Helsingin Lähetysseurakunta klo19!
Ylistystapahtuma Silja Symphony Atlantis Palace 27.10!
31.12.2016 Vantaa Energia Areena Kanadan Profeetallisen neuvoston johtaja Stacey Campbell ja Nortwind Collective!
www.missiomaailma.fi
Ylistystapahtuma Silja Symphony Atlantis Palace 27.10!
31.12.2016 Vantaa Energia Areena Kanadan Profeetallisen neuvoston johtaja Stacey Campbell ja Nortwind Collective!
www.missiomaailma.fi
Vastaukset 10
Vanhimmat
"31.12.2016 Vantaa Energia Areena Kanadan Profeetallisen neuvoston johtaja Stacey Campbell ja Nortwind Collective!"
No tuollahan on kiva uuteen vuoteen vaihteen lihallisen hihuloinnin ja väärien profetioiden merkeissä. Ei muuta kuin "nuppi tutisemaan"!
Pari jaetta Jumalan mannaa matkaevääksi tuohon tilaisuuteen...
5.Moos.18:21 "Ja jos sinä ajattelet sydämessäsi: 'Mistä me tiedämme, mikä sana ei ole Herran puhetta?' niin huomaa:
18:22 kun profeetta puhuu Herran nimessä, ja kun se, mitä hän on puhunut, ei tapahdu eikä käy toteen, niin sitä sanaa Herra ei ole puhunut; julkeuttaan se profeetta on niin puhunut; älä pelkää häntä."
PS. Mikäli joku ei tätä väärää profeettaa ennestään tiedä, niin tässä hän profetoi Todd Bentleylle suuria vain viikkoja ennenkuin Bentleyn haureellinen kaksoiselämä tuli julkisuuteen.
https://www.youtube.com/watch?v=macIFwHROaM siis tässä tuo ns profetia
No olipa kamalaa katsottavaa. Miten tämmöinen ihminen kutsutaan hengelliseen tilaisuuteen puhumaan?? Toivon että sihisee sielläkin noin jotta paljastaa siten itsensä ja voiman lähteensä.
Lähetysseurakunta on syvällä, eikä näytä nousevan. Petri Mäkilä upotti lopullisesti.
Oli mukana muitakin
Lähetysseurakunnan johto on käsittämättömässä pimeydessä. Kukaan ei näytä välittävän nuorista, vaan kaikki sataa Missiomaailman laariin.
Nimimerkki
näin.se.menee kirjoiti:
"Täsmennän vielä sen, että luuta parhaillaan lakaisee Läpäriä. Siellä on vielä torontolaisia kyllä, mutta joutuvat ulos, jolleivat tee aitoa parannusta. En ole tässä asiassa optimisti. Läpärillä on ollut paljon torontolaisia.
Sen verran sanon, että kun Jumalan luuta lakaisee, niin porukat lentävät pihalle. He joko lähtevät itse ovet paukkuen tai muulla tavalla. Muuta lähtevät. Toivotan torontolaisille tervemenoa."
Kommentti:
Mikä on muuttunut ???
http://www.lahetysseurakunta.fi/tapahtuma/worship-city-7/
Ehkä asiat muuttuvat vain pakosta. Kun nuoret lähtevät valloittamaan maailmaa uudessa worship-seurakunnassa ja repivät sekä taivaan että seurakunnan rikki, jäljelle jääneet joutuvat arvioimaan omaa hengellistä vanhemmuuttaan.
Pelkillä kosmeettisilla muutoksilla Lähetysseurakunta joutuu alasajamaan toimintaansa.
Jeesus Kristus ei tehnyt kompromisseja seuraajiensa kanssa vaan pysyi totuudessa.
Ne opetuslapset , jotka seurasivat Raamatun Jeesusta Kristusta tunsivat hänet ja siksi eivät voineet muuta kuin seurata totuutta.
Olen kuullut, että esim. P.Tiainen saarnassaan sanoo, ettei usko ,että Jeesus paransi Jumalana vaan uskoo, että paransi ihmisenä Pyhän Hengen voimassa.Minä ymmärtäisin, että Tiainen näin kieltää Jeesuksen Kristuksen koko jumaluuden ja ei näin tunnusta Jeesusta Kristusta lihaantulleeksi.Jeesuksen Kristuksen jumaluus ei tietenkään voi mihinkään siinä vaiheessa kadota kun hän paransi Pyhän Hengen voimassa.Jeesus Krsitus on Herramme ja Jumalamme.
1 Joh 4:1-3 Biblia
I. Te rakkaimmat! älkäät jokaista henkeä uskoko*, vaan koetelkaat henget, josko he Jumalasta ovat; sillä monta väärää prophetaa ovat tulleet maailmaan.
2. Sillä te tuntekaat Jumalan Henki, että jokainen henki, joka tunnustaa Jesuksen Kristuksen lihaan tulleen, se on Jumalasta,
3. Ja jokainen henki, joka ei tunnusta Jesusta Kristusta lihaan tulleeksi, ei se ole Jumalasta: ja se on antikristuksen henki, josta te kuulitte, että hän on tuleva*, ja on jo parhaallansa maailmassa.
Joh 6 :66-69 Biblia
66. Siitä ajasta luopuivat monta hänen opetuslastansa hänestä ja menivät pois, eikä hänen kanssansa enempi vaeltaneet.
67. Niin Jesus sanoi niille kahdelletoistakymmenelle: ettekö te myös tahdo mennä pois?
68. Simon Pietari vastasi häntä: Herra, kenenkäs tykö me menemme? sinulla on ijankaikkisen elämän sanat,
69. Ja me uskomme ja olemme ymmärtäneet, että sinä olet Kristus, elävän Jumalan Poika?
Toisaalta en ihmettele, että Lähetysseurakunta jatkaa samalla hengellisen tuhon tiellä.
Mutta surullista se on. Todella surullista.
Eivätkö he mitään käsitä.