Mahdolliseen suursotaan tai Euroopan valloitukseen voi Suomi ottaa Ydinosaamistaan voimaloistaan,se voisi olla varoituksena suurvaltioille.
Viron mukaan Suomi murskattaisiin muutamassa tunissa Putinin joukkojen toimesta.
Viron mukaan Suomi murskattaisiin muutamassa tunissa Putinin joukkojen toimesta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Muutamassa tunnissako ? Ei Suomen valtaamisen mitään maataisteluja tarvita. Yhdellä allekirkoituksella se tapahtuu, -antautukaa kehotuksen jälkeen. Ei ole ruista niin paljon ranteessa, että sota voitettaisiin, jos kieltäydyttäisiin.
Viron mukaan Suomi murskattaisiin muutamassa tunissa Putinin joukkojen toimesta...Ihan vanjan sontaa taas! Kyllä Suomi hanttiin pistää....FinnishMilitaryPower 2016 Shield of North Pohjoisen Kilpi
https://www.youtube.com/watch?v=619bkT63_10&index=4&list=PLmb1Thl8L0Nh6brwLRZvqUBJJmiGn6Mb4
Pazkalle haisevat evakot ja niiden jätökset karkottaa venäläisetkin.
virolaiset ovat työntäneet rosvonsa Suomeen, virolaisia on turha kuunnella.
virolaiset ja ruotsalaiset taistelevat mielellään viimeiseen suomalaiseen.
Virolaisten rattijuoppojen määrä huimassa kasvussa!!!
Viroloiset rattijuopot työllistävät Suomen virkavaltaa yhä useammin. Viime vuonna poliisi kirjasi rattijuopumuksia ja törkeitä rattijuopumuksia kaikkiaan puolitoista tuhatta. Määrä kasvoi edellisvuodesta jopa kolmellasadalla.
Eniten humalassa autoilijoita tavattiin Etelä-Suomessa. Helsingissä, Itä- ja Länsi-Uudellamaalla poliisi kirjasi yli 800 rattijuopumustapausta, joissa epäilty on Viron kansalainen.
ja....
Yle uutisten mukaan ulkomaalaisten tekemät rikokset ovat lisääntyneet Suomessa kymmenen vuoden aikana. Osan kasvusta selittää Yle uutisten mukaan ulkomaalaisten määrän lisääntyminen Suomessa, mutta suurena syynä on myös rajojen avautuminen. Schengen-alueen laajentuminen on lisännyt erityisesti rikoksia, joiden tekijät käyvät Suomessa vain muutaman tunnin pikakeikoilla, Yle uutisoi.
Helsingissä joka viides rikos on ulkomaalaisen tekemä. Määrällisesti eniten rikoksia tekevät viroloiset.
http://www.ksml.fi/uutiset/kotimaa/yle-ulkomaalaisten-tekemat-rikokset-kasvussa/844304
Joten ei enää näitä rikollisia puoliryssiä tänne,kiitos.
Onhan meillä salaiset aseet: tuulipuku päälle ja ilmainen ämpäri päähän.
Ne kyllä suojelevat jopa ydinaseiltakin.
Eiköhän kannattas pitää suhteet Venäjään kunnossa, oli EU tai USA mitä mieltä tahtoonsa. Meidänhän naapurihan Venäjä on.
Kyllä pohjoiseen aina yks Sveitsi mahtuu.
Automaattisylkijällä varustettu B-hepatiitti k-arjalainen on eturintaman paras ase, kukaan ei tohdi lähestyä, muutä kuin maiharinpohjat edellä.
Suomen salainen ase paukuttaa tahtia tamburiineilla jamba-jaata. Siinä suvakkien ydinosaamista pähkinänkuoressa.