Meidän koululehti

lehti_oli_hyvä

Muistatteko vielä kun tehtiin ennen koulussa sellasta koululehteä kun Likka Paxus. Jätkät kirjotti hyviä panojuttuja ja sit oli yks jäbä kun oli hyvä piirtään. Se piirusti kuvia alastomistä muijista ja hyvistä asennoista ett kä kuinka niitä muijia hässitään.
Sit yläluokilla saatiin yks muija valokuviin, riisu ittens nakuks ja levitti ensin reitens ja sitten levitti kans häpyhuulens auki.
Ja se yks jäbä laitto kuvat siihen meidän koululehteen.
Vieläks te muistatte meidän Koululehden?

3

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyvä_lehti

      Meitän Johtajaopettaja Ukko Kikkiläine oli vähä ynsee äijä. Kiels meitä myymästä sitä lehtee alaluokkalaisillen. Mut me myytiin vaa ja kun saatiin siitä fyffee niin mentin huoriin.
      Saatiin uuta ainneistoo lehteen.

    • lehteä.tehtiin

      Mä muistan kans oikeen hyvin ton meidän koululehden, olin itsekin sitä tekemässä. Kaikista meidän lehden toimittajista tuli hyvin menestyviä Yhteiskuntaa Ylläpitäviä Kansalaisia.
      Siinä esimerkkiä nykyajan "syrjäytyneille" kakaroille!

    • activity

      Me ei tarvita mitään aktiivimallia, koska olemme KAIKKI sen koululehden tekijät aktiivisia kansalaisia.Tämä johtuu lähinnä siitä, että Pillu sivistää Koulupoikia ja tekee heistä Miehiä.
      Emme äänestä Sipilää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      914
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      838
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      788
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      688
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      488
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      476
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      467
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe