Eli otin eilen muistamattani toisen e pillerin vaikka olinkin jo aamulla ottanut. Kysymys kuuluukin, että vaikuttaako tämä jotenkin kuukautiskiertoon yms. Pitääkö jättää joku pilleri välistä vai voinko jatkaa liuskan normaalisti loppuun?
Ohjeessa ei oikein löytynyt tähän kysymykseen vastausta, joten jos joku täällä osaisi neuvoa...?
Otin vahingossa kaksi Zoely e-pilleriä
Muistamatontietämätön
1
588
Vastaukset 1
- tarkkanatulev
Ilmeisesti tarkoitat tablettia, jossa on vaikuttavaa ainetta.
Ylimääräisellä tabletilla ei ole vaikutusta.
Nyt onkin tärkeintä keskittyä, että muistat ottaa joka päivä tabletin. Joudut ottamaan jokaisen tabletin ikään kuin päivää aikaisemmin.
Seuraavan liuskan ja kaikki tulevat liuskat aloitat päivää aikaisemmin kuin tähän mennessä. Jos olet aloittanut liuskan keskiviikkona, niin jatkossa aloitat tiistaina.
Tärkeintä on huolehtia, ettei tule päiviä ilman tablettia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 100832
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361790- 76620
- 50605
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 65595
- 30566
Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27532En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25530Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527