Tuleeko mielisairaaksi jos lukee MV-lehteä?

Sehän on mielisairas lehti, voiko se tarttua?
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Tarttuu kuin purkka tukkaan. Kuten palstalta voit huomata.....

Äänestä
  • Mv-kaljupäät eivät valitettavasti tajua tuotakaan purkka-juttua :(

    Mikä tukka ?

    Äänestä

  • Niin sitä MV-lehteä luet sinäkin juntti. Pakkomielle se on sinullekin, että pääset palstalle öyhöttämään.

    Äänestä

  • Monikulttuuri saa ihmiset psyykkisesti sairaiksi

    British Journal of Psychiatry -tiedelehdessä julkaistussa tutkimuksessa käy ilmi, että monikulttuuri saa ihmiset voimaan psyykkisesti pahoin ja lisää psykooseja.

    Asuinympäristö, jossa saman etnisyyden edustus (etninen homogeenisyys) vähenee kymmenellä prosentilla, psykoosin riski kasvaa seitsemällä prosentilla. Tutkijoiden mukaan suurempi saman etnisyyden edustus asuinympäristössä toimii puskuriefektinä psykoosiin johtaville sosiaalisille riskitekijöille. Etninen homogeenisyys yhteiskunnassa on siten hyväksi psyykkiselle hyvinvoinnille. Samoin monietnisissä asuinympäristöissä elävät ihmiset kokevat suurempia sosiaalisia vastoinkäymisiä, jotka vuorostaan lisäävät psykoosien ilmenemistä.

    Tutkimukseen osallistui 4 281 aikuista koko Ison-Britannian alueella, ja he edustivat intialaisia, bangladeshilaisia, pakistanilaisia, karibialaisia, irlantilaisia ja valkoihoisia brittejä.

    Äänestä

Ei kai MV-lehteä muut luekaan kuin jo valmiiksi mielisairaat, joten kysymys on sinänsä ihan turha!

Äänestä
  • Hullut yleensä pitää kaikkia muita hulluina.

    Äänestä

Hermot menevät Ylen hyväveli-haastatteluja kuunnellessa.

Äänestä

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1669228723391675&id=1393673374280546

YLE: Valheita ja propagandaa sinun rahoillasi!

"Yli kuukausi sitten Helsingin Puotilassa tapahtunutta vuonna 1930 syntyneen vanhuksen surmaa on pidetty mm. Ylessä sattumanvaraisena tekona. Tällä viikolla vaihtoehtomediat ovat paljastaneet, että 1991 syntynyt tekijä onkin irakilaistaustainen räppäri Muntazar, oikealta nimeltään Al-Muntazar Al-Mehsen. Ylen monikulttuuriagendan kannalta henkilöllisyyden paljastuminen on tuskallista, sillä pari vuotta sitten televisioon tehtiin juttu "Tottelematon mummo", jossa irakilaisräppäri tapaa suomalaisen rap-mummo Eila Nevanrannan."

1Äänestä
  • "Ylen monikulttuuriagendan kannalta henkilöllisyyden paljastuminen on tuskallista, sillä pari vuotta sitten televisioon tehtiin juttu "Tottelematon mummo", jossa irakilaisräppäri tapaa suomalaisen rap-mummo Eila Nevanrannan."

    Ilmankos radiohiljaisuus asian ylle onkin julistettu...

    Tämähän onkin oikein klassinen kouluesimerkki Ylen tiedotussuunnittelun indoktrinaatiosta:
    -Indoktrinaatiota voidaan toteuttaa objektiivisesti sääntelemällä uutisvirtaa ja uutispainotuksia joukkotiedotusvälineissä.

    Sikäli hienoa, että nyt kaikki voivat nähdä ja tuntea sen omin silmin ja aivoin hyvinkin eläväisesti käytännössä, hyvä.

    1Äänestä

Aloittaja, niin siitä tarttumisesta tiedä mutta työnnä tietokone puhkinussittuun perseeseesi niin tiedät että elämälläsi on joku tarkoitus.

Äänestä
  • Sairaaksi tulee jos on heikkohermoinen, eikä kestä todellisuutta. Pampamit naamaan, niin pystyy taas lukemaan MV-lehteä!

    Äänestä

Ohjelmassa Enbuske sanoi että MV on saanut oikeudessa tuomion valehtelusta. Taisi Enbuske itse valehdella. Joitain oikeusjuttuja ja lakkausvaateita on kai ollut mutta tuomiota ei ole tietääkseni tullut. Ajankohtainen juttu koskee Janitskinin tuomista kuulusteluja varten. Kuulustelujen perusteella harkitaan syytteen nostamista. Ja vasta sen pohjalta voidaan oikeudessa tuomita. Näin sen suomalaisen oikeusjärjestelmän pitäisi pelata mutta suvakit lynkkaavat tuomitsematta. Syyllinen tiedetään, pitää vain keksiä rikos! Pohjoiskoreasta mallia.

1Äänestä

Samoin kuin jatkuva runkkaus tekee sinut sokeaksi.

Äänestä

Kyllä MV-lehteä voi hyvin lukea jo keskitasonkin medialukutaidolla. Ei voi mitään, jos sitäkään ei ole. Kaikkea ei voi uskoa missään mediassa. Toiset mediat eivät taas kerro linjaansa vastaisia asioita.

1Äänestä

hullksi tulee, näin kävi minulle, eihän sitä tervejärkisenä totuutta kestä

Äänestä

Jos faktoista tulee mielisairaaksi, niin tilanne on huolestuttava. Ehkä siinä tapauksessa kannattaa pitää pää visusti siellä monikulttuurisuuspusikossa.

Äänestä

Joittenkin pää ei kestä sitä, että asiat eivät olekaan niin kuin valtamedia väittää. Onhan se tuttua ja turvallista uskoa vain yhteen viralliseen totuuteen.

Äänestä

Aloittaja taitaakin olla se Niuvan karannut sekopää naisentappaja.

Äänestä

Mistä luulet rasmuslaisten saaneen alkunsa?

Äänestä

Itse olen enemmän huolissani hesarin lukemisesta aiheutuvista mielenterveys ongelmista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kalleanka kirjoitti:

Sehän on mielisairas lehti, voiko se tarttua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu