USA:n tappamat ihmiset ovat rikollisia, mutta vastaavasti Venäjän tappamat ihmiset ovat viattomia siviili ihmisiä.
USA:n ja Venäjän selvä eroavaisuus.
Selvä_on_ero_heillä
1773
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mailla on muitakin eroja: USA:lla on edes jonkinlainen moraali mutta Venäjällä ei moraalista ole jälkeäkään.
USA on dynaaminen, demokraattinen oikeusvaltio joka kunnioittaa ihmisoikeuksia. Venäjä ei ole mitään edellämainituista!
Siksi USA on supervalta ja Venäjä moraaliton, korruptoitunut ja primitiivinen kehitysmaa.
Olipa järjen jättiläisen selitys, ikimaailmassa ei kukaan kehtaisti omalla nimellään suoltaa tuollaista paskaa?
'Jenkeillä moraali'....sehän niiltä juuri puuttuu?
Sinä sotarikollisen massamurhaajavaltion kellokas voit hypätä jo sinne Nevaan jonka pohjaan kuulut ruutanoiden ruoaksi!
Ryssänpaska!
Mutta pedofiililläkö sitä moraalia on, kyllä on pieni pervertti taas rankassa bostikkihuurussa kun pitää työntää palstalle ihan rommelia.
Mistä muuten johtuu että vaikka et kykene edes itseäsi elättämään ilman sossua, niin vittuilla kyllä jaksat sen 24/7.
Kerrohan valtakunnanvalehtelija oma versiosi siitä miksi sinut heitettiin hiuksista vittuun sieltä VL-palstalta, ja eikös se sama toistunut MV-lehden palstallakin?
Vai eikö tosiasioista voi puhua?
Tuskin itsekään kirjoitat täällä omalla nimelläsi. Ihan turhaa on siis siihen puuttua muiden kirjoituksissa. Tämä ei ole mikään seurakunnan kahvikerho vaan anonyymi nettipalsta. Olisit voinut ihan suoraan ja ilman tilpehööriä kritisoida edellisen kirjoittajan näkemyksiä, jotka tosiaan olivat kyseenalaisia.
Usan tappama ihminen muuttu rikolliseksi heti kuoltuaan ja viimeistään mediassa ja sosiaalisen median natosaiteilla.
Venäjän tappamista tulee marttyyrejä
Sanopa ihan rehdisti, ryssitteletö myös äitiäsi, isääsi, sisariasi?
En koska HE EIVÄT OLE RYSSIÄ.
Sinä sensijaan olet normaali moraaliton ja epärehellinen ryssänpaska!
Älä valehtele, varmaan ainakin vahingossa ryssittelet myös kotona ja olet saanut siitä myös selkäsaunoja.
Teikäläiset terroristit kuuluvat montun reunalle eikä vapaalle jalalle.
Sinua ja kaltaisiasi pahantekijöitä ei ole mitään syytä kohdella ystävällisesti. Ette te sellaista ansaitse, RYSSÄNPASKIAISET!
No ei ole aikuisen ihmisen kommentti tuo, ei vaikka kuinka sekakäyttäjä olisi ja kuinka synnynnäinen valehtelija.
Tiesitkö tämän Sauli Niinistön taustoista?
Sauli Niinistö harhautti perustuslakivaliokunnan puheenjohtajan ominaisuudessa suomalaisia äänestäjiä ja Suomen eduskuntaa ennen EU-jäsenyyspäätöksiä vuonna 1994. Hän kertoi, että markasta ei vielä näillä päätöksillä luovuta, eikä näillä päätöksillä vielä eurojäsenyyttä päätetä - vaan siitä päätetään myöhemmin ja siitä tehdään erikseen oma lakialoite.
Nämä Niinistön tekemät harhautukset kirjattiin ja liitettiin virallisiin eduskunnan asiakirjoihin (PeVL 14/1994, UaVM 9/1994, HE 135/ 1994) sekä myös äänestäjille lähetettyyn tiedotteeseen. Osa eduskuntaa ja useimmat suomalaiset äänestäjät uskoivat tämän väitteen.
Kun kansa ja sen jälkeen eduskunta oli harhautettuna äänestänyt EU-jäsenyyden hyväksymisen puolesta, niin näiden äänestyksien jälkeen Sauli Niinistö – tällä kertaa oikeusministerin ominaisuudessa – sanoikin, että eurosta päätettiin jo EU-jäsenyysäänestyksessä, eikä siitä tarvitse tehdä erikseen lakialoitetta.
Tämän Niinistön tekemän järkyttävän teon vahingot nousevat Suomen kansalle tässä vaiheessa mahdollisesti jopa kymmeniin miljardeihin euroihin, tulevaisuudessa jopa satoihin miljardeihin euroihin.
Kuinka vauras ja hyvinvoiva maa Suomi nyt olisikaan, jos Sauli Niinistö olisi ratkaisevilla hetkillä noudattanut perustuslakia ja eduskunnan päätöstä. Suomalaiset joutuvat nyt maksamaan tästä laittomuudesta kovan hinnan.
Mistä on kyse lue täältä kaikki
http://jenni-haukio-totuus.blogspot.fi/2016/09/suomen-tuhoaja-sauli-niinisto.html
Priviet, Kremlingrammari!
Voit tunkea hölynpölyjuttusi hanuriisi - sinne samovaarin ja balalaikan seuraksi.
Oikeestaan yllättävän syväluotaava analyysi USA:n ja Venäjän eroista, ottaen huomioon, että aloittaja on selvästi henkisesti ja älyllisesti jälkeenjäänyt, kuten suurin osa USA fanipojista.
On monia asioita mitkä puhuvat Venäjän paremman tulevaisuuden puolesta. Venäjällä ei ole 800 tukikohtaa ympäti maailmaa ja sotimassa jokapuolella niin kuin Amerikka tekee. Maailmalla USAn vastustus lisääntyy koko ajan. Venäjän johto sen sijaan alkaa olla arvostetumpi ympäri maailmaa. Putinkin on muuttunut selvästi parempaan suuntaan ja BRICS yhteys vahvistaa hänen asemaansa. Suomessa media näyttää lietsovan Venäjän vastaisuutta. Kapitalismi kuolee joka tapauksessa Intialaisen joogin mukaan, Venäjällä ovat ainakin omavaraisempia jos niin käy; http://beforeitsnews.com/economics-and-politics/2016/10/how-do-we-know-for-sure-capitalism-will-be-finished-2488493.html
Liibalaaba ja lässyn vässyn :)
Venäjästä EI IKINÄ ole haastamaan USA:ta tai Länttä yhtään missään muussa paitsi valehtelussa, turvansoitossa ja juopottelussa.
Soita ryssä turpaa ja kiehu omassa sapessasi ;)
Jenkkien ylivallan vastustaminen on rikos.
tilturyssäperkeles ;-)