http://mvlehti.net/2016/10/07/suomen-syyttaja-heikki-wendorf-vastaan-mv-lehden-espanjan-asianajaja-juan-ignacio-navas-marques-kuinka-kay/
Ilja sai yhden espanjan parhaista asianajajista hoitamaan asiaansa. Kumpikohan voittaa, toistaitoinen espanjan lakia ymmärtämätön syyttäjä, vaiko huippujuristi?
Ilja sai yhden espanjan parhaista asianajajista hoitamaan asiaansa. Kumpikohan voittaa, toistaitoinen espanjan lakia ymmärtämätön syyttäjä, vaiko huippujuristi?
Vastaukset 72
Vanhimmat
Hyvä juttu homma ilmeisesti hyvissä käsissä.
Eikö Iljaa vastaan olisi voitu palkata joku matujen rikosasioita ajavaa asianajajaa. He ovat Suomen huippuluokkaa. Pakko olla, kun matu ei saa tuomiota vaikka tekisi minkälaisen rikoksen. Mutamaa harvaa poikkeusta lukuunottamatta.
UKK: "Niin on, jos siltä näyttää".
Raiskauksestakin selviää lyhyellä ehdollisella - siis ei mitään.
Se taitaa olla niitä yksitäistapaus kysymyksiä sekä nykyinen käytäntö kantaväestöä kohtaan, Tuomarien sääliä muslimeja kohtaan, jotka taitaa uhriutumis näytelmän paremmin kun Hollywoodin näyttelijät.
Ilman suojaväriä ei taitavakaan lakimies saa rosvoa vapaaksi.
Rikollisten tulee saada rangaistus - se ei saa olla juristeista kiinni! Suomessa tuollaiset kekkulit ei pärjää...meillä on edelleen toimiva oikeuslaitos!
Iljahan teki suomen viranomaisille selkeän ja hyvän tarjouksen: kuulustelu videoneuvotteluna ja hän tulee sitten varsinaiseen oikeudenkäyntiin suomeen. Ja toinen tarjous oli, että poliisi saa tulla espanjaan kuulustelemaan. En minäkään ulkomailta matkustaisi suomen viranomaisen oikkujen ja perusteettomien syytöksien vuoksi omalla rahallani.
Ei ole. Suomen oikeuslaitos on läpimätä. Kettutytöt ovat vallanneet Suomen oikeuslaitoksen ja paskantavat koko ajan kantaväestön päälle..
Suomen Oksennuslaitos
Reps!
"omalla rahallani"
;D
Eikö koko Iljan homman juju ole nimenomaan tehdä koko show TOISTEN RAHOILLA ja rikastua viemällä ne rahat?
Yhtään viestiä ei tännekään ole tainnut kolmessa vuodessa tulla, jossa ei vinguttaisi tukea tai lisää rahaa.
Eipä se nyt enää taida autta kun Suomen käräjillä on tuommoinen päätös vangitsemisesta nuijittu valmiiksi.
Kuule ne nauraa Espanjassa Suomen käräjien päätöksille, ainakin näin "vakavissa syytöksissä". Niin ne myös nauraa kaikelle sille miten Suomi heti noudattaa kaikkia EU:n hömpötyksiä. Siellä ei edes oteta puheeksi läheskään kaikkea EU:n jakaamaa ohjeistusta.
No espanjassahan se käsitellään, luovutetaanko ilja suomeen vai ei. Suomen oikeuslaitoksen päätöksellä kun ei espanjassa ole paskapaperin vertaa arvoa.
onko ilja vielä epsanjassa
Väitti videotervehdyksessään olevansa barcelonassa. Toki voihan se olla putkosen luonakin jo.
Niinkuin muissa viestiketjuissa olen kirjoittanut "NYT SE LAULU JA LEIKKI VASTA ALKAA!" enkä tarkoita tätä MV-lehden juttua pelkästään vaan koko Suomen puhdistamista tänne kertyneestä roskasta (korruptio, muslimit, epä-isänmaallisuus, pedofiilit, hyväveli suhrailut jne jne) Kävi tässä tapauksessa miten tahansa niin taistelu edellämainitsemiani asioita vastaan tulee vain kiihtymään, meitä ei uhkailemalla saada hiljennettyä, päinvastoin nämä ajojahdit on kuin poltto-ainetta mikä pitää koneen käynnissä!
Unohdit listastasi rikolliset ryssät kuten putinan laskuun toimiva itseään päätoimittajaksi nimittävä ilja, myös moskovasta käsin toimivat ryssätrollit pitäisi vaientaa lopullisesti, harmi ettei aatu onnistunut.
Suomalaista koskee suomen lait jos tekee rikoksia jotka ulottuvat suomeen
Ei pidä paikkaansa. Suomen lakihan on suuruuden hullusti kirjoitettu olemaan voimassa kaikkialla, mutta ei siihen usko kuin suomalainen virkamies. Kunnes huomaa tulleensa nolanneeksi itsensä. Iljan luovutuksen käsittelee espanjalainen tuomioistuin. Tai sitten jättää perusteettomana käsittelemättä kokonaan. Suomen viranomaisilla ei ole mitään toimivaltaa suomen ulkopuolella.
Suomen lain osalta tuo pitää paikkansa. Eikös se Suomen poliisi kirjelmöinyt Googlelle siitä, että se ei saisi kirjoitella/julkaista suomeksi jotain mainoksia, koska Suomen oikeuslaitos pitää sitä suomalaisilla suunnattuna mainontana? Ei muista edes, mistä tuossa oli kyse, olisiko ollut rahankeräyksestä, mutta sillehän naurettiin täälläkin.
Google sentään viitsi vastata, mutta faktahan on se, että Suomihan se ei ala sanelemaan jenkkien maaperällä siitä, mitä tehdään ja mitä ei. Joku Suomen oikeusoppinut siinä yritti kuitenkin vielä viisata, että kun Suomen laki nyt sanoo näin! Olen aivan varma, että aurinkokin lakkaa nousemasta siitä päivästä lähtien, kun Suomen laissa se kielletään... :D
Ihan sama käytäntö joka maassa ja koska EU:ssa on rikollisten luovutusvelvollisuus toiseen EU-maahan, ei ilja pysty EU:n alueella pakoilemaan. Miksei se mene rakkaan putinansa huomaan jos vielä pääsee, mitä vittua ryssät edes tekee EU-maissa.
Eihän Espanjan oikeusviranomaiset ole havainneet mitään rikollista
Niin, ei Sveitsikään luovuttanut Urpo Lahtisen leskeä , vaikka tämä härskisti kaappasi perinnön poveensa lapsilta?
Sveitsi ei kuulu EU-maihin, mutta eipähän suomalaiset viranomaisetkaan ottaneet sitä kiinni vaikka kävi Suomessa. Aika munatonta touhua, mutta eihän ne naisia tuomitse muutenkaan edes murhasta, ei venekauppiaan eukkoa, ei Ulvilan murhaajaa...
Ilja häkkiin, MV-lehti tuhottava ja vihapuheelle sekä rasismille maksimaaliset, henkirikokseen verrattavissa olevat rangaistukset sekä omaisuuden takavarikointi ja pakkohuutokauppa. Mikään muu ei enää auta tässä yhteiskunnallisessa tilanteessa - pakolaisten ON SAATAVA elää rauhassa!
ilja ei joudu suomeen tutkintavankeuteen, mitä minä kerron lapsille
Kukas sinun rauhaasi häiritsee? Omatuntoko kolkuttelee? Et kait ole sotkeutunut pakolaisbisnekseen ja nyt pelottaa että jäät kiinni? Älä kuule lähde TODELLISTEN RIKOLLISTEN remmiin, siinä menee yö-unet ja lopuksi joutuu linnaan.
Onneksi mv ei millään tapaa tee bisnestä matuilla, kun niitä matujuttuja on kuulemma tosi harvoin.
;D
Tämä suomenoikeulaitoksen suoranainen farssi tulee nyt maailmantietoisuuteen.
Tämä Juan Ignacio Navas Marqués asianajaja on ÄÄRIMMÄISEN KOVA ja KOVANLUOKAN juristi kun katsoo jo referenssit läpi.
Nyt tämä onneton suomalainen syyttäjä ja samanlainen tuomari joka mitä ihmeellisimmällä syyllä haki "tuomarointia" salaiseksi tullaan tekemään maailmankin silmissä kappaleiksi ja pelleksi.
Totuus valkenee myös poliisin toimintatavoista.
Samoin kuin tullaan mailmalle näyttämään miten henseleitään paukuttava suomi on "vähiten korruptoitunut ja suurin sananvapaudenmaa" !!!
Toivottavasti on myös kovapalkkainen, menettää ilja kaikki rahansa vai maksaako putina omista varastamistaan.
Suomen oikeuslaitos on jo saanut mainetta ulkomailla. Suomea pilkataan jo aivan avoimesti. Joku wendorf.. sehän on fyysisesti sairas ja sadistinen hysteerikko koko ukko. Sekö tässä päättää...? Suomen maineen kannalta olis viisasta jos Sauli Niinistö viheltäisi tämänkin pelin poikki. Antaa poikien pöpöttää. Tulee tärkeitäkin avauksia! Jonkun vitun mv-lehden vuoksi ei kannata tuhota Suomen mainetta lännessä. Idässähän se on jo tuhottu. Kohta Niinistön Suomessa ei ole ilmansuuntaa missä meille ei vittuiltaisi.
Joku sätkyilevä pakkoliike "Heikki Wendorf" ja kuspään näköinen Helsingin poliisin rikostarkastaja Harri Saaristola.häpäisevät oikein urakalla Suomea maailmalla.
Palautetta, saaatanasti palautetta näille.
Pidäpäs ryssätrolli pienempää ääntä )) Te ryssät olette pilanneet oman maineenne lopullisesti, onneksi Suomella ei ole "hyvä maine" venäjällä vaan lännessä!
Niljakkeella on oikeus puolueettomaan oikeudenkäyntiin.
Aivan mahtavaa!
Suomalaiset "pilipali AA:t" jäävät tässäkin toiseksi.
Alkaa näillä tempauksilla olemaan aika negatiivinen vaikutus Suomikuvan suhteen maailmalla. Meitä on kuitenkin joskus pidetty rehellisinä ja oikeudenmukaisina tyyppeinä ja nyt nämä maailmanhalaaja-nillittäjä-suvakkipsykoosit pilaa senkin. Kiitti vitusti tästäkin, mun Norjalaiset kaverini muistaa kyllä irvailla jo nyt ihan riittävästi näistä viimeaikojen spedeilyistä. Perkele!
Oodinin alahuuli väpättää...
Kaiken on oodin kestänyt kuin uljas skandinaavinen urho, mutta että vielä norjalaisetkin...
Oh dear. Jaxuhalit sulle.
Eduskunta voisi laatia lain jolla rasistiset suomenleijonariipukset, pinssit, kalvosinnapit ja muut natsisymbolit takavarikoitaisiin. Osa noista fasistikoruista on tehty hopeasta, julmimpien riistäjien tiedetään pöyhkeilevän jopa kultaisilla. Sulattamalla niistä päästäisiin lopullisesti eroon ja arvometalleista saadut rahat on jaettava tuon vastenmielisen leijonan talloman sapelin edustajille. Onneksi monissa peruskouluissa on tuon kauhean symbolin kantaminen jo kriminalisoitu.
Ei ne mitään arvometallia ole! Kaikki messinkiä ja rautaa. Muutamalla kovemmalla rikollisella kultainen.
Joo, tervetuloa itse irroittamaan tämä koru mun kaulasta niin sorvaan sulta pään irti.
Tosi hyvännäköisiä koruja.
Täyskultana minulla.
Näin se isis-oppi päänirroituksista menee perille.
Sinutkin kuules on nyt aivopesty väkivaltaan.
Yhden korun takia. Pyh.
Parempi leijonakoru kuin teidän ryssien piippalakki, sirppi ja vasara tai nykyisen diktaattorin hörhöilyt ))
Suomen tuomarit tuomitsevat iljan varmasti, mutta Espanjalainen huippuasianajaja tietää sitä että Espanja ei luovuttane Iljaa Suomeen suvakkituomarien kynsiin.
Toki luovuttaa, kun on siitä oikein sopimuskin. Tervetuloa vastaamaan syytöksiin.
Jälleen mv:n lukijoita kusetetaan. Kun nyt on olemassa tuo kansainvälinen pidätysmääräys niin asia tuolla Espanjassa on normaali poliisiasia jota ei käytetä oikeudessa ollenkaan. Se "huippuasianajaja" pääsee esiintymään oikeudessa vasta Suomessa ...
Naurussa pitelemistä kun lukee näitä juttuja. Ilja on "normaali rikollinen", joiden luovuttamisessa toiseen maahan ei ole mitään ihmeellistä. Hän ei ole mikään kehitysmaan sorrettu sanavapaustaistelija, kuten tämä mv-kiihkot antavat ymmärtää. Häntä syytetään monista rikoksista sivistysmaassa. Ja muuten Iljaa ei tunneta Espanjassa eikä juuri missään muuallakaan. Hän ei ole myöskään alasastunut jumala!
Höpötäjä iski jälleen.
Oikeuslaitokselle terveisiä toi tulee olemaan vasta alkua meinaa monet suuret lakimiehet liittyy vielä mukaan joudutte todella pahaan paikkaan toivottavasti teillä on paljon rahaa taskussa syy miksi tämä tullaan tekemään on se,että lehtien valehtelu on jo huomattu myös eliitin keskuudessa kyse ei enää rahasta hallitus on luonut Suomeen turvallisuusuhan.
iljalle terkut tämä on vasta alkua eu tässäki vetäny naruista ku ilja kertonu tosiasioita ja vaarantanu näide mulkkuje suunitelmia ilja vapaaks helvetin hyvä jätkä !
Vangitsemispäätös ja syytteet ovat kaikki tekaistuja. Kysymyksessa on ihmiskauppaa tekevistä ryhmistä. He pelkäävät tulojensa vähenemistä, jos mamupäitä ei rahdata maahan.
Paljonko arvelet mv:n klikkausten vähenevän, jos joka päivä ei ole uutta mamua lynkattavana?
Iljahan ei missään tapauksessa pelkää tulojensa vähenemistä, jos Suomeen ei tule enää yhtään pakolaista. Vai...?
En nyt ota kantaa noihin syytteisiin ja niiden perusteisiin. Oikeudenkäynnin motivaatio on kuitenkin selvä - MV julkaisee uutisia jotka valtamedia järjestelmällisesti sensuroi. Tämä uutiskanava halutaan tukkia. Täysin vastaava näytösoikeudenkäynti kuin Halla-ahon tapauksessa. Mutta mites se sitten kääntyikään?
Putinin ajatuksia pitääkin sensuroida.
Häh? Putinhan juuri pyrkii kiihdyttämään pakolaistulvaa Eurooppaan pommittamalla siviileitä Syyriassa.
Miksi oikeus määrää vangittavaksi rikkeestä josta voi saada vain sakkoja?
Koko juttu HAISEE ja pahasti.
Yksi mätä omena pilaa ensin viereiset ja sitten koko laatikon.
Mädättämisen aloittivat Demla Halonen ja Tuija Brax.
Haloselle isot sakot "sekaantumisesta" oikeuslaitoksen toimintaan.
Koska päätään kallistelevan syyttäjän mielestä näin oli tehtävä.
Jotta oikeutta pakoileva syytetty saadaan oikeuteen. Siksi. Yksinkertaista vai mitä?
Voi saada myös muuta kuin pelkkiä sakkoja, sen verran pitkä on syntilista.
Ei pieniä rikkeitä suinkaan summata ja saada niistä yhtä suurta
Mädättämisen aloitti halosen sateenkaari homot,hirveykset on vasta edessäkäsin.
Koska päättyy vokkien törkeä ihmiskauppa ? ? Ja valtion kusetus ?
CIA rahoittaa MV-lehteä eikä MV-lehteä kaada mikään
Nyt on isot ballsit tulessa Wenderdoff pienellä mulkullaan on pelissään lähinnä neiti
CIA mieltää Sauli Niinistön tyhmäksi ja lapselliseksi reppanaksi jolta tulee nyhtää kuitenkin kolminkertainen hinta jos ukko kaupoille kolkuttaman.
Sauli Niinistölle vierailu turistina 300 muun politiikon kanssa delegaatiossa Valkoisessa talossa oli varmasti unelmien täyttymys. Mutta kuinkas sitten kävikään, Obama käsitteli Sauli Niinistöä pelkkänä ministerinä, tietysti sen jälkeen kun oli nauranut pienelle miehelle päin naamaa. Sauli Niinistöön ei luoteta Suomen rajojen ulkopuolella ja kaikista vähiten rapakon takana. Juuri siksi Timo Soini oli tuossa tapahtumassa 13.05.2016. matkassa mukana Washingtonissa vaalimassa niitä pienen Suomen poliittisen maineen rippeitä.
Mahtoikohan Yhdysvaltain presidenttikin olla oikeassa, Obamalla kun on luonnollisesti hyvä ihmistuntemus. Eihän nyt sentään Salolaisen B-luokan kyläjuristin, mitä Sauli Niinistö on, vanhentuneilla poliittisilla taidoilla ja tiedoilla olla presidenttiä, ei niin missään olosuhteissa. Ei missään tapauksessa.
https://www.facebook.com/piitziz/photos/a.175834789505772.1073741828.175831279506123/176920872730497/?type=3
Varmasti moni tietää että Kokoomus ja mm. Kanerva ja Stubb ulkoministereinä sekä Niinistö presidenttinä olivat jo ehtineet sekottaa ja sotkea Suomen ulko- ja turvallisuuspolitiikan sekä Suomen kansainvälisen maineen NATO-höykyilyillään siinä määrin että Niinistön Suomea ei valittu YKn turvallisuusneuvoston vaihtuvaksi jäseneksi syksyllä 2012.
Jo silloin 2012 Suomessa tiedettiin 'ulkopoliittinen salaisuus', että Niinistöön ei luoteta eikä häntä arvosteta sen paremmin lännessä USAssa kuin idässä Venäjällä. 2014 paljastui muun muassa Wikileaksin Clintonin dokumentit: Stubb oli lähetetty Washingtoniin kerjäämään tukea Niinistön Suomen valinnalle YKn turvaneuvostoon, mutta USA ei Niinistön Suomea YKn turvaneuvostoon äänestänyt.
Tuosta suurvaltojen näpäytyksestä Sauli Niinistö ei oppinut mitään vaan sen jälkeen Suomen ulko- ja turvallisuuspolitiikka on ollut yhtä sekavaa, poukkoilevaa ja kenen kulloinkin keksimää sanakikkailua ja NATO-vedätystä. Niinistö pyrki ja pyrki ja taas kerran pyrki, että hän ja Suomi pääsisi johtamaan Syyriaan YKn Syyrian kemiallisten aseiden raportointijoukkoa, mutta YKn pääsihteeri Ban-Ki-moon valitsi tehtävään puolueettoman ja luotettavamman Ruotsin. Suomi jäi Sauli Niinistön takia jälleen rannalle ruikuttamaan.
Eipä ole Iljalla asiaa Suomeen mikäli haluaa pysytellä vapaalla jalalla. Ja sehän on hyvä asia Suomen kannalta.
putinko maksaa tuon asianajajan
Silloin kun tietää olevansa oikeassa,siitä nousee taistelun tahto! Peli kovenee silloin nostetaan panoksia! Ilja omaa sisukasta suomi verta,sitä periksi antamatonta/sisukasta, jolla tämä suomi rakennettiin ja puolustettiin vihollisen hyökkäyksiltä! Itsenäinen,oikeudenmukainen,sananvapauden suomi sitä kannattaa puolustaa!
Ei taida Suomen oikeulaitoksen käsi ulottua MV -lehteen. Kyseessähän on ulkomainen sivusto, jossa vain käsitellään Suomen asioita. Ulkomaiset lehdet eivät ole Suomen lain alaisia.
Kaikki Suomessa julkaistavat sivustot ovat Suomen lain -ei Putinin- alaisia