Cordaronen käyttäjät.

Olisin kiinnostunut tietään millaisia kokemuksia on Cordarone lääkkeen käytöstä . Minulla on kyseinen lääke ollut nyt käytössä 3,5 vuotta . Ja nyt ilmaantuu haittavaikutuksia. Silmiin on tullut lisääntyvässä määrin viiruja , joiden vuoksi silmä lääkäri ehdotti että kyseinen lääke pitäisi vaihtaa toiseen.Myös samentumista näkökentässä ,kun lukee esim television tekstejä. Lisäksi on kummallista hermosärkyä sormissa ja nyt myös jaloissa. Kun otan lääkkeen niin päässä alkaa tuntua sydämen lyönnit aika voimakkaasti.ja hikoilua tulee samalla, tämä tulee noin tunnin kuluttua lääkkeen ottamisen jälkeen ja kestää n vartti tunnin. Lisäksi on sydämen lisälyöntejä alkanut tulla viikottain ,eli tulee mieleen onko lääkkeestä mennyt teho , päivä annos on 100mg. Onko sellaista henkilöä , jolle olis kyseinen lääke vaihdettu toiseen ,ja mikä on korvaava lääke? Minulle aikoinaan lääke määrättiin kammiolisälyöntien vuoksi , ne ovat olleet poissa n kaksi vuotta vaan sitten alkoi vähitellen tulla muutama silloin tällöin.Uutta kontrolli aikaa odottelen , että pääsisin lääkärin kanssa asiasta keskustelemaan , mutta olis hepottavaa kuulla toistenkin mielipiteitä asiasta . Kuinka pitkäaikaisia käyttäjiä olette ja onko mitä haittoja ilmaantunut, ja jos lääke on vaihdettu toiseen ,miten se on onnistunut.Kiitollisuudella lukisin vastauksia!
0348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


cordaronestakiinnostunut kirjoitti:

Olisin kiinnostunut tietään millaisia kokemuksia on Cordarone lääkkeen käytöstä . Minulla on kyseinen lääke ollut nyt käytössä 3,5 vuotta . Ja nyt ilmaantuu haittavaikutuksia. Silmiin on tullut lisääntyvässä määrin viiruja , joiden vuoksi silmä lääkäri ehdotti että kyseinen lääke pitäisi vaihtaa toiseen.Myös samentumista näkökentässä ,kun lukee esim television tekstejä. Lisäksi on kummallista hermosärkyä sormissa ja nyt myös jaloissa. Kun otan lääkkeen niin päässä alkaa tuntua sydämen lyönnit aika voimakkaasti.ja hikoilua tulee samalla, tämä tulee noin tunnin kuluttua lääkkeen ottamisen jälkeen ja kestää n vartti tunnin. Lisäksi on sydämen lisälyöntejä alkanut tulla viikottain ,eli tulee mieleen onko lääkkeestä mennyt teho , päivä annos on 100mg. Onko sellaista henkilöä , jolle olis kyseinen lääke vaihdettu toiseen ,ja mikä on korvaava lääke? Minulle aikoinaan lääke määrättiin kammiolisälyöntien vuoksi , ne ovat olleet poissa n kaksi vuotta vaan sitten alkoi vähitellen tulla muutama silloin tällöin.Uutta kontrolli aikaa odottelen , että pääsisin lääkärin kanssa asiasta keskustelemaan , mutta olis hepottavaa kuulla toistenkin mielipiteitä asiasta . Kuinka pitkäaikaisia käyttäjiä olette ja onko mitä haittoja ilmaantunut, ja jos lääke on vaihdettu toiseen ,miten se on onnistunut.Kiitollisuudella lukisin vastauksia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu