Gandhi kertoi nukkuvansa Manun vieressä ”korjatakseen hänen nukkuma-asentoaan”.

      Kaikki eivät suvainneet Gandhin käytöstä. Intian pääministeri Jawaharlal Nehru kutsui sitä epänormaaliksi ja epäluonnolliseksi. Gandhin tulkki syytti häntä naisten hyväksikäytöstä, ja jotkut hänen henkilökunnastaan erosivat asian vuoksi.

      • KateuttaIlmassa

        Kauhistus, setä palvoi naisia jonkun hiton Shivan sijasta. Nehrua vain vitutti kun ei itse nuoren tytön puutteeseen saanut nukkua tyttöjen kanssa.


    • ostahyvämerkki

      miks ei kerrottu että Gandhi oli HOMO ! ?
      mikäs se on nukkua tyttöjen kanssa kun ei kiinnosta kun molo ja anaali

    • trrtgrefeffeefeff

      Lehtimiehet on todella ammattitaidottomia , kaikenlaista sitä kirjoitetAAN OTTAMATTA SELVÄÄ ASIOISTA.
      eIKÖ TOSIAAN TOIMItTAJA TIEDÄ että gandhi oli gay ?

    • jtervonen

      My my Gay Gay

    • Suunniteltutuhoakansalle

      W. Churchill sanoi toisen maailmansodan jälkeen näin: "Seuraavat fasistit tulevat esiintymään antifasisteina."
      Erittäin hyvin on ennustus osunut kohdalleen, näinhän se menee nykyisin.
      Winstonin isä oli erään maailman rikkaimman (alkaa R kirjaimella) pankkisuvun pankkiiri, joka sai tekosistaan kiitosta heiltä. Palkinnoksi pojallekin tarjottiin rikas elämä. Olisiko tuo em. toteutunut ennustus kerrottu tai lipsahtanut Winstonin korviin tuon pankkisuvun toimesta?
      Esim. miksi kukaan työtön ja/tai sosiaaliviraston asiakas äänestäisi Vasemmistoliittoa, kun sen puheenjohtaja Li Anderson on sanonut julkisesti haluavansa "taistella valtiokoneistoa vastaan"? Valtiokoneistoa, sitä joka maksaa työttömyyskorvaukset ja sosiaalituet. Luuletteko että jos valtiot tuhotaan, kansa saa vallan? No ei varmasti saa, sen vallan saa suursijoittajien ja pankkisukujen omistamat suuryritykset, joilla on varaa palkata yksityisarmeijoita huolehtimaan omasta turvallisuudestaan. Tavallinen kansa jää ilman, maksavatko suursijoittajat ja pankit työttömyyskorvaukset ja sossurahat? No eivät varmasti maksa. Vasemmistoliitto kuten vihreätkin (kokoomuksen puisto-osasto) ovat myös suursijoittajien ja pankkien puolella, kuten kokoomus, jota Suomen wannabe-rikkaat äänestävät.

    • kaksisuuntainenko

      Churchill oli rasisti, siksi oli outoa että hän ei liittoutunut Hitlerin kanssa.

      • vaiettu.historia

        Molemmat olivat myös homoseksuaaleja.


      • feemdu

        Onko Hitlerin rasistisuudesta todisteita?


      • vaiettu.historia

        Churchill homoili yksityissihteerinsä Edward Marshin kanssa ja Hitler homoili sekä Emil Mauricen ja Ernst Röhmin kanssa.


      • Timo3T

        No se johtu ilmeisesti siitä et ne oli rasistisia eri kansoja kohtaan?
        Ei Fordistikaan istu huoltsikalla Audistin pöytään!


      • Timo3T
        feemdu kirjoitti:

        Onko Hitlerin rasistisuudesta todisteita?

        Juutalaiset saattais tietää?


    • eiksvaanki

      Sittenhän he olivat edistyksellisiä, aikaansa edellä, suvakkien märkä uni.

    • Fhggjvhj

      Jokainen täysjärkinen on rasisti.

      • Timo3T

        Mutta jokanen rasisti ei ole täysjärkinen!
        (ai prkl! Nyt saa varmaa rosiksesta tuomion!? :/ )


    • imen_vaikutteita

      Aionkin lukea Churchillin elämänkerran

    • Timo3T

      Anteeks?!
      PIMEÄT?!
      Gandhi nukku alastomien tyttöjen kanssa? :P
      Mitäs pimeetä siinä on? ihan helvetin jees! :P

      • Timo3T

        ööö!?
        Tai ei sittenkään, jos ne oli sen sukulaistyttöjä! :/

        ja MITÄÄÄÄH!!! :D
        Ihanko tosissaan PAHIN mitä Hitleristä osasitte kirjottaa oli et se jätti veronsa maksamatta!?! :D :D

        KAMOOON!!

        Oisko voinu jonku vaikka ihan pikkiriikkisen maininnan pistää siitäkin et sen takia kuoli vähän saatanan monta miljoonaa ihmistä? :)


    • 5yh5h5hh

      Onhan tuo sinäänsä huvittavaa että olympiasakari jesse ownssia hitler kätteli mutta kun palasi jenkkeihin nii rasismi taas alkoi eikä edes presidentti huomioinut mitenkään kun oli täys rasisti kuten tuohon aikaan monen maan johajat vihasi muita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      21
      4809
    2. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      163
      3561
    3. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      41
      2921
    4. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      11
      2844
    5. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      135
      2759
    6. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      111
      1873
    7. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      86
      1560
    8. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      4
      1518
    9. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1406
    10. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      21
      1375
    Aihe