Tuontiautot

Taxfreeautot

Tuontiautot Liettuasta, Saksasta, Ranskasta, Belgiasta, Italiasta ja USA:sta, yli 5 vuoden kokemus. [email protected]

4

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ccccccccccccc

      Ei vissiin kovin vakavasti otettava, ei ainakaan ole moneen päivään vastaillut.

      • kukamukauskoo

        On niin monta maata eri puolella että eihän se ehdi vastata kun pitää reissata. Tänään Italiassa, huomenna USAssa ja ylihuomenna Liettuassa jne.


    • Yli_20_vuoden

      kokemuksella sanon että noista maista ainoastaan valkoihoiselta saksalaiselta kannattaa auto ostaa, joko vanhemmalta yksityiseltä tai kunnollisesta liikkeestä. Ei häkistä eikä mamulta. Jenkeistä ei kokemusta mutta kaikista noista muista maista tuotaessa saa varautua yllätyksiin.

    • cerogee

      Minulla on 2004 vuosimallia oleva Jeep, mikä on alun perin tuotu Italiasta (en minä).
      Suomeen se on rekisteröity vuonna 2013. Saanko mistään auton historiatietoja siltä ajalta kun se oli vielä Italiassa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2561
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      88
      1496
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      16
      930
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      838
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe