kehumassa Suomea ja heti perään tulee 1000 elätettävää maasta josta suurin osa 9/11 terroristeista oli kotoisin. http://mvlehti.net/2016/10/04/sanni-grahn-laasonen-saudi-arabiassa-kutsui-1000-arabia-suomeen/
Fantastista Kokoomus.
Fantastista Kokoomus.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Saa nähdä onnistuuko Sanni pitämään lääkärikoulutuksen edeltäjiensä tapaan liian vähäisenä?
Ai että sieltä tulee 1000 "elätettävää"?? Oletko ihan KAJAHTANUT?? Saudi-Arabia on yksi rikkaimmista valtioista tässä maailmassa, ja sieltä tulee koulutuskäynnille opettajia, joiden koulutuksesta Saudi-Arabian valtio maksaa Suomelle! Ja koulutuksen jälkeen nämä opettajat palaavat takaisin vauraaseen kotimaahansa. Todennäköisesti nämä opettajat tienaavat työstään moninkertaisen summan, kuin mitä ketjun aloittajaidiootti on ikinä parhaimmillaan tienannut.
äänitorvi katsomassa millä tavalla rikkaudet jaetaan saudeissa ei siellä tavallisilla ihmisillä elämä kovin hääviä ole.
Voi saatana mikä torvi siinäkin kirjoittelee. Saudi-Arabiassahan käytetään kaikkiin paskahommiin VIERASTYÖNTEKIJÖITÄ, eikä syntyperäisten saudien tarvi ikinä tehdä mitään hanttihommia, vaan he elelevät siellä tosi leveästi. Ja jos joku on siellä päässyt opettajaksi, on se arvostettu ammatti, josta maksetaan vähintään samat palkat kuin Suomessa maksetaan joillekin firmojen pikkupäälliköille.
Ota sinäkin vasureiden äänitorvi vähän paremmin selvää asioista, ennen kuin jauhat täällä paskaa asioista. Vai että vielä "elätettäviä" tulee Suomeen upporikkaasta Saudi-Arabiasta.. HOHHOIJAA!!!
niiden kouluttamiseen niitä Kokoomuksen Kataisen Kreikkaan myöntämien lainojen fantastisia korkotuottoja?
Miksi tänne - miksi ei sinne muutama opettaja?
Saudit siirtää sotilaitaan Suomeen entuudestaan tulleitten jatkoksi - ja .. siitä se sitten alkaa?
Saattavat olla kotoisin Israelista - siinä kuin muutkin maahan tulleet ISIS-joukot
Älkää unta nähkö. Suomi kutsui ja kustantaa. Nyt tarvitaan täällä arabiankielisiä opettajia joten jäävät tänne. Samoin kuin arabimaista tulleet joutoväet.
Kokoomuksen matuohjelman osa 5.
Suomihan tämänkin lystin maksaa maailman rikkaimmalle öljyvaltiolle ja vain siksi kun tämä Laasonen haluaa maailman-lehdistössäkin patsastella jonkun aikaa.
Tämä Laasonen kyllä on ottamassa suomen koulutus- ja opetusmäärärahoista kun kouluissa on mennyt siihen ettet lyijykyniä saa koulun puolesta ja kaksi kalapuikkoa saa per/oppilas.
Herätys Valtamedia!!
on luonne samalla tasolla silmien kanssa. http://mvlehti.net/2016/08/03/opetusministeri-harrastaa-aivopesua/