missäs kaikkialla niitä `pellejä` on nähty kertokaas että tietää vähän tämän hetkistä tilannetta :))
Missä pellejä/klovneja on jo nähty!?!?
joensuulainen1
16185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
itseainakin kuullut että tuusulassa olisi ollut ainakin monta tapausta jo?
PORISSA MM
kurikassa oli nähty ainakin todistetusti...
Turkuuu!!!
Jossain toisella palstalla luki että liedossa olisi nähty.
USA:n kentuckyssa :D
Ainakin tuusulassa,helsingissä,espoossa,rovaniemellä, savonlinnassa,porissa,raumalla,turussa,raisiossa,vantaalla,riihimäellä,nurmijärvellä,ulvilassa, pirkkalassa, kerimäellä, leppävirralla,pieksämäki ja kokkolassa
Onks kukaa nähny jns?👁👁
mitäköhän ne yrittää saaha aikaan tolla ``pelleilyllä``???
On kuulma joensuussakin ollut (ainakin) yksi pelleilijä... SCARY!!!
eli tämän takia kaikki sitten alkoi:
Klovniksi pukeutumisen villitys alkoi Yhdysvalloista muutama kuukausi sitten. Ihmiset pukeutuvat klovneiksi ja pelottelevat vastaantulijoita. Säikyttelyistä ladataan video sosiaaliseen mediaan, esimerkiksi Youtubeen tai Twitteriin.
LÄHDE: http://www.aamulehti.fi/kotimaa/pelottava-someilmio-leviaa-suomessakin-nyt-klovnit-saikyttelevat-ihmisia-rovaniemella/
onneksi ne eivät nyt ole (vielä) tehnyt mitään suurempaa väkivaltaista juttua ainakaan Suomessa!
Siellä sinun huoneessa sängyn alla oli naamari ja vesipyssy. Kuulin äidiltäsi.
Mun mielestä on sekin liikaa kun säikytellään viattomia ihmisiä. Miettikää nyt et millaset traumat ne lapset saa, joita on aikuiswt ihmiset menneet säikyttelemään klovni asuissa. En muista et oliko se tuusulassa,mut kuitenki jotkut miehet oli klovni puvuissa jahdannu 7, 9 ja 11 vuotiaita. En muista oliko iät ihan nuo.mut niitten lapsien äiti sano et sen 7v yöunet meni.
Mitäköhän ne ees tekis jos said kiinni?
Niinpä, on tuo kyllä outoa... Toivottavasti tuo villitys menee nopeasti ohi!