Olin yhdynnässä tänään poikaystävänikanssa meilmä oli käytössä kondoomi mutta kun hän laukesi se jäi sisääni ja nousin hänen päältään. Menin vessaan enkä tajunnut että kondoomi olisi ollut sisälläni pissatessani se tuli ulos, onko siis minulla suuri mahdollisuus tulla raskaaksi? Lakanoissa oli kumminkin muutamia pisaroita kondoomista pudonneesta mällistä vai miksi sitä nyt kutsutaankaan. Kuukautisvuotoni kuitenkin loppui eilen. Auttakaa mahdollisimman pian!!!
kondomi jäi sisääni.
1
188
Vastaukset
- piikkitätsy
Jos kuukautisesi loppuivat eilen kuten mainitsit, niin sinulla on meneillään vasta kuukautiskiertosi ensimmäinen viikko. Tätä aikaa kutsutaanmonesti myös ns. varmoiksi päiviksi. Näiden varmojenpäivien aikana mahdollisuus tulla raskaaksi on erittäin pieni, lähes olematon.
Siittiöt elävät naisen elimistössä 3-5 päivään ja kun ovulaatio, eli munasolun irtoaminen tapahtuu suunilleen kuukautiskierron puolivälissä, eli noin kaksi viikkoa ennen kuukautisvuodon alkamista, alkaa raskaaksi tulemisen mahdollisuus kasvaa yhdynnöistä jotka tapahtuvat kp. 8 jälkeen.
Mahdollisuus raskaaksi tulemiseen on suurimmillaan suurimmalla osalla meitä naisia suunilleen kuukautiskierron 10 - 18 kp. välillä ja silloinkaan se ei ole 100% varmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tyttäreni kuoli lihavuusleikkaukseen.
Miettikää kuiten 2 kertaa, ennenkuin menette lihavuusleikkaukseen.3076992Viiimeinen viesti
Sinulle neiti ristiriita vai mikä nimesi sitten ikinä onkaan. Mulle alkaa riittää tää sekoilu. Oot leikkiny mun tunteill652089- 1751807
epäonnen perjantain rikos yritys
onpa epäselvä kuva, tuolla laadullako keskustaa tarkkaillaan lego hahmotkin selvempiä151307- 1121257
Suomessa ei ole järkeä tarjota terveyspalveluita joka kolkassa
- Suomen väestötiheys 1.1.2022 oli 18,3 asukasta maaneliökilometriä kohden. - Uudenmaan maakunnassa asuu keskimäärin 181691190Yllätyspaukku! Vappu Pimiä rikkoi vaikean rajapyykin yllättävässä bisneksessä: "Nyt hymyilyttää...!"
Wau, onnea, Vappu Pimiä, upea suoritus! PS. Pimiä tänään televisiossa, ohjelmatietojen mukaan hän on Puoli seiskassa vie71176RÖTÖSHERRAT KIIKKIIN PUOLANGALLA.
Puolankalaisilla tehtävä ryhmäkanne itsensä yleintäneistä rötöstelijöista, sekä maksattaa kunnan maksama tyhmän koplan j541086Kirjoitin sinulle koska
tunnen sinua kohtaan niin paljon. Sydäntäni särkee, kun kätken ihastumisen, kaipauksen, sinua kohtaan tuntemani lämmön j411041Martina pääsee upeisiin häihin
Miltäs se tuntuu kateellisista. Anni Uusivirta on Martinan kavereita.288992