Tuomiokirkosta pikku rakennus

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Varmaan Irja Askola iloitsee ja varsinkin Kari Mäkinen ja Helsinkiin muuttanut Riekkinen. Hänhän tykkää Allahin imaamin saarnoista mieluimmin kuin Luthersäätiön papin saarnoista.

Äänestä
  • Mainitsit juuri kirkon kolme parhainta pellehahmoa. Joko he ovat saaneet komediapalkinnon?

    Äänestä

Evl-kirkko onkin ollut mukana suurmoskeija-hankkeessa ja osallistunut valmistelun rahoitukseen.

Äänestä

Luulisi veronmaksajan olevan iloinen, kun rahoitus tulee muualta kuin veronmaksajan kukkarosta, kun kaupungin sosiaalitoimen taakka kevenee ja akkulturaatio etenee myönteisesti.
Se, että Niikko kaivaa kiven alta keinoja polkea toisuskontoisia ja lietsoa eripuraa, pelkoa ja vihaa, ei ole uutinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VeronmaksajaVain kirjoitti:

http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/443122-helsingin-suurmoskeija-olisi-kaksi-kertaa-tuomiokirkon-kokoinen-koko-rakennus-jopa

Kyllä kelpaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu