Mitä kuuluu Waltterille

Mitä kuuluu Waltterille, jäitkö taasen pysäkille, ootko yksinäinen ja onneton. Tätä voi laulaa Leevi and the Leavingsin Mitä kuuluu Marja-Leena sävelellä.
1471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Jatketaan rallattelua heti aamutuimaan. Hei hei hei Rami, I laav juu.

1Äänestä

Kai Sauli on valtterin kutsunut itsenäisyyspäivän vastaanotolle. Onhan tuo sen verran julkisuudessa pörränny, että olisi aika rasistista olla kutsumatta.

1Äänestä

Surkea kuski kun jätti waltterin pysäkille. Veolia poikottiin.

Äänestä
  • Juuri näin. Järjestetään mielenilmaus Waltteri-pojan puolesta. Bussipysäkit täyteen ihmisiä, eikä heistä kukaan nouse Veolian bussiin.

    Äänestä

Waltteri suunnittelee uusia kujeita

1Äänestä
  • Toivottavasti ei sorru käyttämään klovninaamaria :(.

    Äänestä

Fiksut kiusaa lasta, tuleeko miehekäs olo?

Äänestä
  • Mitä kiusaamista se on jos rallatellaan lauluja ? Eikö se ole suvaitsevaisuutta parhaimmasta päästä, osoittaa huomiota bussirasismin ja lelurasismin uhreille. Me ei suostuta pelkäämään, vaikka meidät jätettäisiin bussipysäkille salakuljetettujen lelujen, testosteroniampullien ja klovninaamareiden kanssa!

    1Äänestä

Kiusaatteko varakkaita lapsia samalla tavalla? Vaikka jotain Skotlannista tai länsimaista tulevia lapsia? Koetteko samaa ylemmyyttä jenkkipoikien kphdalla?

Äänestä
  • On solidaarista osoittaa välittävänsä bussipysäkeille jätetyistä lapsista, vaikka esimerkiksi laulamalla heistä. Ei se ole mitään kiusaamista, vaan solidaarisuutta. Ei ole väliä minkä värinen se pysäkille jätetty lapsi on, laulaa saa aina, se ei ole mitään kiusaamista. Se on tapa osoittaa solidaarisuutta ja suurta yhtenäisyyttä rasismia vastaan.

    1Äänestä

Waltteri case3 on vasta kirjoitusvaihessa. Lopullinen versio ilmestyy viimeistään jouluruuhkaan, tarinan nimi on Waltteri läpimärkänä räntäsateessa pyskillä!

1Äänestä
  • Näin EI saa käydä, kansanliike pystyyn.

    Äänestä

  • Onko Lelu-Ramista suunnitteilla uusia tarinoita, kuka toimii käsikirjoittajana ? Huru-Erkki vai joku muu ?

    1Äänestä

  • rahat.on.loppu kirjoitti:

    Näin EI saa käydä, kansanliike pystyyn.

    Totta,tämä tapaus ei saa milloinkaan enään toistua maailmanhistoriassa.Nyt näyttäkää voimanne jokainen suvakki,vajakki,vihervasuri,sekä muut hörhöt, järjestämällä valtakunnallinen mielenosoitusmarssi HELSINGISTÄ KITTILÄÄN ja takaisin.Ei tule tämän jälkeen enään lapsiparka jäämään pysäkille yksin märkänä,viluissaan ja nenä vuotaen.Täytyy vain toivoa,että liikennevälineet pysyisivät aikatauluissaan,koska kuskit kilpailisivat keskenään,kuka saisi hänet kyytiinsä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LiiviAndTheHotWings kirjoitti:

Mitä kuuluu Waltterille, jäitkö taasen pysäkille, ootko yksinäinen ja onneton. Tätä voi laulaa Leevi and the Leavingsin Mitä kuuluu Marja-Leena sävelellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu