Kuka perussuomalaisten presidenttiehdokkaaksi?

Media yrittää kääntää katseet Jussi Niinistön suuntaan, mutta Sampo Terho tuntuu olevan kiinnostuneempi lähtemään kisaan mukaan.

Menee hölmöksi jos kisassa on kaksi tai kolme Niinistöä.

Mutta samapa se, jos Sauli lähtee kisaan taas mukaan niin on jo käytännössä voittanut.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ainoa edes etäisesti rehellinen koko poppoossa.

Äänestä
  • Hakkarainen tuntui aluksi pelleltä, mutta tosiasia on todella se, että hän on harvoja rehellisiä persuja eli ei jatkuvasti keksi persueliitin tapaan erilaisia tapoja valehdella.

    Hakkarainen voi joskus sanoa asioita. mitkä eivät ole totta, mutta tekee sen tietämätömyyttään eikä valhetelemalla laskelmoiden (niin kuin esim. Soini, J. Niinistö, ja Terho tekevät jatkuvasti.)

    Äänestä

Hakkaraista persumpaa ei voi olla, siksi Teukka.

Äänestä

Ei tosiaankaan ole mitään väliä kuka valitaan. S.Niinistö voittaa taatusti jos lähtee mukaan. Viime kerralla oli P.Väyrynen, joka laittoi ihmiset ajattelemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PS2018vitsi kirjoitti:

Media yrittää kääntää katseet Jussi Niinistön suuntaan, mutta Sampo Terho tuntuu olevan kiinnostuneempi lähtemään kisaan mukaan.

Menee hölmöksi jos kisassa on kaksi tai kolme Niinistöä.

Mutta samapa se, jos Sauli lähtee kisaan taas mukaan niin on jo käytännössä voittanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu