"Assange: Äskettäin murhattu Seth Rich oli Wikileaksin tietovuotaja"
"Rich kuoli kun häntä ammuttiin kahdesti päähän teloitus tyyliin ja viranomaisten mukaan kyseessä oli pelkkä ryöstömurha. Mutta ajankohta jolloin murha tapahtui, niin se tapahtui juuri silloin kun Rich oli jo aikeissa mennä FBI:n toimistoille luovuttamaan tietoja Hillary Clintonista."
"Assangen tapauksessa tämä häneen kohdistunut raiskausepäily kun sattuu olemaan CIA:lle työskentelevän naisen työtä. Anna Ardin (kuvassa) työskenteli koko tuon ajan CIA:lle, jolloin Assange tuli käymään Tukholmassa."
http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2016/08/assange-wikileaksin-tietovuotaja-seth.html
"Rich kuoli kun häntä ammuttiin kahdesti päähän teloitus tyyliin ja viranomaisten mukaan kyseessä oli pelkkä ryöstömurha. Mutta ajankohta jolloin murha tapahtui, niin se tapahtui juuri silloin kun Rich oli jo aikeissa mennä FBI:n toimistoille luovuttamaan tietoja Hillary Clintonista."
"Assangen tapauksessa tämä häneen kohdistunut raiskausepäily kun sattuu olemaan CIA:lle työskentelevän naisen työtä. Anna Ardin (kuvassa) työskenteli koko tuon ajan CIA:lle, jolloin Assange tuli käymään Tukholmassa."
http://nwohavaintoja.blogspot.fi/2016/08/assange-wikileaksin-tietovuotaja-seth.html
Vastaukset 16
Vanhimmat
Report: Hillary Clinton considered drone attack on Julian Assange
http://www.fox32chicago.com/news/national/210509834-story
Tämänkään valossa ei siis ihme että vasemmistomedian ay-toimittajien mustamaalaama Trump on ehtinyt jo kyseenalaistaa koko vaalituloksen:
https://newrepublic.com/minutes/137998/donald-trump-just-declared-wont-accept-results-election-loses-going-lose
Aina kun Assange meinaa lähettää Hillarystä tietoja netti tökkii, nyt kuoli sitten tietovuotaja.
Ei mitään uutta. Ei kummassakaan suurvallassa, ei edes suomessa. Mutta kun suomella on niin lammas maine ni ei niistä kerrota.
Ihmettelinkin, kuka noin pahan näköiselle on vittua antanut. Jos on saanut siitä hyvän maksun, niin sitten ymmärrän.
Kiva lukea näitä satuja :)
Asange on idiootti maansa petturi.
Ja Clinton on messias?!?
Assange on Australialainen. Kukas on idiootti?
En enään hämmästele mitään noissa vaaleissa.Hilaryä varjellaan kaikin tavoin.
Ryssän vaaleissa Putinin puolue voittaa, koska painokoneet painaa hänen puoluettaan äänestäneitä lappuja.
Putte varmaan jatkaa edelleenkin presidenttinä ja muuttavat vaikka perustuslakia.
Ryssämedian paskaa. Jos olisikin ammuttu, pitäisi ampujalle antaa Nobelin rauhanpalkinto.
Maailman ainoassa demokratiassa presidenttiys kulkee muutamassa suvussa.
Milloin Maija Vilkkumaa marssii sananvapauden puolesta?
jenkkien touhut alkaa olla jo liian härskiä eivätkö he tajua jäävänsä kiinni nykyään ei voi enää manipuloida ihmisiä valheellisella medialla?
”Isoa juttua” penkonut toimittaja lähetti oudon viestin ennen traagista kuolemaa
Tiistai 25.06.2013 klo 15:56
Toimittaja Michael Hastingsin lähettämä viesti on herättänyt kysymyksiä miehen traagisesta kuolemasta.
Hastings kuoli auto-onnettomuudessa törmättyään puuhun. AP
33-vuotias Michael Hastings kuoli maanantaina kesäkuun 17. päivänä, kun hänen autonsa rysähti päin puuta ja syttyi palamaan.
Turma tapahtui aamuyöstä kello neljän jälkeen. Sunnuntaina päivällä kello yhdeltä hän oli lähettänyt työtovereilleen viestin, joka on sittemmin herättänyt laajaa keskustelua hänen kuolemastaan.
Viestissä Hastings varoitti Buzzfeed-uutissivuston toimitusta FBI-agenttien mahdollisesta tutkinnasta. Hän kertoi viranomaisten haastatelleen jo hänen ystäviään.
– Lisäksi: Olen tekemässä isoa juttua ja minun pitää painua maan alle hetkeksi aikaa, mies kirjoitti salamyhkäisesti lauantaina julkaistussa sähköpostiviestissä.
Huhut kuoleman hämäristä olosuhteista saivat tuulta purjeisiinsa jo päivää miehen kuoleman jälkeen, kun vuotosivusto Wikileaks kirjoitti Hastingsin olleen yhteydessä organisaatioon.
– Michael Hastings otti yhteyttä Wikileaksin asianajaja Jennifer Robinsoniin vain tunteja ennen kuolemaansa ja sanoi, että FBI tutki häntä, Wikileaks kirjoitti.
Tavoistaan poiketen liittovaltion poliisi FBI julkaisi tiedotteen, jossa se kiisti tutkineensa Hastingsin toimia. Los Angelesin poliisi puolestaan sanoi, ettei miehen kuolemaan epäillä liittyvän rikosta.
Hastingsin ”ison jutun” aiheesta ei ole varmaa tietoa. Hänet tunnettiin erityisesti Rolling Stone -lehdessä julkaistusta artikkelista, jonka myötä Yhdysvaltain armeijassa palvellut kenraali Stanley McChrystal joutui eroamaan.
Lähde: Huffington Post http://www.huffingtonpost.com/2013/06/22/michael-hastings-email_n_3484118.html
Moni totuus leimataan hallitusten toimesta "salaliittoteorioiksi"
vaikka ne itseasiassa ovat ainut ja oikea totuus.
Suomalaisten kannalta seuraava video on suorastaan käsittämättömän
pelottava. Videon tapahtumat leimattiin "uhka valkoiselle talolle" leimalla.
https://www.youtube.com/watch?v=B1Bx6itpiBA
Tällä videolla tarkemmin:
https://www.youtube.com/watch?v=675y0MP31ig