Tänään on jälleen rötösrouva Anne Bernerillä tiukka paikka.
Tänään hän joutuu eduskunnan talousvaliokunnan kuulusteluihin. Bernerin läheiset suhteet Finavian entiseen tilintarkastusyhteisöön Deloitteen ovat kuulustelujen keskiössä.
Berner esti Finavian hallitusta nostamasta vahingonkorvauskanteita Deloittea vastaan. Tässäkin tapauksessa Berner ajoi häikäilemättömästi omia etujaan.
Tänään hän joutuu eduskunnan talousvaliokunnan kuulusteluihin. Bernerin läheiset suhteet Finavian entiseen tilintarkastusyhteisöön Deloitteen ovat kuulustelujen keskiössä.
Berner esti Finavian hallitusta nostamasta vahingonkorvauskanteita Deloittea vastaan. Tässäkin tapauksessa Berner ajoi häikäilemättömästi omia etujaan.
Vastaukset 21
Vanhimmat
lienee kuultavaksi. Suomessa poliisi kuulustelee rikoksesta epäiltyjä.
Tässä tapauksessahan ei ole kyse mistään rikosepäilystä punikkirupujen kiihkeistä toiveista huolimatta ; ))
Yhtälailla se on pois "lahtarinkin" veroista, mitä pölvästit hassaa maailmalle hävityissä pikku bisneksissään. Vittu että riepoo nää saatanan elostelijat. Juttu on selvitettävä ja tohelot saatettava vastuuseen kämmäilystään. Ei pitäis olla liian vaikee yhtälö.
Bernerin päivät ministerinä käyvät vähiin... Pitkä vankeus on edessä.
Eikö millään löydy Suomesta rehellistä ihmistä hoitamaan ministerin tehtäviä?
Jos tämä suomen syöjä saa vielä jatkaa,niin emme enää elä oikeusvaltiossa! Koko hallitus/eduskunta ulos! Oikeusvaltio ja sananvapaus takaisin,sitä ei vie seteliselkärankaiset isänmaan petturit!
Täysin samaa mieltä. Jollei vähintään Berneri joudu istumaan (mielellään Sipiläkin) niin Suomi ei ole oikeusvaltio. Kyllä rikolliset kuluu linnaan on ne sitten miltä tasolta tahansa.
Ja noita kepurikollisia riittää, pääministeriä myöten.
.
"Rehellisintä mitä löytyy kepusta?????????????"
.
Rotta mikä rotta.
Pahasti sanottu Eero Heimäluomasta.
ei auta, ministeri jatkaa normaaliin tapaan.
Bernerin naama punoitti kuulustelun jälkeen. Olisiko ollut kolmannen asteen kuulustelu.
Härski ämmä. Ei häpee mitään. Omaisuus takavarikkoon ja 10v kakkua eristyksessä.
Syy. Maanpetos.
sinut on vietävä välittömästi saunan taa ja luoti niskaan.
Mietippä sitä.
Kyllä rikolliset kuluu linnaan on ne sitten miltä tasolta tahansa.
Anne Berner pitää tuomita kuritushuoneeseen. Vettä ja leipää miljonäärille.
Anne Berner on suomen fiksuin naisministri. Hänelle tuhannet pusi pusit minulta.
Muutenkin hyvää syksyn jatkoa, toivottaa sinun ihailijasi KauKe.
Luuletko Anne rouvan ajavan suomen etuja? Vastahan sai suomen kansalaisuuden,ja pikapikaa nostettiin ministeriksi! Syö ja myy suomen,sitten poistuu maasta!
Fiksu ministeri nostaa "kissan pöydälle" ja tekee kaikkensa sen eteen, että asiat selvitetään perin pohjin. Nyt ei näytä siltä. Joku/ jotkut tahot täytyy pelastaa pulasta. Maksakoon mitä tahansa.
Berner on Suomen historian korruptoitunein ministeri.
Roisto mikä roisto.