Miksi Suomi on naitettu Ruotille ja lueterilaisuudelle. Missä on asenne ikkunat auki Eurooppaan?
Miksi olla kihuttaa Ruotsin bepaa, kun Euroopan poliitikalla pääatäsi pidemmälle. Miksi Svea Mamma Merkeloin sijaan? Vai onko Merkkeli maksanut jo ryssänkaupat takaisin? Missä tämä näkyi jos maksoi?
Miksi olla kihuttaa Ruotsin bepaa, kun Euroopan poliitikalla pääatäsi pidemmälle. Miksi Svea Mamma Merkeloin sijaan? Vai onko Merkkeli maksanut jo ryssänkaupat takaisin? Missä tämä näkyi jos maksoi?
Vastaukset 6
Vanhimmat
hyväkysynys
Ei kannarta unohtaa. Kartalla ollaan.
Ruotsin liikennevirasto kieltää jouluvalot. Näin se islamisaatio etenee.
Siis katujen jouluvalot.
Luterilaisuus ja ylipäätään kirkon reformi eivät olleet ruotsalainen keksintö. Joo, Martin Luther oli saksalainen.
Luterilaisuus mahdollisti kansallisvaltioiden kehittymisen irti ylikansallisen katolilaisuuden otteesta. Nyt taas meillä on uusi "kirkko" eli EU ja sen uskonkappale "vapaa rajojen ylittävä kauppa" ( hyödyttää lopulta vain suuryrityksiä). Perkele on tässä yhteydessä tullit ja valtion omistus.
Ei hätää...
pappa tulee jakamaan RIPPI NIMISELLÄ OMAVANHURSKAUS OPEILLAAN rikollisilleen lasten raiskaamiset anteeksi!
Vakavaa ja oikeudettua arvostelua "kultti jumalalle" nettilehdessä...
http://www.expressen.se/nyheter/ropen-efter-upprattelse-varfor-sviker-du-oss-paven/
Käytäkää avuksi vaikka esimerkiksi tätä, ellei "pakko" ruotsi riitä....
https://translate.google.com/?sl=sv&tl=fi