Onko nuoret fiksumpia ?

JalmariAhokas

Huumeita kuitenkin raggaririnuoret pössyttelevät, hyihyi. Mutta mitä jos kaikkien aikojen arvostetuimmat suomalaiset olisivatkin pirinistejä, kasvattasiko sellainen informatio sinun luottamusta yhteiskuntaan ja siihen mihin uskot ?

Amfetamiiniurho:
Kekkonen pysyi pystyssä piristyspillereiden voimalla Iltajuhlan alkaessa presidentti tunsi itsensä väsyneeksi ja halusi välttämättä piristyä. Hän sai piristystabletin, joka silminnähtävästi auttoi ja antoi vauhtia ja lentoa illan kululle kekkosen kuuluisa viinapää oliskin siis amfetamiinin ansiota.

Pervitiinijussi
Olympiavoittaja: Opastin Juha Mietoa dopingin käytössä

Ja ne ihanat pojat kansan urhokkaat joita itenäisyydestä saamme kiittää.
Metamfetamiini sai suomalaiset sotilaat näkemään hurjia asioita

Jos idolit veti piristeaineita , niin olisko vaikuttanut kansalaisiin ? höpöhöpö ei oo vaikutusta minuun, sanoo pyrkyrikeräilijähamsteri pyörässään, katsoo muualle ja nauttii heti kiireesti kupillisen etelä-amerikkalaista keskushermostostimulanttia, piristettä nimeltä kofeiini. Ja paljon, määrällisesti enemmän kuin missään muualla maailmassa. Mutta piristeiden avulla jaksaa paremmin uskovaisetkin uskoa, siihen että uusi valittu jeesus, hallitus tai presidenti toisi paremman ja hyvän tulevaisuuden tullessaan. Ei maailma muutu hyväksi ennenkuin sinä muutut, muu on piripäiden harhaa.

4

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kulttuuriantropologi

      Heh jos ihaillut mallikansalaiset onkin niitä kovien huumeiden käyttäjiä, niin ei oo ihmekkään että kansalaiset syyttää aina väärää puuta ongelmistaan.

    • 76848486

      Taidanpa ottaa kupin kahvie että jaksa olla paremmin väärässä ja lisäksi ihmetellä mikä ahdistaa. Hä mikä naurattaa.

    • niinpäniinh

      –Trump: Mielestäni meidät täytyisi testata ennen debattia. Miksemme tee niin? Meille tulisi tehdä huumetestit. En tiedä mitä hänellä [Hillary Clintonilla] on meneillään, koska viime väittelyn alussa hän oli täysin pumpattu täyteen, ja lopussa... Hän hädin tuskin pääsi autolleen, Trump totesi tilaisuudessaan lauantaina.

      Trumpin mukaan Clintonilla oli "epäilyttävän paljon energiaa" väittelyn alussa, joten hänen mielestään ehdokkaat tulisi testata ennen ensi keskiviikon väittelyä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      101
      6153
    2. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      212
      3406
    3. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      18
      3335
    4. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      66
      3298
    5. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2515
    6. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2494
    7. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      28
      2353
    8. Onko 172cm lyhyt?

      Pitääkö miehen olla pidempi kuin 172cm?
      Sinkut
      270
      2081
    9. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1646
    10. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1417
    Aihe