Tietääkö kukaan milloin Rosa Rusanen palaa Iidan saappaisiin? Alkaa olla jo ikävä pullukka-Iidaa...olisivat edes valinneet sijaisnäyttelijäksi samanlaisen hemaisevan chubbyn mutta ei! Toivottavasti Rosa palaa ruutuun entistäkin pulskemmassa kunnossa....
Milloin vanha Iida palaa?
BBW_lover_2034
366835
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 36
Vanhimmat
Voi olla että Iida poistuu Salkkareista. Hyvä juttu.
HAI! Mistäs sie nyt noin päättelit?
Ei kestäny enää salkkari huumoria.
Nykyinen Iida vaikuttaa vanhemmalta,ei kovin uskottava juuri valkolakin saaneena
Koko Iida on aivan turha hahmo sarjassa, eikä kumpikaan versio häikäise näyttelijän lahjoillaan.. Josko se oliskin iita joka haudataan?! Vetää vähä lisää nappeja..
Uusi Iida on ihan hyvä. Ei sitä vanhaa tarvita.
Vanha Iida eli Rosa oli parempi näyttelijä!!! Nykyinen, omituinen naamanvääntelijä ei osaa näytellä ollenkaan. Please Rosa tuu takaisin ja äkkiä! Sua kaivataan jo kovasti! Oot paljon kauniinpikin!
Hyvän näköinen on Rosa, mutta kyllä tämä hänen sijainenkin näyttää niin hyvältä, ettei tämmönen aikamiespoika tiedä, että mitenpäin sitä yksiönsä sohvalla olisi, kun sitä katselee.
Uusi Iida on muodoton tuulen tuivertama vinkuheinä! Iso-Iida takaisin!
Saattas pieru karata niin sitten olis haisevat oltavat.
Onko tällä uudella iidalla pinkki tukka vai näenkö omiani?
Jalkojen välissä sillä on pinkki.
Voi olla että Iida kuolee. Hautajaisvieraissa ei näy Iidaa ja toisaalta näkyy Iidan läheisiä. Jaksojen nimet viittaa, että Sebastian suree.
miksei vanha iida käytä instagramia kuten muut nuoret aikuiset, nätti muija, ois kiva seurata, mutta ei... ei facea, ei instaa ei mitään.
Tämä nykyinen Iidan näyttelijä on tosi huono, kunnon pissis. Vanha Iida takas!
Näin on, ei osaa näytellä yhtään! Tulispa ihana, alkuperäinen Iida pian takaisin, on jo ikävä! Jos luet tän... toivottavasti oot jo tervehtynyt!
Iida pois sarjasta ja heti. On turhaan sarjassa mukana.
Anttoni se vasta turha on. Vetää jotain vitun nappeja huiviin ja teki vielä Iidastakin narkkarin. Sit se raukka tönäs takaapäin Jannen rappusista alas ja piiloutui pikkusiskonsa taakse. Vittu mikä pelle.
Tässä jälleen esimerkki miten typerällä tavalla salkkareissa kuvataan oikean elämän elimiöitä. Anton veti "kamaa", ikään kuin "kama" olisi jokin monoliitti. Ei mitään mainintaa mitä päihteitä Anton käytti, minkä verran ja millä tavalla. Aikanaan sentään Silja @Co käytti kannabista ja aiheen ympärillä käytävä keskustelu edes jotenkin kuvasi ko. substanssin käytön realiteetteja.
Puhumattakaan miten surkeasti parisuhteiden realiteetti esitetään; salkkareissa ei ole YHTÄKÄÄN parisuhdetta, joka olisi kestänyt. Jotain, mitä oikeassa elämässä ei tapahdu (noin puolet parisuhteista kestää).
En edes jaksa luetella mitä kaikkea muuta sarjassa esitetään todella vastuuttoman epärealisistisesti. Saisivat vaihtaa käsikirjoittajat sarjaan ja äkkiä. Vuosituhannen vaihteessa sentään osa kuvioista oli edes etäisesti realismia hapuavia.
Milloin Rosa Rusanen tulee takaisin? Hän vaikutti lämpimältä persoonalta tähän uuteen kylmään Pinjaan verrattuna!
Mikä ihmeen pullukka-iida???? Eihän se ikinä oo ollu pullukka, muodokas kyllä!
Kaipailen kyllä alkuperäistä, tämä uusi iida ei ole onnistunut ottamaan hahmoa samanlaisena. Ja miksi ne silmät ovat suurena aina O.O
sijais näytteliä ei oo kovi iida maine tulee varmaa takas ku herää koomasta
tuskin tulee takasin kun sen oikea velikin rufus rusanen(severi) poistui sarjasta
Mäkin haluaisin Rosan ja Rufuksen takaisin sarjaan.
Uudet Iida ja Severi ei ole yhtään niin hyviä kuin alkuperäiset.
Uudempi Severi ja Iida on ihan mauttomia ja tylsemmän näköisiä kuin vanhat kunnon alkuperäiset Severi ja Iida.
Palaa kuulemma kevätkauden puolivälissä kun uskoon hurahtanut Ismo polttaa sen noitana pihlajakadun pihalla roviolla. Sytykkeenä käytetään Ullan pierukaasuja.
Tällä vara-iidalla on ihan kivat tissit
Niin mutta alkuperäisellä Iidalla on vielä paremmat.
Palaa takaisin 2.3.2017 jaksossa. Herää yllättäen koomasta laihtuneena ja vaihtuneena naamaltaan ennalleen ( roosa rusina)...!
Kyl ihmiset osaa puhuu rumasti...
https://www.seiska.fi/Uutiset/Salkkari-Pinja-jatkaa-edelleen-tuuraajana-Sopimukseni-on-paattynyt-jo-viidesti/1120624?_ga=2.39701283.1822634949.1510507125-1721725711.1510507125
26.4,2017 seiskan juttu!
Palaa kun "mahtuu" sarjaan
toivottavasti ei ikinä
Roosa ei palaa sarjaan, ja Pinjankin ruutuaika on vähissä sen jälkeen, kun Sebastian muutti pois.
Tässä kohtaa sanoisin, että tuskin on enää Rosa Rusanen palaamassa Iidan saappaisiin. Näyttelijänvaihdos on lopullinen, aika entinen ei koskaan enää palaa ja aikansa kutakin. Epäilyttää muutenkin, että eiköhän Rosa Rusasen julkisuus ollut yksin Salkkareissa, niin kauan kuin hänen annettiin Iidan roolia näytellä. Se on ihan pelkkä tavismuija, ettei enää missään naamaa nähdä. Ei tv:ssä, lehdissä, ei missään.
Harmi ku se ei käytä instagramia, facea eikä mitään. Olis kiva seurata :( tais pelästyä julkisuutta.
No ihmekös tuo jos kaiken maailman perverssit bbw-loverit on jatkuvasti iholla kiinni. Sai varmaan tarpeekseen peniskuvista.