Otsikolla "Päivän tuloksia".
Ja nimimerkillä "TV lupa tarkastaja"
Keskustelu siirretty huuhaa palstalle
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=122&conference=550&posting=22000000006305653
Ja nimimerkillä "TV lupa tarkastaja"
Keskustelu siirretty huuhaa palstalle
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=122&conference=550&posting=22000000006305653
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hatun nosto.
Sinä sentään uskallat kertoa mitä olet tehnyt ja siirto-osoitteesta saa selville miksi.
Osaisipa muutkin seriffit sen taidon.
Mielestäni ylläpidon pitäisi vaatia seriffiä perustelemaan mahdolliset poistot/siirrot, jos lukija sitä kyselee.
REAL FANIN aloitukset eivät kuulu tälle palstalle.
Aiheet käsittelee Aki SIRKESALON JA HÄNEN PERHEENSÄ KOHTALOA.
Lisäksi vielä aiheessa on AL PACINO.
REAL FANIN ja j.jussi W-T on 1 ja sama henkilö.
Kun REAL kirjoittaa akista, niin ainoa joka vastaa on j.jussi ja sekin aina samalla sanamuodolla. Liian läpinäkyvää.
paikkaansa,että olisin tuon RAEL FANIN KANSSA SAMA HENKILÖ.
REAL FAN asuu jossain ETELÄ-SUOMESSA JA MINÄ ASUN POHJOIS-POHJANMAALLA.
Mä en tykkää ollenkaan että kirjoitetaan AKISTA JA HÄNEN PERHEESTÄ JATKUVASTI JA JOKAPÄIVÄ.
Mulle ei esim.AKI SIRKESALO SANÖ MITÄÄN.
VIELÄ VÄHEMMÄN OLEN KUULLUT AL PACINOSTA.
On sulla kanssa systeemi. Kun tätä palstaa katsoo, voi sanoa, että huuhaa-palstalle kuuluisi 90% jutuista. Et nyt vain satu tykkäämään tuosta tv-lupa -aiheesta - joka sentään käsittelee yhteiskunnnan kohdistamaa kontrollia kansalaisiin - ja päätit siksi tukahduttaa keskustelun.
Hienoa. Keskustellaan nyt sitten vain elviksestä, tisseistä ja ufoista. Tai keskustelkaa te muut. Minä lähden.
Tekis mieli sanoa pikkasen jotain ikävämpää.
Täällä sinua ei kukaan kaipaa...
!!!!!!!!!!!!
Minusta se oli hauska keskustelu. Sheriffin mielestä kaikki on huuhaata joka ei sovi hänen hipiälleen. Kun tämä sama sheriffi yritti sensuroida asuntopalstaa, lopputuloksena oli palstan tason lasku entisestäänkin. Hyväksyisit nyt vain sen, että tässä maailmassa on aiheita, jotka eivät Sinua kiinnosta, mutta jotka kuitenkin kiinnostavat muita.
on hauskoja keskusteluja, sopii varmaan sinne paremmin. Vanha ohje:
"Valitse ryhmä oikein
Kannattaa miettiä, mihin ryhmään asia kuuluu. Väärästä ryhmästä saa erään toteamuksen mukaan vain valituksia, mutta todellisuudessa sieltä saa usein myös vääriä vastauksia.
Valitessasi ryhmää älä tuijota vain ryhmän nimeen. Se saattaa olla harhaanjohtava. Tutustu ryhmän kuvaukseen ja siihen, millaisia asioita ryhmässä käytännössä käsitellään. "
http://www.cs.tut.fi/~jkorpela/nyysit/3.3.html#oikea-ryhma