Tarja Halosen hiljaiselo ihmetyttää. Eikö entisellä presidentillä ole varaa ..onhan hänellä..avustustekoihin, jos ei rahalla niin vaikkapa vastaanottokeskuksessa soppatykkiä hämmentämässä. Olihan hän niin maailmanparantajaa niin maailmanparantajaa presidenttinä ollessaan, nyt olisi mahdollisuus ihan konkreettiseen maailmanparannukseen.
Missä nyt Päivi Lopponen ?
Missä nyt Päivi Lopponen ?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tavvjalla on kädet täynnä työtä postailla vihakirjoituksia Niinistöstä ja Jennistä presidenttipalstalla ja muuallakin? Halosella on veronmaksajien kustantama työhuone ja avustaja Hakaniemessä lähellä SAK:n Rappiovatikaania.
Sitten kaikki hyvin !
Tarja on Reutersin rahoilla, hallituksessa.
Yrittää sielläkin vaan vakoilla. Tuppaa joka kissanristiäisiin nuuskimaan ja levittelemään kapakkajuoruja. Kyyläsi viime viikonlopulla Lahden puoluekokouksessa.
Lipponen, joka vuotaa kaikki ulos, kärkkyy virkapaikkaa..
Ja kaikki turhaan, tuloksena hylkiö..
Esittelihän tarja tv-mainoksessa linnunpönttöä "miljoona pönttöä" kampanjassa.
Sanoi, että jos kampanja jää yhden pöntön vajaaksi, niin hän tekee viimeisen omasta päästään...
http://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000002877000.html
Pitää puheitakin>
https://www.youtube.com/watch?v=FQlntsvUiL0