"Joku kaunis päivä ajan vielä ulos tieltä valomainoksen takia!"
http://www.ilkka.fi/tilaajalle/maakunta/joku-kaunis-päivä-ajan-vielä-ulos-tieltä-valomainoksen-takia-1.2144461
http://www.ilkka.fi/tilaajalle/maakunta/joku-kaunis-päivä-ajan-vielä-ulos-tieltä-valomainoksen-takia-1.2144461
Vastaukset 10
Vanhimmat
ymmärän kyllä peltoelvisten tuskan kun on tottunu siihen että kotona navetan ja pirtinvalon lisäksi zetoorin lampun loisteessa kun ajellahan seinäjojelle oma-speehin pankkihin ja samalla viinakauppahan ja likkaa kattomahan kun se on tullu muka johonkin rikkahien ammatikouluhun tänne isoolle kirkolle...kyllä se ny pelijättää kun on kaiken mailman valoja...pelkekää itte seinäjokisetkin justin ne tuli kahreksankytä luvun aluus vasta alas puu majoosta
Isolle kirkolle, voi vittu mikä vitsi. Kävisit reppana vähän maailmalla, niin tietäisit millaista on isoooolla kirkolla.
Niin.
Sinulla ei itsellä ole takuulla ole ajokorttia etkä autolla koskaan ajanut noiden Seinäjoen valoperkeleiden keskellä? Vastaavia on muuallakin Suomessa mutta ei missään muualla noin vittumaisia kun yhtäkkiä tumma ruutu välähtää kirkkaaksi kuin miljoona salamaa.
Ei ole. En ole. On. Ei ole. Parikin miljoonaa.
Kehitys kehittyy. Aivan vasta hääparien nimikirjaimet sydämenkuvissa olivat rikollisia ja vaaransivat tieliikennettä, mutta nyt on keksitty turvallinen tapa jakaa autoilijoille tärkeitä kaupallisia ja miksipä ei hääparien juhlapaikka ilmoituksia, kunhan hinnasta sovitaan.
Tauluja voisi vielä suurentaa että ne näkisi kauempaa että ehtisi lukea kaikki. Toinen vaihtoehto olisi, että mainosten pyörimisnopeutta kasvatettaisiin ettei tarvitsisi hidastaa.
Raimo Sarajärvikö siellä kirjoittaa? Hemmo joka omistaa nuo paholaisen mainosvälineet???
Ei kovin turvallinen.
Mites nuo hirvet. Ne vasta vittumaisia onkin näin pimeellä ja ovat oikeasti aiheuttaneetkin kolareita. aka oravat ja muut vittumaiset värittömät mettän tappajat.
Joku päivä vielä mäkin ajan ojaan jontuollaasen elukan takia.
Nyt Ilkkaan äänestys, missä on vittumaisimmat hirvet ja kuka vie Ilkan mainos eurot
Hei. Yksinkertainen apu asiaan. Älä katto siihen valohon kohti. Katto tietä, älä valoa.