Trollaajat kyselevät, miten maahan tunkevat viholliset otettaisiin täällä vastaan? Tietysti yhtä vieraanvaraisesti kuin ennenkin. Jokainen saa ikioman maapalstan. Sen koko on 1x2x2 metriä. Talvella tulleet pääsevät tontilleen lumien sulettua.
Suomalainen vieraanvaraisuus edelleen voimassa
HistorianTakuulla
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tulijat otetaan vastaan suukoin ja kukkasin. Suukkoja sataa madoilta ja "tontiilla" kukki paskanmarja.
Millä perusteella se on jotain (muotisana) "trollausta", kun kysytään miten viholliset otettaisi vastaan?
Viholliset on jo suomessa! Se on maailmanvalloittaja porukka, joka uskontonsa perusteella haluaa lopulta hävittää kaiken, koska mikään ei ole sille sopivaa, paitsi yks perkeleen kirja!
Siinä käy samoin vielä, kun 1600 luvulla amerikassa ja afrikassa, kun "ainoat oikeaoppiset" kristityt riehu uskonnon nimissä uusilla mantereilla!
Trollit hyökkäävät valheillaan maata vastaan. Rajan ylityksen jälkeen pääsevät loppusijoitukseen koiranputken kasvatukseen.
Ettei totuus unohtuisi....
Korpilaki on hyökkääjille edelleen voimassa.