Meidän koululehti

lehti_oli_hyvä

Muistatteko vielä kun tehtiin ennen koulussa sellasta koululehteä kun Likka Paxus. Jätkät kirjotti hyviä panojuttuja ja sit oli yks jäbä kun oli hyvä piirtään. Se piirusti kuvia alastomistä muijista ja hyvistä asennoista ett kä kuinka niitä muijia hässitään.
Sit yläluokilla saatiin yks muija valokuviin, riisu ittens nakuks ja levitti ensin reitens ja sitten levitti kans häpyhuulens auki.
Ja se yks jäbä laitto kuvat siihen meidän koululehteen.
Vieläks te muistatte meidän Koululehden?

3

378

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä_lehti

      Meitän Johtajaopettaja Ukko Kikkiläine oli vähä ynsee äijä. Kiels meitä myymästä sitä lehtee alaluokkalaisillen. Mut me myytiin vaa ja kun saatiin siitä fyffee niin mentin huoriin.
      Saatiin uuta ainneistoo lehteen.

    • lehteä.tehtiin

      Mä muistan kans oikeen hyvin ton meidän koululehden, olin itsekin sitä tekemässä. Kaikista meidän lehden toimittajista tuli hyvin menestyviä Yhteiskuntaa Ylläpitäviä Kansalaisia.
      Siinä esimerkkiä nykyajan "syrjäytyneille" kakaroille!

    • activity

      Me ei tarvita mitään aktiivimallia, koska olemme KAIKKI sen koululehden tekijät aktiivisia kansalaisia.Tämä johtuu lähinnä siitä, että Pillu sivistää Koulupoikia ja tekee heistä Miehiä.
      Emme äänestä Sipilää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      107
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      766
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe