EllaOne kokemuksia

Onko kukaan käyttänyt?
Miten meni?
11057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tulin raskaaksi EllaOne-lääkkeestä huolimatta ja päädyin aborttiin, koska ulipristaaliasetaatti on myrkkyä kohtuun kiinnittyneelle alkiolle ja estää osittain tärkeän progesteronin toiminnan. Abortti oli raskas päätös, mutta lääkäri myös suositteli sitä. Jos olisin ottanut eri jälkiehkäisyvalmisteen ja tullut raskaaksi, olisin antanut raskauden jatkua. Päädyin jälkiehkäisyn ottamiseen huonon taloudellisen tilanteen vuoksi. En olisi ikinä uskonut, ettei EllaOne-toimi. Älkää koskaan ottako tätä lääkettä!!! Teillä on silloin raskauden alkaessa vain kaksi vaihtoehtoa: riskiraskaus, jossa mahdolliset ongelmat lapsen kehityksessä/epämuodostumariski tai abortti. :( Voit saada syliisi elävän lapsen 9kk jälkeen, mutta syytät itseäsi lopun elämääsi hänen pienistä epämuodostumista ja muista kasvuun liittyvistä ongelmista, jotka todennäköisesti johtuvat EllaOne-lääkkeen ottamisesta. Lääkefirma on väärässä: EllaOne ON aborttipilleri. He, jotka tulevat raskaaksi lääkkeestä huolimatta, valitsevat vaarat tiedostaen mieluummin abortin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


EllaO kirjoitti:

Onko kukaan käyttänyt?
Miten meni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu