Stiller showssa PS jyräsi järkevyydellään...

..on pakko äänestää PS:a ensi vaaleissa. SDP Harakka on puhunut viimeaikoina järkeä, mutta, demari on demari, joka on vasemmistolaisessa juoksuhaudassa.
PS on asiaa, maahanmuutto on oikealla tavalla esillä puolueessa.
PS pois Sipilän halituksessa, palatkaa juurillenne, suomi tarvitsee PS:a...
1562
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei+pysty+enää,+kirjoitin+tuossa+äsken+Linströmille(työministeri)+ja+hän+ei+ole+tehtäviensä+tasalla.++Äänestäisin+kyllä+ja+äänestin+ennen,+mutta+vaikka+muutos+tuli+se+muutos+oli+väärä.+Se+muutos+oli+kokoomuksen+muutos,+se+oli+muutos+ihmisoikeuksia+vastaan,+liikeelämän+puolesta.+Se+muutos+oli+liian+julma+ja+liian+riittämätön,+ennen+kaikkea+se+muutos+oli+liian+hidas.+Virkamiehiä+on+liikaa+ja+heitä+ei+vaaleilla+valita,+vasta+kun+tämä+muuttuu+niin+voidaan+saada+aikaan+muutosta.+Leikkuriin+50%+virkamiehistä+ja+jäljellejääneistä+50%+pitää+vaihtua+100%,+kierrätys+ei+auta.+Vanhat+virkamiehet+pois+ja+uudet+tilalle.+Linström+vetoaa+esimerkiksi+paljon+muistioihin+ja+kirjoituksiinsa+työelämästä,+TEM:mmeihin+ja+TYP:peihin+mutta+se+ie+riitä+jos+jutut+jäävät+kirjoituksiin+sekään+ei+auta,+ja+jos+kirjoitetaan+vain+työttömien+tappamisesta,niin+siitäkään+ei+työttömät+tykkää.+EK+voi+olla+houkutteleva+kumppani+mutta+EK+ei+äänestä,+kansa+äänestää,+ja+voi+että+miten+kansa+äänestää.+Persuja+äänesti+rasistien+lisäksi+kaikki+köyhät+persujen+kaudella+köyhät+on+osin+kokonaan+tai+muuten+vaan+listitty.+Kaikki+tuet+vähävaraisilta+on+lakkautettu+miten+ajattelee+Linström+tuon?.."Se+on+teidän+oma+etunne",+eli+ei+hän+ajatte.+Hänellä+on+pinkka+kunnossa,+rahaa+löytyy+ja+syksyn+tuulet+ei+satu+rikkaaseen.+Linström+saa+apteekista+lääkkeet,+häntä+äänestänyt+köyhä+ei+saa.+Jos+köyhä+on+elossa+2019..Häntä+ei+enää+retkuteta,köyhä+muistaa+koska+on+köyhä+huomennakin.Persut+tuhoavat+itsensä+kekkuloidessaan+Kokoomushallituksessa+koska+heitä+ääensti+köyhät,ei+rikkaat.+Jokainen+persujen+veto+sosuu+köyhää+naamaan,ei+se+äänestä+enää+jos+sitä+hakkaa+ja+kurittaa.+Jotaminen+on+helppoa..Älä+hakkaa+äänestäjää+kokoajan.

Äänestä

  • SOINI NUOLEE USKONNOLLISNE SIELUNVELJENSÄ KEMPELE-SIPILÄN PERHEEN

    ei Soini välitä Suomen taloudesta tai muusta

    vaan ajaa KRISTITTYÄ SMP-PUOLUETTA JA EHKÄ HINKUU HILLOTOLPPAA KEMPELE-SIPILÄLTÄ

    SOININ HYVÄKSYI JOPA KREML-MAALAISLIITON YDINVOIMALAN JOSSA SUOMEN ENERGIAN OMISTAA PUTININ DIKTATUURIHALLINTO

    ROSATOM EI OLE YRITYS VAAN KREMLIN TOIMISTO

    JA SOINI HYVÄKSY MAALAISLIITON MAAKUNTAHALLINON JOKA ON BYROKRAATTINEN MUSTA AUKKO JOKA NIELEE RAHAA KAUPUNGEISTA JA VIE MAASEUTUJEN KEPULOISILLE

    Äänestä

"PS pois Sipilän halituksessa, palatkaa juurillenne, suomi tarvitsee PS:a"

Ja mikähän tässä tilanteessa muka olisi parempi vaihtoehto hallituksessa? Viimeksi eduskunnan kyselytunnilla oppositio painosti kokoomuslaista sisäministeriä, että Suomen pakolaiskiintiötä pitäisi nostaa, mutta Paula Risikko jämäkäsi totesi, että Suomen matukiintiötä ei nosteta nyt tippaakaan.

Kyllä se nyt vain niin on, että toivotaan ja rukoillaan, että sama hallituskokoonpano jatkaa mahdollisimman pitkään.

1Äänestä
  • Nähtävästi joku muu jos meno on noin julmaa. Olen myös sitä mieltä että palataan sinen mist' lähdettiin,eli oppositioon. Risikko on käsitttämättömän älykäs jopa porukassa,Risikko totesi että rsismin ongelmat on työttömyydessä ja köyhydessä. Eli ongelmat on tiedossa mutta omista rahoista on vaikea ahneiden jakaa.

    Tuo kokoonpano ei jatka 2019 jälkeen Kokoomus ja SDP,sekä Keskust ehkä.. Persuilel kävi tässä leikissä huonosti,persujen kananttajat ovat yksinkertaisia ja rehellisiä ihmisiä, heille ei valhdella kun kerran. Olen tuota vaalityötä heille tehnyt ja kikki ne jotka työn tekivät ovat käänteet kelkkansa kun hype ja huuma on loppunut, jokainene ymmärtää nyt jo auttaneensa pahan valtaannousua.

    Maata ei voi johtaa niin että on ek,hallitus ja kansa..Nyt kansa on poissa laskuista. Ongelmat ovat vasta vuonna 2019 edessä uskon että ihmiset muistavat kyllä. Sanot että persut on paras? Voi olal mutta virkamiehen petosta ei ole kukaan ksokaan saanut anteeksi...Tämä olisi ensimmäinen kerta.

    1Äänestä

  • Soini pyrkii maksimaalisesti nuivien ulostamiseen ja erityisesti Halla-ahon erottamiseen

    nyt vain on niin kova tilanne että hän mölisee omiaan

    PS:ssa tulee käynnistymään massiiviset riidat sen jälkeen kun kuntavaalit on hävitty kunnolla

    kun on suuri joukko kodittomia entisiä kepulaisia ja kristittyjä tappelemassa vähäisten akateemisten kanssa

    SOINI ON JUNTITTANUT PUOLUEENSA KOULUJAKÄYMÄTTÖMILLÄ JEPEILLÄ JOILLE KYMPPITONNI EDUSTAJANA ON KOVA PALKKA KUUSSA KUN MUUTA TYÖTÄ EI IKINÄ SAA

    LINDSTRÖM ESIMERKKINÄ JOKA EI SAANUT ITSELLEEN HOMMATTUA TYÖTÄ VALMISTUI
    TYÖTTÖMÄSTÄ MINISTERIKSI VIIDESSÄ VUODESSA LIENEE MAAILMANENNÄTYS JUNTTI OIKEUSMINISTERINÄ ILMAN OPINTOJA

    Äänestä

..ei rukoilla. Hallitus on kepu johtoisesti iskenyt palkansaajien ja eläkelläisten kimppuun. Maataloudentukia maksetaan jo yli 6 miljardia kaikenkaikkiaan, mutta sekään ei riitä, lisä tukia annettiin 150 miljoonaa. Tulli joutuu lopettamaansa toimintaansa, mutta maitotiloille jaetaan rahaa.Palkansaajat kärsivät, mutta maatalouden miljardi tukia vain lisätään.
Hallitus on ehdottomasti huonolla tiellä...

1Äänestä
  • Tiestysti kärsii koska tuossa ajetaan 11,5 miljoonan työttömän peruspäivärahat 40 tilalle eli noin 90 ihmisellejos tekee tuolaisia siirtoja niin muutos on varma.

    Äänestä

Lipevä Harakka nolasi itsensä typerillä puheillaan.

Äänestä

Että vielä kerran pitäisi uskoa ja tulla petetyksi KAIKISSA lupauksissa?

Ei ikinä! Hölmö ja hyväuskoinen saatoin olla, yhden kerran, mutta älkää nyt jumalauta vielä tyhmänäkin pitäkö. EI IKINÄ ENÄÄ!

Toivottavasti tuli selväksi ja lopetatte sen kerjäämisen.

Äänestä

Persut sinetöi kohtalonsa kun pettivät äänestäjänsä heti vaalien jälkeen. Kreikan piikki uhottiin laitettavan kiinni -> annettiin rahaa enemmän kuin koskaan. Mamutulva piti lupauksissa pysäyttää kokonaan -> niitä otettiin heti kymmeniä tuhansia lisää. Lupauksissa köyhiltä ja vähäosaisilta ei voinut kerta kaikkiaan leikata enää yhtään -> leikattiin enemmän kuin koskaan. Sairailta ja eläkeläisiltä ei voinut leikata enää -> leikattiinkin oikein kaksin käsin. Opiskelijoilta ei voinut enää leikata -> no niiltä vasta leikattiinkin. Jne. jne. Lupauksien pettämisen lista on synkkä ja loputon.

Äänestä
  • aamen

    Äänestä

  • Kaikki muu olis vointu mennä mutta nuo lääke,eläke,työttömyys,asumikulujen leikkaamisen oli typerää ja lyhytnäköistä. Linströmiä paljon seuraneena hänen ajatuksenasa menee jotekin niin että työttömät viedään kuoppaa kaivamaan ja viimeinkin sieltä kuopan pohjalta kuuluu sitten hiljainen kiitos 2019. Tuo sokeus varmaan johtuu porukassa hengaamisesta ja hyvästä palkasta keskiverot persunäänestääj köyhä sai 260€/kk käteen ja nyt 200€.

    Linström toteaa monille äänestäjille,että mikä on teidän ehdotuksenne tähän ongelmaan?? Minusta ei äänestäjien kuuulu tehdä ministerien työtä. Oma ehdotukseni on eroamineen ja pienempi ahneus.

    Äänestä

Nyt selvis mitä puoluetta äänestän, äänestän perussuomalaisia, ei enään demareita ovat turhia räksyttäjiä,

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


demarienvihollno1 kirjoitti:

..on pakko äänestää PS:a ensi vaaleissa. SDP Harakka on puhunut viimeaikoina järkeä, mutta, demari on demari, joka on vasemmistolaisessa juoksuhaudassa.
PS on asiaa, maahanmuutto on oikealla tavalla esillä puolueessa.
PS pois Sipilän halituksessa, palatkaa juurillenne, suomi tarvitsee PS:a...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu