Persut kyykyttää työtöntä

Perustuslaki saattaa pelastaa työttömät pakkotöiltä

http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/art-2000001934793.html


Siinä on meillä "työväenpuolue".
2<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Persut ei yksin kyykytä ketään.

Äänestä

Perustuslaki sallii kansalaisten eriarvoisen kohtelun kaikin mahdollisin tavoin. Perustuslaissa viitataan nimittäin muihin lakeihin, vaikka siinä sanotaan, että kansalaisia pitää kohdella yhtäläisesti.
Millä oikeudella kolmikanta pitää osan kansasta kortistossa kitumassa? Miksi yritykset saavat kohdella työntekijöitään eriarvoisesti?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hjl76776 kirjoitti:

Perustuslaki saattaa pelastaa työttömät pakkotöiltä

http://www.iltasanomat.fi/taloussanomat/art-2000001934793.html


Siinä on meillä "työväenpuolue".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu