Olisi se hieno asia. Kuka siivoaa ympäristön?
Joko Röykän sairaala on tyhjä?
17
232
Vastaukset
- Niinihanilapsia
Paikalliset talkoo voimin. Eiköhän kaikki mielellään tule auttamaan kun meidän pikku pakolaislapset ovat vain vähän sotkeneet. Kyllä kyllällä tähän aina ymmärystä löytyy.
- kylläsopisi
Onko se oikeasti loppumassa ???
Hyvä olisi.
- ihantottatämä
Tällä hetkellä se ainakin toimii vilkkaasti ja väki vaihtuu urakalla kun Kovasen ja Green Linen bussit ajaa rallia ikkunat tummennettuna ja iltaisin ajavat VOKin läheisyydessä sisävalot sammutettuna. Nyt kun lehdet ovat tippuneet puista niin aitiopaikalta seuraan SPR:n lööperijuttuja. Ovat kyllä luvanneet ajaa alas tämän yksikön. Vielä ehtivät raiskata täälläkin. Viikonloppuisin nämä huonohampaiset ja pahanhajuiset alkuasukkaat lähtevät aina joukolla Kamppiin jahtaamaan naisia ja viskovat SPR:n antamat kortsut pysäkeille. Siitä on kuviakin netissä. Ja että kukahan siivoaa paskatut lähimetsät?
- rygonomus
Tule itse alas sieltä puusta
- Joulurauhaa.jo
Mielenrauhaa saisimme jos VOK todella tyhjenee. Olisi kiva joululahja
- pahapukki_1
Ainahan luvata voi, sanoi politiikkokin. Ei vaan taida onnistua.
- röykänmummo
Onko porukka pihoissa pyörinyt, ovikelloo soitellaan ? Hienoa toimintaa...lisää tällaista.
- siistipaikka
Olen kulkenut sairaala-alueen läpi useasti eikä siellä mitään roskia ole. Ei kyllä kovin usein näy pakolaisiakaan. Sorry, että pilasin keskustelun tosiasioilla.
- tervetuloo
Oisko ne Hesan keskustassa, josta sitten palaavat maksamatta bussilla. Ei paljon uskalla bussikuski kysellä. Osa liftaa pussipysäkeillä ja osa jää matkan varrelle liftaamaan.
Sieltä sitten yritetään liftata porukalla,
Sorry nimimerkki: siistipaikka, ei ole meno niin siistiä kuin luulet. Haluatko omalle pihalle pyörimään, kaikkia ovia yrittämään aukoa ja monta kertaa ovikelloa rämpyttämään.
Saatan olla kanssasi eri mieltä. - Röykkäläinen
Älä puhu paskaa.
- Tuholaistorjujia.sinne
Paskavana yltää VOKista kylälle asti.
- Avutontaväsykkää
Ootte te röykkäläiset ihme suvakkeja...
- vastuussa
Paikalliselle terveydn valvonta viranomaiselle pumaskaa.ELY-ympäristö puolen vastaavalle.Ehkä käväisivät kauaa vilkaisemassa.Jos paikka on spr-hoidossa inne kuuluu ympristön ja muukin hoito.Heillehän rahatkin menevät.
- Mohammed
Te suomalainen ei umara etä mina tulen maasta missä ole sota..
- asukasalueelta
Hei siisti paikka! Ai sairaalan ympäristö oli ollut siisti? Mikähän vuosi on ollut kyseessä?
Tässäkään VOKissa ei ollut yhtään todellista pakolaista. Pelkkiä sotilaskarkureita, rikostuomioita pakenevia ja parasta ilmaista sosiaaliturvaa hakevia joille ei kelvannut Euroopan halki tulomatkalla yksikään n. 10 eri turvallisen maan tarjoama ilmaiselämä.
Ai että pakolaisia...joopa joo.- totuus_röykästä
Suvakki-uutisissa on todellisuus kääntynyt. On vain oikea todellisuus ja sitten se varjo "suvakki-todellisuus".
- Röykkääää
Lisää mielipiteitä röykkäläistem suusta kuulisin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot12117218Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss419938Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen295081Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2393895Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman333133Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.142840Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1142805Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen
Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.252742"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita512625Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling762503